A Sopron Győrben vette el riválisa veretlenségét

2011.11.20. 15:39
A Győr erejét felemésztette a védekezés, a Sopron rutinos emberei a végjátékban döntöttek<br />(Fotó: Tumbász Hédi)
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 9. fordulójában a címvédő Sopron tíz ponttal nyert a Győr vendégeként. A házigazdák remek védekezéssel egészen a hajráig teljesen nyílt párviadalba kényszerítették bele a vendégeket, akik viszont a végjátékban egyértelműen az akkor már elfáradó ellenfelük fölé nőttek. A mérkőzés során többször érte utol a hazai csapat a vezetést általában magáénak tudó vendégeket, de utóbbiak akkor mindig tudtak újítani. A Győr nyolc győzelem után első vereségét szenvedte el, a Sopron továbbra is veretlen. &nbsp;

1. negyed

A győrieké volt az első támadás lehetősége, Nagy-Bujdosó Nóra vitte fel a labdát, és miután nem látott maga körül társat, dobott egy kosarat, amire az ellentámadásból azonnal feleltek a vendégek. Ezt követően kialakultak a párok, mindkét oldalon nehéz volt közel kerülni a palánkhoz. Krivacsevics Tijana kosarával a 3. perc végén két egyenlítést követően először jutott vezetéshez a Sopron (4–6). Lendületes betöréssekkel és mezőnydobásokkal felváltva operált a csapatként is azonnal magas fordulaton pörgő Sopron, a jól védekező, de picit tanácstalanul támadó Győr azonban tapadt rá. Sőt, Simon Zsófia két sikeres büntetője már az egyenlítést jelentette a hatodik perc végére (13–13). Jobb lepattanózásával ismét meg tudott lépni a Sopron, de a harciasan védekező Győr – a kint labdát kapó emberekre ketten rontottak rá és kényszerítették őket hibázásra – megérdemelten egyenlített. Nagy-Bujdosó príma centererényeket is megcsillantott, majd két büntetőt is elsüllyesztett. Az első negyed végén mégis a Sopronnál volt az előny, hiszen a két másodperces akciót Fegyverneky Zsófia utolsó pillanatos, de pontos dobással zárta (23–25).

2. negyed

A második felvonásba jól lépett be a Sopron, de a győrieknél mezőnyben Iva Ciglar és Simon is sokat dolgozott, Nagy-Bujdosó pedig rutinosan tette fel a pontokat, így a vendégek euroligás teljesítménnyel sem tudtak meglépni. A 14. perc közepén Quanitra Hollingsworth egyéni megmozdulásból már egyenlített (29–29). Kevéssel később az amerikai légiós a vezetést is megszerezhette volna a Győrnek, de hibázott, így övéinek továbbra is kapaszkodnia kellett. A győriek nem fáradó védekezéssel kinti dobásra kényszerítették a soproniakat, akik többször hibáztak, és már a lepattanóknál sem volt meg a fölényük. Gólcsendes percek következtek, támadásban mindkét fél hibázott. A soproniak általában távolról kísérleteztek, a győriek közelről, sikertelenül, a félidőhöz közeledve egyenlő volt az állás (31–31). Két kihagyott büntetőt feledtetve Fegverneky révén ismét a Sopron jutott előnyhöz, erre Rasheed Zita felelt meg betörésből. Picit fáradni látszott a Győr, több labdát eladtak a hazaiak, így ismét nem tudtak vezetéshez jutni (33–35).

