Férfi kosár: Hangáék nyertek, de kiestek; Lóránt 11 percet kapott

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
2013.04.14. 21:21
Hanga Ádám spanyol csapata, a Manresa hosszabbítás után ugyan megnyerte a Murcia elleni bajnokit, de matematikailag is biztossá vált, hogy búcsúzik az élvonaltól. Lóránt Péter Virtus Romája simán kikapott az olasz bajnokságban.

Hanga Ádám ezúttal jóval kevesebb lehetőséget kapott spanyol klubja, a Manresa aktuális bajnoki mérkőzésén, de végül főszereplő lett. A hazai gárda végig simán vezetett a Murcia ellen, majd az utolsó negyedben tízpontos vezetésről is majdnem elbukott, ám akkor jött a magyar kosaras…

Haga csereként pályára lépve összesen 26 percet tölthetett játékban, ami alatt 10 pontot dobott 7-ből 4-es mezőnymutatóval, közte 3-ból 1 értékesített triplával, valamint 2-ből 1-es büntetőzéssel, továbbá volt 4 lepattanója, 4 szerzett labdája, 2 gólpassza, s 1 kiharcolt faultja, igaz, el is adott 2 labdát.

Hanga az első nyolc percben érdekes módon pályára sem került, ám a második negyedben két zsákolással vétette észre magát. A negyedik etap legvégén, mikor két számjegyű hátrányból fordított a Murcia, ő szerezte a hosszabbítást érő duplát, majd a ráadásban még rátett erre egy lapáttal, s az ott szerzett pontjaival győzelemre vezette a Manresát (103–100)! Üröm az örömben, hogy a Sevilla és a Fuenlabrada győzelmével matematikailag is biztossá vált a katalán kiscsapat kiesése öt fordulóval az alapszakasz zárása előtt.

SPANYOL BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 29. FORDULÓ
La Bruixa D'or Manresa–UCAM Murcia 103–100 (23–17, 28–23, 22–23, 19–29, 11–8) – hosszabbítás után
Manresa:
A. Hernandez 5, DeVries 25/15, Arco 13/9, Alekszandrov 8, Asselin 14. Csere: Creus 11/6, Yanev 4, Hanga 10/3, Arteaga 13, Palsson -.
Murcia: Ragland 23/9, B. Rodriguez 17/9, Gatens 4, Lewis 4, Antelo 5. Csere: Franch 6/3, Miso 5/3, Jasen 3/3, Barlow 12/9, Tillie 21.

Lóránt Péter és csapata, a Virtus Roma a Serie A második helyezettje, azaz a Dinamo Sassari vendége volt. Honfitársunk klubja végig két számjegyű hátrányban játszva kikapott a dobogósok rangadóján, ami után gyakorlatilag eldőlt, hogy legjobb esetben harmadikként vághat majd neki a rájátszásnak a fővárosi együttes.

A magyar nagy ember csereként két részletben töltött a pályán 11 percet, ami alatt 2 pont, 3 lepattanó, 1 gólpassz és 1 kiharcolt fault került a neve mellé. Mezőnyből 3 dobást vállalt, melyek közül 1 talált utat a gyűrűbe a 105–87-es hazai diadallal végződő összecsapáson.

OLASZ BAJNOKSÁG, 27. FORDULÓ
Banco di Sardegna Dinamo Sassari–Virtus Acea Roma 105–87 (16–18, 32–19, 28–21, 29–29)
Sassari: T. Diener 12/3, D. Diener 15/9, Thornton 13/9, Vanuzzo 14/12, Easley 17. Csere: Devecchi 5/3, Gordon, Sacchetti 17/9, Pinton 2, Di Liegro -.
Roma: J. Taylor 15/6, Goss 21/9, Datome 17/9, B. Jones 3/3, Lawal 9. Csere: Lóránt 2, D'Ercole 8/6, Czyz 10, Tambone 2.