Férfi kosarasaink itthon is kikaptak Fehéroroszországtól

2013.08.10. 20:20
Vitalij Liutics (jobbra) 21 ponttal a mezőny legjobbja volt (Fotó: Korponai Tamás)
A magyar férfi kosárlabda-válogatott Kecskeméten 63–61-re kikapott Fehéroroszországtól az Európa-bajnoki pótselejtezők D-csoportjában. A mieink korábban idegenben is kikaptak a fehéroroszoktól.

Tóth Ádám, ha fájós bokával is, de ott volt a parketten a többiekkel, a szintén sérült Trotter Obie viszont nem tudta vállalni a játékot. Az eddig két irányítóval játszó magyar válogatottnak így új szerkezetet kellett begyakorolnia, amire csak néhány napja volt Sztojan Ivkovics csapatának. Ez meglátszott a fiúk teljesítményén, a második negyed közepén 20–12-re vezettek a fehéroroszok, ráadásul Simon begyűjtötte a harmadik személyi hibáját.

Ezután egy 11–0-s rohammal fordítottunk (23–20), de ez sem nyugtatta meg a csapatot, a nagyszünet előtti percekben ismét a vendégek voltak eredményesebbek, így a mérkőzés felénél 32–28-ra ők vezettek.
A pihenő alatt sem sikerült rendezni a sorokat, Arcjom Parahuszki kosaraival kilenc ponttal elhúztak a fehéroroszok (30–39), majd 52–38-ra is vezettek már, de a záró negyed előtt sikerült faragnunk a hátrányon (45–54).

Technikai hiba és pontatlanság a vendégek játékában is akadt bőven, ezt kihasználva sikerült csökkenteni a különbséget, három és fél perccel a vége előtt Vojvoda Dávid triplájával már csak három volt közte (55–58), majd Tóth Ádám az utolsó előtti percben egyenlített, és ha a plusz büntetőt is bedobja, a vezetést is átvettük volna. Azonban kihagyta, Aljakszandr Kudruacav pedig egy duplával megnyerte a meccset Fehéroroszországnak.

A mieink így már csak abban az esetben juthatnak tovább, ha nyernek Szlovákiában, majd északi szomszédaink megverik idegenben a fehéroroszokat.

FÉRFI KOSÁRLABDA, EURÓPA-BAJNOKI PÓTSELEJTEZŐ
D-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–FEHÉROROSZORSZÁG 61–63 (12–13, 16–19, 17–22, 16–9)

Kecskemét, 1200 néző. Vezette: Zurapovic (bosnyák), Jones (walesi), Vojinovics (montenegrói)
MAGYARORSZÁG: Simon B. 9/3, VOJVODA 19/9, Ferencz, Szabó Zs.,Tóth Á. 9. Csere: Keller Á. 2, WITTMANN 17/9, Tóth N. 5/3, Kovács P., Tóth G.
FEHÉROROSZORSZÁG: KUDRUACAV 11/3, Csarikav, Pusztahvar 2, Mescsarakav 4, PARAHUSZKI 12. Csere: Uljanko 9/3, LIUTICS 21/6, Trasztinecki, Miscsokov 4, Susztav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–4. 5. p.: 5–8. 7. p.: 10–8. 13. p.: 12–20. 16. p.: 23–20. 19. p.: 26–25. 23. p.: 30–39. 25. p.: 32–42. 29. p.: 38–52. 31. p.: 45–56. 37. p.: 55–58. 39. p.: 61–61.
Kipontozódott: Parahuszki (40. p.)