Férfi kosárlabda NB I: a Kaposvár legyőzte otthon az Albát

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2024.02.14. 20:34
A Kaposvár értékes győzelmet aratott (Facebook/Kometa Kaposvári Kosárlabda Klub)
A férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 21. fordulójában a Kometa Kaposvári KK hárompontos különbséggel legyőzte a tabella második helyén álló Arconic-Alba Fehérvárt, míg az élen álló Falco-Vulcano Energia KC Szombathely simán nyert a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét ellen.

A Falcóban, amely fölényesen nyert a Kecskemét ellen, Matt Tiby 28 pontot dobott, ezzel a legjobb volt a mezőnyben. Perl Zoltán 24 pontig jutott.

A Kaposvár otthon három ponttal legyőzte a második helyen álló Albát. Remy Abell 30 pontot szórt a hazaiaknál.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
21. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 94–75 (31–17, 20–27, 21–16, 22–15)
Szombathely, 2900 néző. V: Mészáros B., Fodor A., Kapusi G.
SZOMBATHELY: Pot 6, Jordano 5, TANOH DEZ 11/3, TIBY 28/15, Keller Á. 5. Csere: PERL 24/6, Pongó Marcell, Barac 4, Krivacsevics 5, Kovács B. 6, Verasztó, Hansen. Edző: Milos Konakov
KECSKEMÉT: SINIK 18/9, BOGUES 17/3, Ivkovics M. 2, Lukovics 11/6, Karahodzsics 9. Csere: Dramicsanin 13/3, Kucsera 1, Wittmann 2, Tóth Barna 2, Körmendi, Tóth P. Edző: Ivkovics Sztojan
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 8. p.: 25–11. 12. p.: 31–22. 16. p.: 41–37. 20. p.: 51–44. 23. p.: 57–44. 27. p.: 65–51. 30. p.: 72–60. 33. p.: 78–62. 35. p.: 84–64. 38. p.: 91–71
Milos Konakov: – Először is szeretnék gratulálni a Verasztó családnak – hiszen Verasztó Peti apuka lett! Jól kezdtünk, de az első negyed után volt egy kicsi megingás a játékunkban. Aztán a harmadik negyed elejét ismét jól kaptuk el, lendületbe jöttünk, és ezt a ritmust, ezt a játékot már végig tudtuk vinni. Most jöhet egy kis megérdemelt pihenő – az elkövetkező napokban a válogatottra összpontosítunk, fontos időszak vár a nemzeti csapatra.
Sztojan Ivkovics: – Megérdemelten nyert a Falco. Őszinte leszek, a 15-20 pontos különbséget előre aláírtam volna, ez a realitás, ennyi van a csapatok között. Persze, szerettünk volna nyerni, az első félidő viszonylag szorosan is alakult, de voltak olyan periódusai a meccsnek, amikor nem tudtunk felnőni a Falcóhoz – sok labdát adtunk el, ki nem kényszerített hibákat követtünk el. Sajnos az első negyedben Kucsera személyében elvesztettünk egy fontos játékost sérülés miatt, és megéreztük a hiányát.

