Női kosár Ek: a Szekszárd bejutott a negyeddöntőbe

2018.01.10. 20:48
Bálint Réka már a mérkőzés közben a győzelem jelét mutatta (Fotó: fiba.basketball)
A Szekszárd idegenben 84–74-re nyert a lengyel Sleza Wroclaw ellen, így 156–151-es összesítéssel bejutott a női kosárlabda Európa-kupa negyeddöntőjébe.

A hazai pályán elszenvedett ötpontos vereséggel (72–77) nem hozta magát könnyű helyzetbe a szekszárdi csapat, Lengyelországban azonban javítani tudott. Az utolsó negyed előtt összesítésben még a Wroclaw állt jobban négy ponttal, és csak az utolsó fél percben dőlt el a továbbjutás sorsa.

A Szekszárd legeredményesebb játékosa Bálint Réka volt 17 ponttal, Teja Oblak gólpasszból, míg Szara Krnjics letpattanóból jegyzett 11-et.

KOSÁRLABDA, NŐI EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
SLEZA WROCLAW (lengyel)–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 74–84 (21–25, 23–22, 20–18, 10–19)
Wroclaw, 600
néző. V: Mahlin (orosz), Csernova (orosz), Marziali (olasz)
WROCLAW: ZOLL-NORMAN 18, KASTANEK 18/9, Ursu 6, Kaczmarczyk 9, AJDUKOVICS 13. Csere: Treffers 4, Szybala, Ndiba, Sosnowska 3/3, Sklepowicz 3/3. Edző: Arkadiusz Rusin
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 11/9, Theodoreán 5/3, BÁLINT 17/9, Erkic 4, KRNJICS 14. Csere: OBLAK 16/6, Gereben 4, Mansaré 2, McCall 11/3. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 5. p.: 12–13. 7. p.: 20–17. 11. p.: 23–28. 17. p.: 37–40. 19. p.: 38–47. 23. p.: 49–47. 27. p.: 59–54. 29. p.: 59–63. 34. p.: 66–72. 38. p.: 72–78. 39. p.: 74–78
Kipontozódott: Bálint (39. p.)
Továbbjutott: a Szekszárd, 156–151-es összesítéssel
Djokics Zseljko:
– Beborult az ég, de még éppen lehetett látni a napvilágot... Sok igazi csillag játszik a csapatomban, tényleg nagyon jól teljesítettünk, elismerésem a lányoknak. Ötven százalékkal dobtunk a triplavonalon túlról, ez fantasztikus! Jár a gratuláció a Wroclawnak is, Euroliga szintű mérkőzést vívtunk, amihez az ellenfélre is szükség volt. Ez nem csak Szekszárd sikere, továbbra is képviselhetjük a Sopronnal együtt Magyarországot. Nagyon örülök neki, jó hatással van a kosárlabdára.