Férfi kosár NB I: a KTE túlórában kikapott Pécsen

2014.02.15. 20:11
A Kaposvár kulcsfontosságú sikert aratott hazai pályán a Körmend ellen (Fotó: Czerkl Gábor)
Hosszabbítás után kikapott Pécsen a Kecskemét a férfi kosárlabda-bajnokság 20. fordulójában. Az éllovas Atomerőmű a Szeged, a második Alba Fehérvár a Zalaegerszeg ellen aratott kötelező győzelmet hazai pályán. A Sopron jászberényi győzelmével utolérte a KTE-t. A Kaposvár–Körmend rangadón hazai diadal született, így a somogyiak valószínűleg a felsőházban folytathatják.

A Pécs szenzációs hajrával harcolta ki a hosszabbítás lehetőségét a KTE ellen, 64–70-ről hozta 70–70-re a rendes játékidőt, hogy aztán a ráadásban állva hagyja vendégét, és bravúros győzelmet arasson. A Jászberényben nyerő Sopron így 13. győzelmével utolérte a kecskemétieket a tabella 3. és 4. helyén.

Az éllovas paksiaknak nem okozott gondot a Szeged legyőzése, a Duna-parton győzelemmel vigasztalódtak a múlt heti kupadöntős vereség után. Az üldöző Alba Fehérvár az első félidőben 65 pontot szerezve végül 113–83-ra győzte le a Zalaegerszeget.

Kaposváron a Körmend vendégjátéka a szakértők szerint arról hivatott dönteni, hogy melyik csapat jut a felsőházba. Nem sok babér termett a vasiaknak, a somogyiak fellélegezhetnek ebből a szempontból a 95–72-es győzelem után.

A 22 fordulós alapszakasz után az első öt a Szolnokkal a felsőházba kerül, míg az alsóházból az első kettő jut később a negyeddöntőbe, garantáltan egyenesen az Olaj, Atomerőmű, Alba-hármas egyikének a „karmai” közé.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ SE–NATURTEX-SZTE SZEDEÁK 79–65 (20–12, 16–16, 18–20, 25–17)
Paks, 800 néző. V: Kapitány, Frányó, Minár
ASE: Vaughn 5/3, MCGRUDER 20/3, KÖRTÉLYESI 17/3, SZABÓ ZS. 17/3, JONES 6. Csere: Eilingsfeld 2, Baki G. 3/3, Kovács Á. 5/3, Markovics 2, Kerpel-Fronius 2. Edző: Dzunics
SZEGED: Jereminov, LEVY 19/6, Horváth Á. 10/6, J. Williams 12, CSORVÁSI M. 6. Csere: Vida M., Kiss Zs. 3/3, Csorvási L. 3. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása: 4. perc: 8–0. 8. p.: 14–8. 12. p.: 20–15. 17. p.: 30–20. 23. p.: 36–31. 27. p.: 44–40. 32. p.: 58–55. 36. p.: 72–55
Dzunics Braniszlav:
– Védekezésben és támadásban is sok hibát követtünk el, de a játékosaim sok energiát fektettek bele a mérkőzésbe. Hozzá kell tennem, hogy jó ellenféllel találkoztunk, aki tudta, hogy mit akar.
Nikola Lazics: – Megérdemelten nyert az Atomerőmű, hiszen az egész mérkőzésen vezetett, csak egyszer tudtunk feljönni három pontra. Kemény meccs volt, a hajrában nem bírtuk a Paks tempóját.

ALBA FEHÉRVÁR–ZALAKERÁMIA ZTE KK 113–83 (28–22, 37–21, 27–20, 21–20)
Székesfehérvár, 1900 néző. V: Benczur T., Szabó G., Fodor A.
ALBA FEHÉRVÁR: Szanati, TÓTH P. 11, MOORE 18/9, TÓTH N. 17/6, SOMOGYI 24. Cs: Hobbs 9/9, Barone 10, Supola 11/3, Juhos 8, Olah 5, Blaskovits. Edző: Carlos Frade
ZALAEGERSZEG: Boston 10/3, GÁSPÁR 16/9, Plumb 4, Safford 8, Lekli 12. Cs: KOVÁCS Á. 14/3, Kertész 4, Koma 6, Kámán 9/3, Velkey. Edző: Raúl Jimenez
Az eredmény alakulása. 3. p.: 11–5. 6. p.: 18–16. 9. p: 22–22. 12. p.: 35–27. 15. p.: 45–32. 18. p.: 54–36. 23. p.: 72–47. 26. p.: 82–57. 29. p.: 90–60. 32. p.: 95–67. 36. p: 104–71. 38. p.: 106–75
Kipontozódott: Kámán (36. perc)
Carlos Frade:
– Örülök annak, hogy a csapatom így játszott ezen a mérkőzésen. Meg tudtuk mutatni, hogy éhesek vagyunk a sikerre, és ki tudtunk mászni a gödörből a múlt heti kupából való kiesés után. Sokkal gyorsabban játszottunk, mint a ZTE, a lepattanók arányában, védekezésben, és a hibák kikényszerítésében egyaránt felülmúltuk ellenfelünket.
Raúl Jimenez:– Teljesen más intenzitású játékot játszott a Fehérvár, mint mi. Nagyon nagy különbség volt a két csapat között a lepattanózásban, igazán a második negyed döntött, ott nyerte meg az Alba a mérkőzést.

