Férfi kosár MK: a Körmend győzött, de kiesett

2013.01.23. 21:27
A Körmend hiába győzte le 75–72-re a Pécset hazai pályán, az első meccsen elszenvedett súlyos vereség miatt búcsúzott a férfi kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.
FÉRFI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Lami-Véd Körmend–Pécs VSK-PANNONPOWER 75–72 (21–17, 22–18, 8–20, 24–17)
Körmend, 1600 néző V: Papp, Söjtöry, Tőzsér
KÖRMEND: Krayem 23/6, Ruják 12/3, Ferencz 9/6, Austin 6, Shaw 11/3. Csere: Sonyák 4, Farkas 5/3, Kutasi 2, Sömenek 3/3. Vezetőedző: Hencsey Tamás
PÉCS: LOESING 18/6, Horváth , Kovács 13, Tóth 11/3, Nagy 12/3. Csere: LEGION 16, Csabay , Bödör 2, Bíró. Vezetőedző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. p.: 13-5. 9. p.: 21-17. 14. p.: 31-21. 18. p.: 41-29. 24. p.: 43-42. 29 p.: 51-53. 32. p.: 57-58. 37. p.: 74-70
Kipontozódott: Bödör (33. p.), Austin (34. p.)
Továbbjutott: a Pécs, 153–137-es összesítéssel
Hencsey Tamás: – Gratulálok a Pécsnek a továbbjutáshoz. Az első félidőben jó ritmusban kosárlabdáztunk. A szünetben azt kértem, hogy türelmesen, összeszedetten játszva növeljük az előnyünket. Ehelyett fegyelmezetlenül játszottunk, rossz megoldásokat választottunk.
Csirke Ferenc: – Nagyon boldogok vagyunk, egy jó ellenféllel szemben jutottunk tovább a kupában. Büszke vagyok a srácokra, nagy fegyvertényt hajtottak végre! Bár kétszer is elhúzhatott volna a Körmend, de megint bebizonyosodott, hogy csapatként erősek vagyunk.