Női kosár Európa-kupa: a Pécs kiütéssel nyert Bulgáriában!

2022.10.27. 19:59
A pécsoek az első félidőben eldöntötték csütörtöki mérkőzésüket (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A női kosárlabda Európa-kupa 1. fordulójában az NKA Universitas PEAC nagyszerű teljesítménnyel 94–59-re kiütötte a bolgár Beroét. A SERCO Uni Győr is győzött idegenben, 73–72-re nyert a Maccabi Bnot Asdod ellen.

Ez ám a kezdés! A női Európa-kupa első fordulójában a pécsi együttes lemosta a pályáról a Beroe csapatát. A bolgárok finoman szólva sem tudták kihasználni a hazai pálya előnyét, az NKA Universitas PEAC ugyanis mind a négy negyedben jobban teljesített, s több pontot szerzett ellenfelénél.

Az olló a második játékrészben nyílt ki igazán, itt ugyanis mindössze nyolc pontot engedett a Pécs, s húszat dobott rá. A fordulás után sem lassítottak a pécsi lányok, a harmadik negyedet 26–12-re nyerték meg. Az utolsó negyedben sem engedtek ki a vendégek, a vége pedig nagyon fölényes, 94–59-es pécsi győzelem lett.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Wentzel Nóra volt, aki összesen 24 pontot szerzett. Ki kell emelni még Kiss Virágot is – 15 pontja mellett összeszedett 11 lepattanót, s négy asszisztja is volt.

Az F-csoportban a Győr Izraelbe látogatott, s egy rendkívül szoros mérkőzést vívott a Maccabi Bnot Asdoddal. A felek sokáig fej-fej mellett haladtak, a harmadik negyedben viszont a győri lányok már tízzel is elhúztak.

A nagy vezetés ellenére az izraeliek nem adták fel, s a negyedik játékrészben nem csupán kiegyenlítettek, hanem volt, hogy nyolc ponttal vezettek is!

Az utolsó pillanatokban kettővel mentek a hazaiak, de ekkor jött egy tripla, amivel 73–72-re győzni tudtak a győriek.

NŐI EURÓPA-KUPA
1. FORDULÓ
B-CSOPORT
BEROE (bolgár)–NKA UNIVERSITAS PEAC 59–94 (19–24, 8–20, 12–26, 20–24)
Sztara Zagora, 150 néző. V: Gracin (horvát), Perciavalle (olasz), Hasanov (azeri).
BEROE: Ivanova 11/3, Kocseva 7/3, Dineva 9, Sarenkapova 13/9, Rosten 2. Csere: Dimitrova 8, Nackina 6, Sztojanovszka 3/3, Georgieva, Madankova. Edző: Tatjana Gateva
PEAC: KATANICS 11/3, WENTZEL 24/18, Calhoun 16/9, BURDICK 14, KISS V. 15/3. Csere: Sánchez 4, Simon Zs. 7/3, Laczkó, Szücs R. 3/3, Szelcova. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–6. 4. p.: 7–6. 8. p.: 9–20. 14. p.: 19–31. 20. p.: 27–44. 25. p.: 32–57. 26. p.: 39–59. 30. p.: 39–70. 31. p.: 46–70. 34. p.: 49–79
Jovan Gorec:
– Idénybeli első Európa-kupa-mérkőzésünk volt ez, hosszú utazás után. Örülök, hogy végig irányítottuk a találkozót, és különösebb nyomás nélkül megszereztük a győzelmet. Fontos néhány hét előtt állunk, jelentős feladatok várnak ránk.

F-CSOPORT
MACCABI BNOT ASDOD (izraeli)–SERCO UNI GYŐR 72–73 (20–18, 20–23, 16–18, 16–14)

Asdod. V: Ignatiu (ciprusi), Tvauri (grúz), Hrisztu (ciprusi).
ASDOD: Jakobsone 4, Jizcsaki 5, WALKER-KIMBROUGH 29/6, K. BROWN 15, Cohen 10/6. Csere: Sahar 6/6, Dajan 3/3. Edző: Le'Coe Willingham
GYŐR: ELLENBERG-WILEY 21/15, Bach 7/3, Dubei 5/3, Török Á. 3/3, Mompremier 6. Csere: Weninger, P. WILLIAMS 6, Oroszová 7/3, DOMBAI 13/6, Nagy D. 5/3. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 6. p.: 10–13. 11. p.: 23–18. 20. p.: 35–38. 23. p.: 40–50. 26. p.: 47–51. 28. p.: 51–59. 31. p.: 58–59. 36. p.: 69–61. 38. p.: 69–68. 40. p.: 72–73. Kipontozódott: Bach (31. p.), Sahar (38. p.)
További eredmény: Botas Spor (török)–Kibirkstis (litván) 64–69
Cziczás László: – Mind a tíz játékosunk pályára lépett és nagyon nagy munkát tett le az asztalra. Ami a legfontosabb, nyolcpontos hátrányban sem esett szét a csapat, noha a negyedik negyedben rossz döntéseket hoztunk, támadásban szétestünk, és akadtak nem jó vállalásaink. Mindezek ellenére visszajöttünk, és bedobtuk a döntő triplát, ami arról tanúskodik, hogy hatalmas tartása van az együttesnek.