Női kosár, NB I: elődöntős a PINKK, jöhet a Sopron

2013.03.31. 20:16
Utolsóként a PINKK Pécsi 424 biztosította helyét a női kosárlabda-bajnokság elődöntőjében, miután ma a negyeddöntő második mérkőzésén hazai pályán is nyert a PEAC-Pécs ellen. A párharc az egyik fél második győzelméig tartott, idegenben a PINKK nyolc ponttal bizonyult jobbnak riválisánál.

Az elődöntőben a PINKK a favorit, kupagyőztes, az alapszakaszt vesztett pont nélkül letudó Uniqa Euroleasing Sopronnal találkozik, míg a másik ágon már tegnap kialakult a HAT-Agro Uni Győr–Work Force DVTK-Miskolc párosítás.

NŐI KOSÁRLABDA, NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
PINKK PÉCSI 424–PEAC-PÉCS 76–52 (19–15, 20–10, 12–15, 25–12)
Komló, 1000 néző. V
: Czifra, Ádám, Makovsky
PINKK: IVÁNYI 12, SAROK 14/6, LACZI 15/9, Dorogobuzova 2, BRUMERMANE 10. Cs: Stewart 6, RUJÁK 12, Török 3/3, Kováts N., Kovács K. 2, Pénzes, Lengyel. Edző: Roberto Hernández
PEAC: FŰRÉSZ 12/12, Barbour 2, HORVÁTH L. 12/6, Nagy-Bujdosó 9/3, Jeaschke 2. Cs: Szamosi 9, Czukor, Csutorás, Dusanics 5, Czirják, Szűcs R., Raus 1. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–3. 6. p.: 7–8. 13. p.: 23–20. 17. p.: 25–23. 23. p.: 39–27. 26. p.: 45–32. 33. p.: 56–40. 37. p.: 68–47
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a PINKK Pécsi 424 javára
Robert Hernández:
– Nagyon nehéz mérkőzésen egy kitűnő ellenféllel szemben sikerült a győzelem, gratulálok a lányoknak, hogy hittek a közös munkában az év folyamán. Sokat hallottam róla, hogy a pécsi szurkolók fantasztikusak, ezzel a sikerrel átéreztem én is ezt az élményt.
Djokics Zseljko: – Küzdöttünk, hajtottunk, de sajnos nem játszottunk úgy, hogy győzhettünk volna. Nyilván a hosszú szezon és a végén bezavaró sérülések miatt a két remek csapat párharcát most a PINKK Pécsi 424 nyerte. Csak gratulálni tudok neki.