A Debrecen visszalépett a bajnokságtól

MTI MTIMTI MTI
2010.02.24. 18:40
null
A Debrecen számára véget ért a szezon (Fotó: <a href="http://www.deke.hu/">www.deke.hu</a>)
Anyagi probl&eacute;m&aacute;k miatt visszal&eacute;pett szerd&aacute;n a f&eacute;rfi kos&aacute;rlabda-&eacute;lvonal tov&aacute;bbi k&uuml;zdelmeitől a Debreceni EKE.

A klub a honlapján jelentette be, hogy az NB I-es A-csoport mellett az U20-as bajnokságot sem fejezi be.

„A Debreceni Egyetem Kosárlabda Egyesület elnöksége a jelen gazdasági körülmények közepette nem látja biztosítottnak a szezon befejezését az NB I A-csoportjában szereplő csapata számára – olvasható a közleményben. – A DEKE ezért úgy döntött, hogy nem folytatja az élvonalbeli bajnokságban való további részvételt, amiről tájékoztatta a játékosokat és az edzőket, valamint a város vezetését is. Az utolsó utáni pillanatig igyekezett a menedzsment a megoldás megtalálásán, és bár bizakodásra volt ok többször is a szezon folyamán, sőt, még néhány nappal ezelőtt is, most már nem lehetett halogatni a döntést."

Az eddigi 19 fordulóban csupán egyszer nyerő hajdúsági egyesület egyszersmind megköszönte szurkolóinak az eddigi buzdítást, Debrecen városának és további támogatóinak az erőn felüli segítséget, a csapat játékosainak és Fodor Péter vezetőedzőnek pedig az eddigi munkáját.

Az állásfoglalás kitér arra, hogy a DEKE az NB I-es B csoportban és a többi korosztályos bajnokságban folytatja szereplését.

Legfrissebb hírek

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

NS-infó: Szűcs Tamást a portugál élvonal 5. helyezettje szerződtetheti

Labdarúgó NB I
2026.06.14. 00:54

Demjén Patrik visszatér az MTK-hoz – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.12. 11:03

Anyagi és szakmai okok miatt nem indul a Debrecen a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2026.06.11. 15:43

A DVSC-től szerződtetett U-válogatott játékost a Vasas

Labdarúgó NB I
2026.06.11. 12:25

A DVSC izraeli-magyar védőt szerződtetett

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 17:22

A Debrecen az ifi BL-trófea első nyertese

Kézilabda
2026.06.07. 13:31

Magyar–kazah: este tíz után indul Budapestre az utolsó vonat Debrecenből

Magyar válogatott
2026.06.04. 12:02
Ezek is érdekelhetik