Kometa Kaposvári KK–Arconic-Alba Fehérvár 92–89 (23–27, 20–15, 23–20, 26–27)
Kaposvár Aréna, 1000 néző. V: Nagy V., Szilágyi B., Földesi Á.
KAPOSVÁR: Krnjajski 3/3, EADDY 17, Szőke 5/3, Jackson 7, Koprivica 6. Csere: HALMAI 14/6, ABELL 30/9, Bogdán, Jean-Marie 10. Edző: Dalibor Damjanovic
FEHÉRVÁR: CHAMBERS 24/6, VOJVODA 22/3, Barnett 8/3, Balogh M. 9, PHILMORE 21/3. Csere: Fazekas M., Takács Mi., Takács Ma., Kass 5. Edző: Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–8. 5. p.: 11–14. 8. p.: 21–25. 10. p.: 23–27. 13. p.: 30–33. 16. p.: 35–36. 18. p.: 39–38. 20. p.: 43–42. 23. p.: 52–53. 26. p.: 54–60. 30. p.: 66–62. 33. p.: 74–66. 37. p.: 84–80. 39. p.: 89–84
Dalibor Damjanovic: – Az elmúlt két napban nagyon jó csapat ellen kellett készülnünk, ez jól sikerült, a játékosok kitartottak a taktika mellett. Sokáig nem tudtuk, Remy Abell játszik-e vagy sem, mivel korábban megsérült a válla és nem tudott edzeni. Nagy köszönet neki is, hogy segített a csapatnak, hogy végig küzdött. Feltehetően azért is tudtunk nyerni, mert ezúttal a fehérváriak rotációja szűkebb volt.
Alejandro Zubillaga: – Keményen játszottak a kaposváriak, és megérdemelten nyertek annak ellenére, hogy néha szerencséjük is volt, de ilyen ez a játék. Büszke vagyok a fiataljainkra, akik eddig nem játszottak sokat, mégis bátrak voltak mindvégig. Nehéz helyzetben vagyunk most, de szerencsére sok meccset megnyertünk, így jó helyről várhatjuk a rájátszást. Pihenünk és készülünk a bajnokság következő szakaszára, amelyben a legjobbunkat fogjuk nyújtani.

SZTE-Szedeák–Egis Körmend 95–99 (21–25, 31–23, 20–22, 23–29)
Szeged, 1200 néző. V: Kapitány, Ádám J., Kovács N.
SZEGED: Woolridge 15, Cohill 4, LOCKE 19, Bailey 12, Lake 2. Csere: BOGNÁR K. 20, ZSÍROS 13/9, Balogh Sz. 6, Mucza 4. Edző: Nikola Lazics
KÖRMEND: BASIC 18/6, Takács K. 14, MORGAN 15/9, DJOGO 19/9, DURÁZI 28/3. Csere: Ferencz 3/3, Kiss M., Doktor 2. Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–6. 5. p.: 6–11. 8. p.: 14–15. 12. p.: 28–28. 17. p.: 39–37. 22. p.: 56–48. 25. p.: 62–52. 28. p.: 67–60. 33. p.: 76–78. 35. p.: 81–84. 38. p.: 86–91. Kipontozódott: Ferencz (35. p.), Zsíros (40. p.)
Nikola Lazics: – Sorsdöntőnek bizonyult, hogy a harmadik negyedben Ryan Woolridge bokasérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, továbbá a hajrában a jobban koncentráló Körmend elsősorban lepattanózásban felülmúlt bennünket.
Kocsis Tamás: – Két fontos játékosunk távollétében bravúros győzelmet arattunk a minden csapatra veszélyes Szeged otthonában. Remélem, hogy a két és fél hetes szünet alatt teljes kerettel tudunk dolgozni.

MVM-OSE Lions–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 99–81 (30–30, 20–21, 27–16, 22–14)
Oroszlány, 943 néző. V: Benczur, Győrffy, Horváth
OROSZLÁNY: RIDDLEY 16/6, Balsay 8/3, GHOLSTON 18/6, K. THOMAS 16/6, POLUTAK 14. Csere: Szabadfi, STEVENSON 15, RUJÁK A. 9/6, Werner, Illés 3/3. Edző: Váradi Kornél
SZOLNOK: Pongó Máté 7/3, EADS 16/3, LUKÁCS N. 11/6, D. Thomas 10/6, WIGGINS 19. Csere: Sz. Jovanovics 11/3, Durham 3, Révész 4, Rudner, Sebők. Edző: Szarvas Gábor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–5. 5. p.: 9–15. 7. p.: 17–22. 8. p.: 26–22. 12. p.: 38–34. 18. p.: 44–39. 20. p.: 50–51. 24. p.: 61–51. 27. p.: 67–52. 28. p.: 67–64. 30. p.: 77–65. 32. p.: 77–70. 36. p.: 87–76, 39. p.: 92–81 Kipontozódott: Riddley (39. p.)
Váradi Kornél: – Az első félidőben kilenc eladott labdánk volt, amit megbüntetett a jó ritmusban játszó Szolnok. A másodikban szigorúbb lett a védekezésünk és csak harminc pontot kaptunk. Megvolt a hit a csapatban, amely pályán belül és kívül is igencsak egyben van. Nagyon jó ellenfelet győztünk le, gratulálok a játékosaimnak, büszke vagyok rájuk.
Szarvas Gábor: – Kemény, férfias találkozó volt. Amit előre megbeszéltünk, miszerint limitáljuk az eladott labdák számát és támadásban osszuk meg a labdákat, az a mérkőzés nagy részében jól működött. Védekezésben viszont rengeteg szerencsétlen szituációnk volt, több véleményes hárompontos dobás közbeni szabálytalanságot ítéltek meg ellenünk, amit mi a másik oldalon nem kaptunk meg.

Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK 90–88 (26–17, 21–24, 26–26, 17–21)
Paks, 800 néző V: Cziffra, Farkas G., Jakab
PAKS: IHRING 19/6, CLARANCE 19/3, NICHOLSON 13/3, Knowles 8, Géringer 3/3. Csere: Wooten Jr. 14, Kovács Á. 10/6, Pajor, Kucsora 4, Dorogi, Kékesi. Edző: Sebastjan Krasovec
ZALAEGERSZEG: Csátaljay, PAIGE 26/6, HICKS 19/6, OSZTOJICS 20/6, Tóth Á. 8. Csere: Szalay 3/3, Keller I., Mishula 5/3, Németh 7/6. Edző: Mathias Zollner
Sebastjan Krasovec: – Nem volt könnyű meccs, de jól tudtuk menedzselni a játékunkat. A válogatott miatti szünetben az új játékosok beépítésével kell foglalkoznunk. Voltak hibáink, akkor az ellenfél felzárkózott, így egylabdás mérkőzés lett a vége.
Mathias Zollner: – Két hete vagyok a csapatnál, kemény, fizikai mérkőzés volt. Több rövid, jó periódusunk volt, sikerült felzárkóznunk, de sajnos sok büntetőt kihagytunk, és ez megbosszulta magát, az ellenfél ezt okosan kihasználta.

Budapesti Honvéd Sportegyesület–NKA Universitas Pécs 95–63 (31–19, 15–17, 26–17, 23–10)
Ludovika Aréna, 600 néző. V: Földházi, Söjtöry, Lengyel
HONVÉD: I. BROWN 25/6, Simon K. 6/3, Hajdu P., HENRY 19/3, Filipovics 4. Csere: DJOKOVICS 19/9, Kopácsi, Wesson 15/3, Bazsó 5/3, Peringer 2, Reizinger. Edző: Zlatko Jovanovics
PÉCS: Nikolic 8/3, Kovács P. 4, Scherer 3, DURMO 16/3, Manjgafic 12/6. Csere: Kerpel-Fronius G. 2, Walker 14/9, Herger 4, Lados. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–4. 7. p.: 21–13. 9. p.: 25–19. 13. p.: 36–22. 17. p.: 42–32. 22. p.: 53–40. 25. p.: 63–49. 28. p.: 70–51. 33. p.: 72–59. 37. p.: 84–63. Kipontozódott: Manjgafic (34. p.). Kiállítva: Nikolics (34. p.) – egy sportszerűtlen és egy technikai hiba után
Zlatko Jovanovics: – Az előző néhány mérkőzésen elég jól játszottunk, aztán Körmenden hiányzott a koncentráció, és fogalmazzunk úgy, hogy ezt a szokásosnál hosszabb megbeszélés követte. A Pécs fizikailag nagyon erős, már az első félidőben nagyon jó választ adtunk a játékára. Nem szeretek senkit sem kiemelni, de a fiataljaink, Kopácsi és Hajdu nagy lökést adtak a csapatnak.
Csirke Ferenc: – Lehetünk fáradtak, de az nem fordulhat elő, hogy 10-12 pontos különbségnél, amikor még nagyon sok van hátra, egy-két játékos így elveszítse a fejét. Ez megengedhetetlen! A Honvéd bedarált minket, nagyon okosan sokat játszott három magas emberrel, míg nekünk Meleg Gergő egyre jobban hiányzik. Igaz, ez a vereség nem ezen múlt. Jól jön a szünet, elég sok mindenen kell változtatnunk.