3. negyed

Hollingsworth egy pontjára Krivacsevics kettővel válaszolt, utóbbi betörését lemásolva Zavecz Hanna is pontokkal jelentkezett. A győriek sorra hagyták ki büntetőiket – háromszor egyet, gyors egymásutánban –, így a 22. percre hárompontos hátrányba kerültek (36–39). A mezőnyben jól játszó, de kosárra veszélytelen Ciglar hárompontosával mérföldkőként ismét a Győr jutott előnyhöz a mérkőzés során, a 24. percben 41–39-re vezetett a házigazda.A Sopront elbizonytalanította a győriek ismét pattogós védekezése, amely a lepattanóknál sem aludt el. A holtpontról Fűrész Diana két sikeres büntetőjével mozdult el a Sopron – támadófault után jutottak hozzá a vendégek –, majd Olekszandra Kuraszova is eredményes tudott lenni. Amikor igazán kellett, megrázták magukat a fizikai alapjaikra biztosan építhető soproniak rutinos emberei, mielőtt még nagyobb lett volna a baj, így a 26. percben ismét ők vezettek (41–43). Igaz, még mindig csak szűken. A Hollingsworth elleni palánk alatti védekezéssel gyűlt meg a Sopron baja, Krivacsevicsnek le is kellett ülnie taktikai okokból, Horti Dóra behúzta az újabb személyit. Az amerikai 3/4-gyel zárta ezeket a büntetőket. A Győr a hajrában ismét vezetéshez jutott, de a Sopron azonnal visszavette az előnyt. A negyed végére csak az eredmény változott az előző felvonáshoz képest, a különbség nem (49–51).

4. negyed

A Hollingsworth–Horti párbajt 2–0-ra nyerte az amerikai, aki pontot szerzett a Győrnek, majd jól védekezett saját palánkja alatt. Az egalizáló Hollingsworth másfél perc alatt fordított (53–51). Beragadt a Sopron a rajtnál, az oldalvonal mellett végig idegesen irányító, néha reklamáló Székely Norbert időt is kért. Fegyverneky tört be, szerzett labdát, majd harcolt ki büntetőt, így Füzy Ákos is kikérte az idejét. Az utolsó öt perchez érkezve egyenlő volt az állás (53–53). A hajrá előtt viszont a védekezésre még mindig koncentráló Győr támadójátéka végleg elfáradt, a Sopron pedig támadásban azért megtalálta a réseket. Két és fél perc volt a találkozóból, a vendégek előnye hét pont volt (53–60). A végjátékban a Sopron végleg elfáradó ellenfele fölé nőtt, és tíz ponttal nyert (57–67).

A bajnokság újabb rangadókkal folytatódik: a még szintén hibátlan Pécs előbb a Győrt, majd a következő fordulóban a Sopront fogadja.

KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
UNI SEAT GYŐRUNIQA-EUROLEASING SOPRON 57–67 (23–25, 10–10, 16–16, 8–16)
Győr, 846 néző. V: Vígh, Papp, Király
GYŐR: CIGLAR 13/3, Rasheed 7, Simon 4, NAGY-BUJDOSÓ 16, Hollingsworth 12. Csere: Laklóth 5/3, Sujanova, Vincze V., Őri.
SOPRON: FEGYVERNEKY 10, ZAVECZ 11, KURASOVA-GORBUNOVA 10, Krivacsevics 8, Horti 6. Csere: FŰRÉSZ 18/6, Krnjics 4, Czank, Licskai
Kipontozódott: Hollingsworth (37. p.), Nagy-Bujdosó (37. p.), Krivacsevics (39. p.)
Fűzy Ákos: – Nem aggódom a mostani vereség ellenére sem. Van egy jól felépített alapjátékunk, tudtuk, mit akarunk csinálni. A meccs fő tanulsága, hogy meg kell tanulnunk győzni, és ez csakis munka, idő és türelem kérdése.
Székely Norbert: Két Euroliga-mecs között szép és tanulságos találkozót játszottunk az erős Győr ellen.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–4. 5. p.: 8–13. 6. p.: 13–13. 10. p.: 2121. 15. p.: 29–31. 18. p.: 31–31. 24. p.: 41–39. 27. p.: 41–45. 30. p.: 49–49. 33. p.: 53–51. 38. p.: 53–60. 40. p.: 57–62.
7. Vasas 8 3 5 421–463 0.688
8. DKSK MISI 9 2 7 549–624 0.611
9. Atomerőmű KSC 9 2 7 571–711 0.611
10. Ceglédi EKK 9 2 7 527–675 0.611
11. BSE-FCSM 9 1 8 456–663 0.556
12. ELTE-BEAC Újbuda 8 8 403–651 0.500