Férfi kosár MK: a Szolnok nem kért a meglepetésből

2013.02.08. 19:49
A Szolnoki Olaj és az Atomerőmű győzött a férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének pénteki játéknapján, és mindkettő bejutott a legjobb négy közé.

Az Atom már az első felvonás fölényes megnyerésével megalapozta a továbbjutását, azonban a Szolnok néhány napja meglepetésre kikapott Szombathelyen, így hatpontos hátrányból kezdte a visszavágót.

A nemzetközi porondról „hazaruccanó" magyar bajnok a harmadik percre ledolgozta az összesítésbeli lemaradást, és bár a szombathelyiek nem adták könnyen az életüket, a harmadik negyed hajrájában indított 12–2-es roham után már körvonalazódott: a hatékonyan védekező Olaj nem kér a meglepetésből.

FÉRFI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
SZOLNOKI OLAJ KK–SZOVA TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY 74–57 (17–9, 16–16, 18–15, 23–17)

Szolnok, 1520 néző. V: Benczur T., Hegedűs T., Pozsonyi.
SZOLNOK:
Florence 11/3, HORVÁTH Á. 10/6, Sehovics 9/3, Kalve 5/3, Báder 2. Cs: SZABÓ M. 10, Simon B. 6, FODOR M. 6/6, BELL 11/3, Németh I. 4, Csaba Gy. Edző: Nenad Asceric
SZOMBATHELY: Kálmán 14/9, Simon L., WILL 12, Ivosev 2, ZAGORAC 17/12, Csere: Váradi B. 3/3, Szanati, Rubin 4, Harazin 5, Perl. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–1. 8. p.: 12–7. 14. p.: 23–11. 18. p.: 28–20. 25. p.: 44–36. 28. p.: 51–38. 34. p.: 62–42. 38. p.: 70–50
Továbbjutott: a Szolnok, 147–136-os összesítéssel

Nenad Asceric: – Teljesen más hozzáállással játszottunk, mint az első mérkőzésen. A védekezésünk jó volt, s bár támadásban sokat görcsöltünk, azt gondolom, végig kontrolláltuk a mérkőzést. Igyekeztem sokat rotálni a csapatot, hiszen kell a frissesség, mert fontos mérkőzések várnak ránk a folytatásban.
Bencze Tamás: – Azt gondolom, hogy nem nyusziként jöttünk Szolnokra, és nem is úgy távozunk innen. Végig volt tartásunk, igyekeztünk megnehezíteni a házigazdák dolgát, ők azonban nagyobb rotációval tudtak dolgozni, és a végén biztossá tették a győzelmüket.

ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 73–71 (21–21, 23–10, 19–18, 10–22)
Paks, 500 néző. V: Pálla, Ádám, Surányi
ASE: L. Williams 3, LEVY 12, Vojvoda 9/9, Kámán 4, TÓTH Á. 12. Cs: Idlet 4, Kovács Ákos 9/3, Körtélyesi 3, EILINGSFELD 14, Kerpel-Fronius 3, Illés M., Czinger. Edző: Enrique Gutiérrez Garcia
ZTE: COPELAND 17/6, Hudson 9, Gáspár 7/3, KOMA 11, Simovics 2. Cs.: Puszta 6, Borszéki, Baki 3, Kovács Ádám 10/3, Vertetics, Kerkai 4, Kertész D. 2. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–7. 8. p.: 16–16. 14. p.: 26–22. 18. p.: 41–31. 24. p.: 52–38. 28. p.: 56–45. 34. p.: 65–55
Továbbjutott: az Atomerőmű SE, kettős győzelemmel (158–133)

Enrique Gutiérrez Garcia: – A zalaegerszegi mérkőzésen eldöntöttük a továbbjutás kérdését, ez a találkozó edzőmérkőzésnek felelt meg számunkra. A negyedik negyedben megtorpantunk, de összességében azt kaptam a csapattól, amit vártam.
Völgyi Péter: – Úgy gondolom, hogy sokkal jobban játszottunk, mint Zalaegerszegen, de miután az első mérkőzésen eldőlt a továbbjutás kérdése, ezen a találkozón inkább a gyakorlásra fektettük a hangsúlyt.