Férfi kosár Adria-liga: hazai Olaj-vereség a sereghajtótól

2013.11.09. 18:57
A férfi kosárlabda Adria-ligában a Szolnoki Olaj hazai parketten 71–62-re kikapott az eddig mind a hat meccsét elvesztő Olimpija Ljubljanától.

Hazai pályán eddig mindhárom meccsét behúzta az Olaj, így a kilátogató nézők nagy reményekkel várhatták a forduló előtt még hat vereséggel álló szlovén ellenfelet.

Az első negyed végére négypontos előnyt szerzett a szolnoki brigád, amit viszont egy pocsék második játékrésszel csúnyán elherdált. A ljubljanaiak 22–10-re nyerték meg a második negyedet.

A fordulás után a Szolnok csak rohant az eredmény után, öt pontnál kevesebbre egyszer sem tudta csökkenteni hátrányát, a végén pedig kilenc ponttal kapott ki.

A hazaiak legjobb dobója Willie Warren volt 18-cal.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
7. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–UNION OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 62–71 (18–14, 10–22, 20–20, 14–15)
Szolnok, 1830
néző. V: Vojinovics, Glisics (szerbek), Dragojevics (macedón)
SZOLNOK: WARREN 18/3, Vojvoda 12/3, Oliver 2, LÓRÁNT 13/6, Báder 6. Cs: Keller Á. 1, Ivosev 3, Horváth Á. 2, Simon 4, Rakics 1, Markovics, Tóth Z. Edző: Nedeljko Asceric
LJUBLJANA: Jackson 4, JOKSZIMOVICS 8/6, GAILIUS 16, Drobnjak 2, OMIC 10. Cs: STEPHESON 8, Salin 5, Bubnic 2, Vladovic 11/3, Augustus 5. Edző: Ales Pipan
Az eredmény alakulása: 4. perc: 7–4. 8. p.: 15–10. 14. p.: 20–22. 17. p.: 22–29. 19. p.: 26–32. 24. p.: 33–38. 28. p.: 40–53. 34. p.: 53–60. 37. p.: 55–65
Kipontozódott: Augustus (40. p.)
Nedeljko Asceric:
– Nem így akartunk játszani, sajnos csak két-három emberünk volt, aki megfelelő szinten teljesített. A vendégek jobban lepattanóztak, és második esélyből húsz pontot dobtak. Nem ez volt a vereségünk oka, de a Ljubljana megkapta a bíróktól a megfelelő tiszteletet.
Ales Pipan: – Nagyon fontos és nagyon nehéz győzelmet arattunk, amit elsősorban jó védekezésünknek és lepattanózásunknak köszönhetünk.