Férfi kosárlabda NB I: Honvéd-siker az Oroszlány ellen

2024.01.20. 17:29
Budapesti Honvéd Kosárlabda Szakosztály/FB
A sereghajtók csatáját 80–70-re a házigazda Budapesti Honvéd Sportegyesület nyerte meg az oroszlányi vendégcsapat, az MVM-OSE Lions ellen a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A Honvéd, egyben a mérkőzés legeredményesebbje a fővárosiak amerikai légiósa, Isiah Brown volt, aki 24 pontig jutott. Győzelme nyomán a BHSE elkerült az utolsó, 14. helyről, amelyet most az OSE foglal el.

A tavaly döntős Fehérvár három negyed után csak öt ponttal vezetett, hatékony hajrájának köszönhetően azonban végül biztosan nyert a Kecskemét ellen. A vendéglátók legjobbjaként az amerikai Jordan Barnett 26 pontot szerzett.

A bajnoki címet védő és az új idényben is éllovas szombathelyi Falco hazai pályán harminc ponttal verte a Szegedet. A vendéglátók 110 pontjából Benke Szilárd 19-et, Perl Zoltán pedig 17-et vállalt.

A Debreceni EAC kisebb meglepetésre 11 ponttal nyert a Körmend otthonában. Az alsóházi Pécs meglepetésre legyőzte hat ponttal a hozzá a tabella negyedik helyezettjeként érkező Sopron. A mérkőzés legeredményesebbjének a 24 pontot szerző soproni légiós, az amerikai David Nichols bizonyult.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
BUDAPESTI HONVÉD SE–MVM-OSE LIONS 80–70 (23–14, 16–12, 21–26, 20–18)
Ludovika Aréna, 1050 néző. V: Praksch, Tóth C., Györfy.
HONVÉD: Simon K. 4, I. BROWN 24/6, Hajdu P., WESSON 15/9, Peringer 4. Csere: DJOKOVICS 18/9, Reizinger, HENRY 5/3, Filipovics 4, Bazsó 6/6, Kopácsi. Edző: Zlatko Jovanovics
OROSZLÁNY: RIDDLEY 17, Balsay 2, Gholston 12/3, John Jr. 10/3, POLUTAK 15. Csere: THOMAS 11, Werner, Ruják A. 3/3, Árva-File, Illés. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–4. 7. p.: 15–7. 9. p.: 19–14. 13. p.: 25–19. 18. p.: 32–24. 22. p.: 47–28. 27. p.: 55–45. 33. p.: 67–55. 38. p.: 75–64. Kipontozódott: Gholston (40. p.)
Zlatko Jovanovics: – Jól kezdtünk, úgy, ahogy elterveztük. Különösen védekezésben teljesítettünk jól, ami azért is fontos, mert az eredményességünk nagyban függ ettől. A második félidőt gyengébben indítottuk, ami egyébként normális az első félidőben mutatott magasabb szintű játék után. Jól lepattanóztunk, jó döntéseket hoztunk, ezért úgy gondolom, megérdemelten győztünk.
Váradi Kornél: – Ahogy az első félidőben játszottunk, az nem méltó sem a kosárlabdázáshoz, sem az egyesülethez, sem a szurkolóinkhoz, akik elkísértek és biztattak minket. Rosszul ment a labda, rosszul védekeztünk, nem volt ritmusunk, egyénileg próbáltunk kosarat szerezni. Amikor a második félidőben megváltozott a hozzáállásunk, felzárkóztunk.

ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 84 –70 (20–15, 22–20, 21–23, 21–12)
Székesfehérvár, 1600 néző. V: Cziffra, Söjtöry, Fodor.
ALBA: Roberts 6, Kass 3/3, BARNETT 26/12, Philmore, DICKEY 13. Csere: VOJVODA 21/12, CHAMBERS 8/3, Balogh M. 4, Takács Milán 3/3. Edző: Alejandro Zubillaga
KECSKEMÉT : SINIK 15/3, Bogues 8, Ivkovics 2, LUKOVICS 23/3, Karahodzsics 8. Csere: Kucsera 3, Tóth Barna 3/3, WITTMANN 5/3, Körmendi 3/3
Szakmai igazgató: Ivkovics Sztojan
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 5. p.: 10–7. 8. p.: 16–10. 12. p.: 24–17. 15. p.: 31–24. 18. p.: 37–29. 22. p.: 45–38. 25. p.: 48–50. 28. p.: 55–55. 32. p.: 68–61. 35. p: 73–63. 38. p.: 77–65
Alejandro Zubillaga: – A Kecskemét nagyon jól játszott, mi viszont – úgy érzem – mind védekezésben, mind támadásban előreléptünk.
Ivkovics Sztojan: – Három negyeden keresztül úgy játszottunk, ahogy elterveztük. Próbáltunk minél kevesebb támadólepattanót engedni az Albának, majd a negyedik negyedben felgyorsítottuk a támadásainkat. Valószínű, ez is oka a vereségünknek, mert elfáradtunk, a Fehérvár fizikailag sokkal erősebb nálunk.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SZTE SZEDEÁK 110–80 (32–11, 26–24, 37–23, 15–22)
Szombathely, 2930 néző. V: Mészáros B., Goda, Pozsonyi. íí
SZOMBATHELY: POT 13/6, Tanoh Dez 2, BENKE 19/15, TIBY 13, Keller Á. 2. Csere: PERL 17/3, BARAC 10, PONGÓ MARCELL 10/6, Kriacsevics 7, Verasztó 3/3, Jordano 8/6, Kovács B. 6/6. Edző: Milos Konakov
SZEGED: Woolridge 10, Balogh 10, Locke 6/6, BOGNÁR 14/3, LAKE 17. Csere: Mucza 2, Zsíros 4, Cohill 5/3, Mayer 10/6, Laluska 2. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11-0. 8. p.: 25–4. 12. p.: 36–13. 16. p.: 50–24. 20. p.: 58–35. 25. p.: 75–44. 30. p.: 95–58. 34. p.: 97–68. 36. p.: 102–70. Kipontozódott: Mucza (31. p.)
Milos Konakov: – Elégedett vagyok a játékosaimmal, a látottakkal. Negyven perc alatt nem volt olyan periódusa a meccsnek, amikor kétszer egymás után hibáztunk volna. Jó ritmusban játszottunk, csapatként dolgoztunk, keményen védekeztünk, gyorsan mentünk át támadásba. De nem szabad, és nem is fogunk lassítani a folytatásban, szerdán következik az Alba elleni kupameccs!
Nikola Lazics: – Különösebben nincs mit mondanom… A Falco már az elején bebizonyította, hogy a bajnokság legjobb csapata. Már az első negyedben nagy előnyre tett szert, korán eldöntötte a meccset. Ezt a mérkőzést minél előbb el kell felejtenünk, és készülnünk a folytatásra, a hétközi kupameccsre a Körmend ellen.

EGIS KÖRMEND–DEAC 70–81 (17–18, 17–22, 20–22, 16–19)
Körmend, 1900 néző. V: Makrai, Győrffy, Kapusi.
KÖRMEND: Morgan 15/9, Takács, DJOGO 15/3, Durázi 2, TOLBERT 25/3. Csere: Sylla 6, Ferencz 4/3, Kiss M. 3/3. Edző: Kocsis Tamás
DEBRECEN: EDWIN 12, Hőgye 4, DRENOVAC 23/12, Williamson 10, BULJEVIC 13. Csere: Tadics 6/6, Mócsán 13/9, Czermann, Garamvölgyi. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 7. p.: 10–16. 14. p.: 20–24. 18. p.: 27–36. 24. p.: 42–49. 27. p.: 50–57. 33. p.: 58–68. 37. p.: 66–72. Kipontozódott: Sylla (35. p.) Tadics (37. p.)
Kocsis Tamás: – Nehezen építgettük a támadásainkat, elsősorban azért, mert meghatározó játékosok hiányoztak a csapatunkból, másrészt pedig, mert ellenfelünk nagyon keményen, agresszíven és fegyelmezetten védekezett. Dolgozunk tovább, hogy minél előbb kimásszunk a gödörből, és elkezdhessük a felzárkózást.
Andjelko Mandics: – A találkozó elején mindkét csapat nagy figyelmet fordított a védekezésre, mi a mérkőzés végéig jól oldottuk meg a feladatunkat. A kritikus pillanatokban is megfelelően koncentráltunk és többnyire jó megoldásokat választottunk. Fontos volt ez a győzelem, ennek jelentőségét a játékosaim is átérezték.
NKA UNIVERSITAS PÉCS SOPRON KC 89–83 (23–13, 20–22, 23–22, 23–26)
Pécs, 1000 néző. V: Benczur, Nagy V., Farkas G.
PÉCS: Kerpel-Fronius G. 5, KOVÁCS P. 17/12, DURMÓ 11, Scherer 8/6, MANJGAFIC 14/3. Csere: Walker 8, NIKOLICS 22, Herger 4, Benke K., Rátgéber, Lados. Edző: Goran Tadics
SOPRON: NICHOLLS 24/12, Meszlényi, GRIFFIN 12/12, DA SILVA 18/3, Molnár M. 4. Csere: Csendes 5/3, MATHIS 10/6, Sidibe 4, Sitku 4, Fazekas Cs. 2. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 6. p.: 12–8. 13. p.: 27–13. 17. p.: 39–28. 23. p.: 50–44. 26. p.: 58–50. 33. p.: 70–70. 37. p.: 76–73. Kipontozódott: Griffin (38. p.)
Goran Tadics: – Ebben a naptári évben az első győzelemnek örülhettünk egy fiatal, tapasztalatlan csapattal. Az első félidő nekünk állt, a második kiélezett csatát hozott. Továbbra is a bennmaradás és a fiatalok csapatba építése a cél.
Gasper Potocnik: – Tartottunk a Pécs védekezésétől, amely kizökkentett minket. A sok hiányzó miatt nem tudtunk öt az öt elleni edzésekkel készülni.