Női kosárlabda NB I: a Pécs szerezte meg a bronzérmet

2012.04.25. 20:20
A Pécs szerezte meg a bronzérmet a női kosárlabda NB I-ben, miután a bronzcsata harmadik, utolsó felvonásán hazai környezetben magabiztosan nyert a Zalaegerszeg ellen. Az egyik csapat második győzelméig tartó párharcot így a pécsi együttes nyerte meg 2–1-re.

Egybusznyi vendégdrukker is biztatta Gáll Tamás tanítványait, akik három negyeden keresztül fej fej melletti küzdelemre kényszerítették a néha igen férfiassá váló csatában a pécsieket. A nagy csoda azonban elmaradt, jól hajráztak az utóbbi évtizedben aranyhoz szokott hazaiak, és végül magabiztosan nyerték meg a találkozót. Ezért a bronzéremért szurkolóiktól csaknem akkora tapsot kaptak, mintha a döntőben diadalmaskodtak volna.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
PÉCS 2010–ZALA VOLÁN-ZTE NKK 84–69 (24–15, 16–22, 22–17, 22–15)
Pécs, 1500 néző. V: Pálla, Bognár T., Szabó Gy.
PÉCS: RAKSÁNYI 18/6, SAROK 12, QUIGLEY 10, LACZI 9/3, MURPHY 16. Cs: Török Sz. 3, HORVÁTH l. 16, Szamosi, Pénzes, Balla. Edző: Zseljko Djokics
ZALAEGERSZEG: Bukovszki 6, VIDA 17/3, Szélesy 4, ZSOVÁR 17/6, Czukor 5. Cs: Varga Zs., Szalay 7, Horváth Zs. 5, AMBRUS 8. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–3. 6. p.: 16–6. 13. p.: 28–19. 17. p.: 32–28. 23. p.: 48–43. 26. p.: 54–47. 33. p.: 68–54. 35. p.: 74–54. 38. p.: 74–61
Kipontozódott: Sarok (36. p.), Laczi (37. p.), Zsovár (39. p.), Bukovszki (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Pécs javára
Zseljko Djokics: – Ebben a nehéz helyzetben, amelyben élünk, ez a teljesítmény, ez az érem már-már arany színű. Még mindig ez a csapat a legsikeresebb Pécsen és Baranyában. A csapatnak volt a legnehezebb, hiszen a létezésünk a legnagyobb siker, ugyanakkor szurkolóink is a legjobb teljesítményt nyújtották.
Gáll Tamás: – Három negyeden keresztül tartani tudtuk magunkat, a negyedik negyedben lépett el a Pécs. Így is remek szezont tudhatunk magunk mögött.