Férfi kosár EC: otthon kapott ki először a Körmend

2014.11.18. 19:44
A körmendiek védelme a második félidőben nem zárt eléggé, meg is fizettek érte (Fotó: M. Schmidt János)
A férfi kosárlabda EuroChallenge csoportkörének harmadik fordulójában az Egis Körmend két győzelem után elszenvedte első vereségét, méghozzá hazai környezetben az észt Tartu Rocktól. A folytatást mindkét gárda 2/1-es mutatóval várja. Az Atomerőmű SE közben két vereséget követően megszerezte első győzelmét, amelynek értékét növeli, hogy mindezt vendégként tette. A kolozsvári találkozón a házigazdák – akik harmadik vereségüket szenvedték el – a második félidőben engedték ki a kezükből a mérkőzést.

B-CSOPORT
EGIS KÖRMEND–TARTU ROCK

A körmendiek két és fél percig nem dobtak pontot a kezdés után, az észtek addigra már 4–0-ra elhúztak. Két perccel később azonban már iksz volt az eredményjelzőn (6–6), ám akkor ismét lefagytak a házigazdák, nyolc percnyi játékot követően, mínusz hétnél (8–15) pedig aktuálissá vált az időkérés. A lejtőn sikerült megállni, de a dudaszós vendégkosárral záródó első negyed elment (13–19). A szenvedősre sikerült kezdés után rendezte sorait a Körmend, a második játékrész kezdése után három és fél perccel a házigazdák 10–2-es etappal már átvették a vezetést. Jött is az észt időkérés, amelyet Tóth Norbert triplája követett. A nagyszünet előtt újfent időt kértek a teljes holtvágányon lévő észtek: kezdett kicsúszni a parkett a lábuk alól (38–30).

Nyögvenyelősen kezdte a Körmend a harmadik negyedet, de miután védekezése azért rendben volt, olyan nagy baja nem lett belőle, bár az ellenfél így is közelített. Nagyon kiegyenlítetté vált a korábban hullámzó játék, amelyben az észtek rendre kapaszkodtak. Sőt, már vezetéshez is jutottak, de Walter Lemon triplája megmentette az előnyt a Körmendnek a negyed végéhez érve (55–53). Fordult a kocka, a negyedik játékrészben már a házigazdáknak kellett kapaszkodniuk az ellenfél után – a támadójáték továbbra is erősen döcögött –, akik feljavult dobóhatékonyságukkal megnyerték a mérkőzést (72–79).

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT
EGIS KÖRMEND–TARTU ROCK (észt) 72–79 (13–19, 25–11, 17–23, 17–26)
Körmend, 1100
néző. V: Sutulovics (montenegrói), Jascsenko (ukrán), Karovic (bosnyák)
KÖRMEND: LEMON 27/6, Ferencz 7/6, Sonyák 4, Török, Kolarics. Cs: Govens 4, RICHARDS 19/3, Tóth N. 5/3, Popadics 6/6. Edző: Ante Perica
TARTU: Sokk 14/6, Dorbek 8/6, KURBAS 7/3, EICHFUSS 16/3, TALTS 18/6. Cs: Kriisa 8/6, Petrukonis 4, Doronyin 4, Meister. Edző: Gert Kullamae
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–6. 8. p.: 8–18. 12. p.: 15–21. 14. p.: 23–21. 19. p.: 36–27. 21. p.: 38–36. 25.p.: 45–38. 30. p.: 52–53. 34. p.: 57–62. 38. p.: 63–73
Kipontozódott: Petrukonis (36. p.)
Ante Perica:
– Az elején nagyon nem voltam elégedett a védekezéssel, de aztán rendbe raktuk, és vezettünk is. A második félidőben az ellenfél extra dobóformát mutatott, különösen a triplák tekintetében. Ez a mi dobóteljesítményünkre nem volt elmondható, ezért nem is érdemeltünk olyan szerencsét a végjátékban, mint legutóbb a román Energie ellen.
Gert Kullamae: – Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk. A második negyedet csúnyán elvesztettük, ekkor nagyon jól, agresszíven játszott, jól lepattanózott a Körmend. A negyedik játékrész volt számunkra a legjobb, amikor jól mentek a dobások, ami az előző két EuroChallenge-mérkőzésünkre nem volt igaz. Sőt az első félidőre most sem. De végre ez megfordult, ennek köszönhetjük a mai sikert.

A csoport másik mérkőzését – Energia Targu Jiu (román)–Lukoil Academic (bolgár) – szerdán játsszák.

F-CSOPORT
UBT CLUJ-NAPOCA (román)–ATOMERŐMŰ SE

Az első támadást mindkét fél sikerrel zárta, de miután a házigazdák úgy maradtak, a vendégek gyorsan megléptek (2–8). Ebből a remek rajtból nem tudott tovább építkezni a Paks, amely közel hat percnyi játék után időt is kért: előnye minimálisra csökkent (11–12). Utolsó pillanatos kolozsvári triplával lett meg a hazai előny a negyed végére (22–19). Borzasztóan kezdte a második negyedet a Paks, amely a 0–8-as etap után két perccel elteltével időt kért, ám egy értékesített büntető plusz mezőnykosár lökte még mélyebbre. A második negyed hét szerzett vendégpontja nagy előnyt adott a kolozsváriaknak (39–26).

A harmadik negyed elején jól zárt a paksi védelem, sikerült is feljönnie a vendégcsapatnak, no persze volt honnan. A házigazdák annyira megilletődtek viszont, hogy a védekezését rendező paksiak már vezetéshez is jutottak, és ha nincs a negyed utolsó kosara, amely egy hazai tripla volt, akkor meg is maradt volna az előny (49–48). Igazi ki-ki csatát láthatott a közönség a negyedik felvonásban, amelynek végjátékában az Atomerőműben maradt több lendület és koncentráció (64–73).

F-CSOPORT
UBT CLUJ-NAPOCA (román)–ATOMERŐMŰ SE 64–73 (22–19, 17–7, 10–22, 15–25)
Kolozsvár, 2500
néző. V: Rainisch (izraeli), Brziak (szlovák), Matejek (cseh)
CLUJ-NAPOCA:
Millage 9/3, Mandache 5, Barnette 6/3, Silvasan 5/3, Baciu 10. Cs: Lalovics 7/3, Csuics 2, Medvedj 3/3, Hargrove 16/12, Jucan 1. Edző: Marcel Tenter
ATOMERŐMŰ:
Dugat 15, Medve 5/3, Körtélyesi 6/6, Szabó Zs. 13/9, Jones 12. Cs: Tóth Á. 9, Kovács Á. 3, Markovics 3/3, Eilingsfeld 7/3, Baki. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása.
5. perc: 4–12. 6. p.: 11–12. 7. p.: 11–17. 9. p.: 18–17. 15. p.: 33–19. 20. p.: 39–26. 23. p.: 39–32. 24. p.: 40–37. 29. p.: 46–46. 35. p.: 56–56. 38. p.: 64–61. 39. p.: 64–67

A csoport másik mérkőzésén
Magnofit Güssing (osztrák)–Trabzonspor MP (török) 80–72 (22–9, 22–21, 16–23, 20–19)