FORTRESS–JÁSZBERÉNY–SOPRON KC 76–84 (17–28, 23–15, 17–22, 19–19)
Jászberény, 600 néző. V: Vígh P., Ádám J. Gál J.
JÁSZBERÉNY: Mladenovics 5/3, RAIVIO 10, Soós G. 14/6, Dramicsanin 9, Djukics 10. Csere: M. Markovics 5, Savic 9/3, Lázár 4, HORTI 10. Edző: Szrdjan Antics
SOPRON: THOMAS 15/9, THOMPSON 12, BORISZOV 22/12, Tóth G. 8/3, BAROVICS 12. Csere: RUJÁK 12/12, Trepák 3/3, Takács N. , Dénes G. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–14. 8. p.: 13–20. 14. p.: 28–28. 18. p.: 38–34. 24. p.: 45–49. 28. p.: 51–58. 34. p.: 61–74. 38. p.: 72–82
Szrdjan Antics:
– A Sopron a mi csarnokunkban is bizonyította, hogy jó csapat. Amióta Jászberényben vagyok, most játszottunk a legjobban, de csak megszorítani tudtuk a triplákat jó százalékkal dobó vendégeket
Sabáli Balázs: – Jászberényben mindig nehéz nyerni, nekünk ez most sikerült. A másod negyed öt perce kivételével kézben tartottuk a mérkőzést, és extra tripláinknak köszönhetően megérdemelten nyertünk. Ezzel a győzelemmel már biztosan az ötben vagyunk.

KAPOSVÁRI KK–EGIS KÖRMEND 95–72 (25–20, 21–12, 27–18, 22–22)
Kaposvár, 1000 néző. V: Pálla, Török, Boros
KAPOSVÁR: HINNANT 6, FODOR M. 10/6, Puljko 13/6, HENDLEIN 31, CHISM 21/3. Csere: Drahos 4, Jancsikin 4, Horváth M., Filipovics 2, Kovács S. 2, Papp P. 2. Edző: Fekete Ádám
KÖRMEND: Wisseh 14/3, El-Amin 16, Ferencz 5/3, Farkas, RAKOCSEVICS 19. Csere: KUSNYÉR 15/15, Grebenár 3, Kutasi, Sömének, Sonyák. Edző: Hencsei Tamás
Fekete Ádám:
– Nagyon akart a csapat, ennek eredményeként ki is jött mindaz, ami benne van. Nagy lépést tettünk az öt közé jutás érdekében, bár tudjuk, hogy még nincs vége.
Hencsei Tamás: – Már otthon elmondtam a játékosoknak, csak akkor lehet sikerünk, ha csapatként tudunk végig támadni. Viszont gyengén kezdtünk, a második negyedben nagyon rossz felfogásban támadtunk, ezek után lassan elkedvetlenedett a csapat. Így teljesen megérdemelt a hazai győzelem.

FALCO TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–NYÍREGYHÁZI KK 97–86 (24–23, 24–23, 19–21, 30–19)
Szombathely, 1300 néző. V: Győrffy, Gorka, Németh Cs.
FALCO: Váradi B. 12/9, Timberlake 6/3, PERL 17/9, WILL 23/15, SZABÓ M. 21. Csere: Vlahovics 10, Harazin 6, Mitchell 2. Edző: Mandics Andjelko
NYÍREGYHÁZA: WALKER 27, Doyne 17/9, Mohácsi 16/9, Poscsics 9, HALL 17. Csere: Polyák, Molnár M., Kósa. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 5. perc: 15–4. 13. p.: 31–30. 16. p.: 38–35. 23. p.: 51–51. 26. p.: 56–61. 34. p.: 78–69
Kipontozódott: Poscsics (31. p.)
Mandics Andjelko:
– Ez a győzelem a csapat érdeme, mert mindig volt valaki, aki átsegítette a többieket a holtpontokon. Természetesen bőven van miben javulnunk, de ettől függetlenül a jelenlegi helyzetünkben minden apró sikernek örülnünk kell.
Sitku Ernő: – Annak ellenére, hogy tizenegy ponttal kaptunk ki, végig szoros volt a mérkőzés, sajnos a döntő szituációkban nem koncentráltunk eléggé, de én bízom abban, hogy ezt a folytatásban orvosolni tudjuk, és jó pár meccs után győztesen hagyhatjuk majd el a pályát.

PÉCSI PVSK-PANNONPOWER– KTE DUNA-ASZFALT 84–76 (24–16, 13–21, 13–20, 20–13, 14–6) – hosszabbítás után
Pécs, 1000 néző. V: Czifra, Hegedűs T., Jakab L.
PÉCS: NELSON 21/6, Csabay, KOVÁCS P. 12/12, BUDIMIR 23/15, Sarlija 6. Csere: Bíró, Halász Á. 11/9, NAGY K. 11/9, Bödör. Edző: Csirke Ferenc
KTE: WITTMANN 15/3, Mészáros M. 3/3, Djeraszimovics 15/3, JOVANOVICS 14, KARAHODZSICS 12. Csere: Pongó Martin 6, Pongó Máté 5/3, Bencze 3, Stefanovics 3/3. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–4. 6. p.: 10–9. 13. p.: 27–22. 17. p.: 32–30. 23. p.: 45–39. 26. p.: 47–47. 33. p.: 53–57. 37. p.: 58–68. 43. p.: 72–76
Kipontozódott: Karahodzsics (38. p.)
Csirke Ferenc:
– Mi vagyunk a legjobb csapat a bajnokságban, még akkor is, ha néha kikapunk. Kétszer is visszajöttünk a mérkőzésbe, ekkora szívvel, nem hiszem, hogy játszik még egy gárda.
Sztojan Ivkovics: – Tizenhét triplát dobott a Pécs ötvenszázalékos hatékonysággal, ettől sok csapat megzuhanna, mi mégis hosszabbítást játszottunk. A többi mutató alapján a mérkőzés a mi kezünkben volt, mégis elajándékoztuk.