Férfi kosár EuroChallenge: a Szolnok nem jutott be a döntőbe

2014.04.25. 19:48
Justin Holiday remeklése ellenére a Szolnok nem jutott be a döntőbe (Fotó: Pozsonyi Zita, archív)
A férfi kosárlabda EuroChallenge Bolognában zajló négyes döntőjében a Szolnoki Olaj végletekig kiélezett meccsen 61–59-re kikapott az orosz Triumf Ljubercitől, így nem jutott be a döntőbe.

A bolognai PalaDozza Arenában rendezett találkozón végig fej fej mellett haladtak a felek, hol az egyik, hol a másik csapat került minimális előnybe, egyik együttes sem tudott megnyugtató előnyre szert tenni.

A legnagyobb különbség hat pont volt a két gárda között, a Triumf javára, de kétszer is a Szolnok vezetett öt ponttal – másodszor másfél perccel a mérkőzés vége előtt.

A hajrá azonban az oroszok számára alakult jobban, akik 7–0-s futással megfordították a meccset és – miután kivédekezték a Szolnok utolsó támadását – bejutottak a döntőbe, ahol a Gaziantepet legyőző Reggio Emiliával találkozik.

Szolnoki részről Justin Holiday (16 pont), Sztrahinja Milosevics (11) és Vojvoda Dávid (10) volt elemében, míg a vendégeknél Kyle Landry (18), Courdon Higgins (12) és Milovan Rakovics (11) játszott kiemelkedően.

A MÁSIK ÁGON

A második elődöntőre igazi fesztiválhangulat alakult ki a PallaDozza csarnokban, ugyanis megérkezett a Bolognától mintegy 60 kilométerre lévő Reggio Emilia tábora. Az olasz szurkolók azért nem buzdíthatták kedvenceiket a saját csarnokukban, mert az mérete miatt nem felelt meg a nemzetközi előírásoknak.

A mintegy 3500 hazai néző – török drukker nem ült a lelátókon – ujjongva figyelte, amint a Reggio 19–9-re faképnél hagyja ellenfelét, ám a törökök a horvát Dejan Borovnjak kosaraival felzárkóztak. A hazaiak az irányító Andrea Cinciarini dudaszós találatával 33–28-ra vezettek a nagyszünetben.

A harmadik negyedet már 21–15-re hozták az olaszok, ezzel gyakorlatilag eldőlt a csata, amelyre mindkét oldalon a kemény védekezés volt jellemző.

A vasárnap 16.30 órakor kezdődő bronzmeccsen tehát a Gaziantep lesz a Szolnok ellenfele, amely ebben a szezonban már tört borsot a magyarok orra alá: az EuroChallenge csoportkörében idegenben és odahaza is megverte az Atomerőmű csapatát.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
NÉGYES DÖNTŐ (BOLOGNA)
ELŐDÖNTŐ
Szolnoki Olaj KK–Triumf Ljuberci (orosz) 59–61
(14–13, 14–18, 15–12, 16–18)
Bologna, 4000
néző. Vezette: Zurapovic (bosnyák), Kovacevic (német), Stoica (román)
SZOLNOK: Simon B. 2, Vojvoda 10/6, HOLIDAY 16/9, LÓRÁNT 9, Báder 2. Csere: MILOSEVICS 11, Trotter 9/6, Keller Á., Rakics, Ivosev, Pilcsevics.
LJUBERCI: Vikrov 2, HIGGINS 12, Chappell 7/3, Valijev, RAKOVICS 11. Csere: LANDRY 18/6, Kulagin 5, Voronov 6/3, Spiridonov, Lazarev
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–5. 6. p.: 9–5. 8. p.: 9–10. 12. p.: 16–13. 18. p.: 22–24. 20. p.: 25–31. 25.p.: 38–33. 28. p.: 42–37. 31. p.: 43–46. 36. p.: 48–52. 39. p.: 59–54. 40. p.: 59–60.
STATISZTIKÁK
Mezőnybeli dobószázalék:
19/55 (34%), ill. 20/48 (42%)
Hárompontosok dobószázaléka: 7/20 (35%), ill. 4/13 (31%)
Büntetők dobószázaléka: 14/20 (70%), ill. 17/24 (71%)
Lepattanók: 44, ill. 26
Támadólepattanók: 16, ill. 3
Legtöbb lepattanó: Milosevics 11, ill. Kulagin 8
Legtöbb gólpassz: Simon B., Vojvoda 2-2, ill. Kulagin 3
Dragan Alekszics (a Szolnok edzője):
Talán a legkeményebb meccsünk volt a szezonban, de a Triumf nyert, amiért gratulálok nekik. Egylabdás volt a mérkőzés, de sajnos a végén rettenetesen idegesek voltunk. Egy ilyen fontos meccsen húsz eladott labda túl sok.
Vaszilij Karaszev (a Ljuberci edzője): Az első félidőben nagy gondjaink voltak a saját palánkunk alatt, a Szolnok erősebb volt. Isten talán inkább minket segített a hajrában. Mindkét gárda kőkeményen kosárlabdázott.

Grissin Bon Reggio Emilia (olasz)–Royal Hali Gaziantep (török) 66–55
(19–16, 14–12, 21–15, 12–12)