A címvédő Sopron szoros mérkőzésen harcolta ki a döntőbe jutást

2008.05.12. 18:52
A női kosárlabda NB I rájátszásának egyik elődöntőjében eldőlt a továbbjutás. A tavalyi bajnok Sopron szoros második meccset játszott a Szeged otthonában, de végül Honti Kata remeklésének köszönhetően megnyerte a találkozót, így döntőbe jutott. Ellenfele nagy eséllyel a Pécs lesz, ha megnyeri második meccsét a BSE ellen.
Honti Kata (jobbra) és a Sopron ismét bejutott a döntőbe, de az még kérdéses, hogy lesz-e ok a pezsgőzésre a finálé után
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)

A női kosárlabda NB I rájátszásának elődöntőjében másodszor mérkőzött meg egymással a Szeviép-Szeged és az MKB-Euroleasing Sopron. A két győzelemig tartó párharc első meccsét a címvédő Sopron nyerte hazai pályán, nagyon simán, 90–52-re.

A találkozót esélyeshez méltóan a Sopron kezdte jobban, Honti Kata nagyszerű játékának is köszönhetően az első negyed végére már 21–9-re vezetett a vendégcsapat.

A szünet jót tett a Szegednek, aki nem adta meg magát, és a második negyedben megkezdte a felzárkózást, sőt a játékrész vége előtt Tomova Milena bedobott büntetőivel a vezetést is megszerezték a hazaiak.

A harmadik negyed szoros játékot hozott, eleinte a Sopron lépett meg néhány ponttal, de végül ismét a Szeged vezetésével vonultak pihenni a lányok, a hazaiak 52–50-re vezettek.

Az utolsó negyedben tovább izgulhattak a szegedi szurkolók, mivel felváltva szerzett vezetést hol az egyik, hol a másik együttes. Egy perccel a lefújás előtt még 61–61 volt az állás, amikor jött Honti Kata, és bedobott egy kétpontost.

A Szeged még megpróbált egy taktikai szabálytalansággal időt szerezni, de Honti Kata mindkét büntetőt bedobta, így döntőbe jutott a címvédő Sopron.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

ELŐDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
SZEVIÉP-SZEGED–MKB-EUROLEASING SOPRON 61–65 (9–21, 20–7, 23–22, 9–15)
Újszegedi Sportcsarnok, 300 néző. V: Ádám J., Gorka Sz., Pozsonyi L.
SZEGED: TÖRÖK 20/6, Fürész 5/3, Szlimák 6, TOMOVA 14, ZSERZSERUNOVA 15/3. Cs: Kovács 1, Russai, Vrancseva. Szakmai igazgató: Domokos Mihály
SOPRON: Németh 9/9, HONTI 18, Horváth Zsu. 3, Károlyi 3/3, BRANZOVA 14. Cs: Semsei 3, Milovanovics 8, Horti, Eördögh 7, Szliskovics. Edző: Székely Norbert
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Sopron javára.
Domokos Mihály: – Három negyeden keresztül kijavítottuk azokat a hibákat, amit Sopronban elkövettünk. Közel álltunk a bravúrhoz, kár az első negyedért.
Székely Norbert: – Az első negyed után rendesen megizzadtunk a jól játszó Szeged ellen.
Tudósított: SÜLI RÓBERT