Utolsó másodpercig kiélezett csatában győzött a Pécs az Atom ellen

2008.04.09. 21:02
A férfi kosárlabda NB I 24. fordulójában a Pécs hazai pályán egy ponttal legyőzte az Atomerőműt, így őrzi dobogós helyét. A vendég paksiak a második negyedet nagyon megnyomták, és húsz pontot vertek ellenfelükre, a második negyedben azonban Williams vezetésével visszajött a meccsbe a Pécs, és végül megnyerte a hatalmas csatát. A többi mérkőzésen nem született nagy meglepetés, nyert a Dombóvár, a Nyíregyháza és a Zalaegerszeg.
Nicholas Mack Williams (jobbra) 21 pontjából mindegyikre szükség volt a győzelemhez

A Pécs izgalmas, az utolsó másodpercig kiélezett mérkőzésen győzte le a Atomerőműt. A vendégek a második negyedet húsz ponttal megnyerték, azonban a harmadik negyedben lerombolták, amit addig felépítettek, hiszen mindössze 9 pontot értek el, miközben rengeteg labdát adtak el.

Közönsége támogatásával és cserejátékosai jobb teljesítményével Sztojan Ivkovics csapata minimális különbséggel nyerte meg a találkozót. A hazaiaknál több volt a jobb egyéni teljesítmény, a vendégektől különösen Gulyás Róbert dicsérhető, aki a Magyar Kupa négyes döntője után Pécsett is remekelt.

A Nyíregyháza tulajdonképpen már a szünetben megnyerte Hódmezővásárhelyen a mérkőzést, hiszen már ekkor 20 ponttal vezetett Déri Csaba együttese. Így az is belefért, hogy a második félidőben kiengedjenek a Helbich vezette vendégek, a győzelem nem volt veszélyben.

A Dombóvár Michael English 30 pontjának és hat triplájának köszönhetően nyert a Kecskemét ellen, amely elvesztette esélyét a rájátszásba jutásra. A Dombóvárnak a hátralévő két fordulóban egy meccset kell nyerni a második hely megszerzése érdekében.

Az alsóházi helyekért folyó versenyben a Zalakerámia győzött Budapesten, a MAFC otthonában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

24. FORDULÓ
PVSK-EXPO CENTER PÉCS – ATOMERŐMŰ SE 81–80 (21–16, 12–32, 27–9, 21–23)
A mérkőzés osztályzata: 4
Pécs, 2500 néző. V: dr. Vígh, Hegedűs, Farkas.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–7. 6. p.: 13–9. 13. p.: 24–23. 17. p.: 29–39. 23. p.: 42–50. 26. p.: 44–53. 33. p.: 68–62. 37. p.: 74–74
Kipontozódott: Jovanovics (35. p.)
PÉCS: Jovanovics, WILLIAMS 21/9, DÉNES 12/9, Tóth N. 4, LAPOV 16/9. Csere: ALEKSZICS 18, GREBENÁR 10, Czigler, Kutasi.
ATOMERŐMŰ: MÉSZÁROS Z. 13/6, STEVENSON 13/3, Murry 10/3, Horváth Z. 2, GULYÁS 21/3. Csere: Toroman 4, C. Brooks 9/3, Csaplár-Nagy E. 8/6, Kiss Zs.

PLANET LEASING DOMBÓVÁR KC – UNIVER KECSKEMÉT 95–74 (28–22, 14–11, 30–23, 23–18)
Dombóvár, 800 néző. V: Földházy, Kóthay, Szilas
DOMBÓVÁR: ENGLISH 30/18, BALOGH L. 4, DEÁK 6/6, SANDERS 14, Wiley 13/6. Cs: SIMON N. 17/6, Bódi 6/6, Molnár M. 2, Vas P. 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav.
KECSKEMÉT: Sigurdarsson 11/3, Horváth Á. 8/6, Blair 15/3, SZABÓ ZS. 13/9, FIEGI 20. Cs: Tóth P., Halmai 2, Lekli 5, Vida. Edző: Zsoldos András.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 14–11. 15. p.: 35–28. 25. p.: 56–46. 35. p.: 86–65.
Kipontozódott: Simon N. (39. p.)
Dzunics Braniszlav: – Az első perctől fogva támadásban és védekezésben is jól teljesítettünk. Örülök neki, hogy a legjobb pontszerzőnk nélkül is sima győzelmet arattunk.
Zsoldos András: – Ma ennyivel jobb volt a Dombóvár, amely bizonyította, hogy nem véletlenül áll a második helyen a tabellán.
Tudósított: RÓNAI GÁBOR

BODROGI BAU–VÁSÁRHELYI KOSÁRSULI – MARSO VAGÉP NYÍREGYHÁZI KK 83–94 (27–34, 12–25, 27–22, 17–13)
Hódmezővásárhely, 300 néző. V: Kiss L., Kapitány, Márton.
VÁSÁRHELY: Drahos 7, C. D. Brucks 19/9, Kováts 11, Freeman 12/3, GÉMES 24/3. Cs: Babut 4, Szögi 6, Böszörményi, Kukla. Edző: Czuprák László.
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 12, BUCKHANAN 24/18, Mouton 13, HELBICH 34/3, Sitku 9/6. Cs: Trepák 2, Siska, Krasznai, Farkas A., Nagy K. Edző: Déri Csaba.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–8. 7. p.: 15–20. 12. p.: 27–39. 17. p.: 33–53. 24.p.: 52–70. 28. p.: 64–76. 33. p.: 70–87.
Czuprák László: – Helbich ponterőssége és Savic gyorsasága eldöntötte a mérkőzést.
Déri Csaba: – Alap célunkat, a nyolc közé jutást sikerült az alapszakasz vége előtt három fordulóval teljesíteni, de nekünk a rájátszásra is vannak terveink.

MAFC – ZALAKERÁMIA-ZTE KK 60–86 (17–19, 15–21, 8–20, 20–26)
Gabányi Sportcsarnok, 200 néző. V: Hartyáni, Győrffy, Pozsonyi
MAFC: YOUNG 28/6, Harris 10/6, Wihner 6, Vavra 5, Kecskés 2. Cs: Misek, Fülöp 9. Edző: Dinnyés Attila.
ZTE: MISKOVICS 11/9, Walters 8/3, KÁMÁN 18/6, HOFFMANN 10/6, BASETTE 18. Cs: Keresztes 2, Gáspár, Simon L. 5/3, BAKI 9/6, Tóth Á. 3, Vertetics 2. Edző: Nikola Lazics.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–4. 7. p.: 15–15. 13. p.: 22–22. 15. p.: 22–30. 19. p.: 32–39. 24. p.: 36–47. 28. p.: 38–58. 32. p.: 45–60. 36. p.: 52–62. 38. p.: 53–74
Kipontozódott: Walters (40. p.)
Kiállítva: Fülöp (39. p.)
Dinnyés Attila: – Nagyon sok egyénieskedés volt tapasztalható csapatomnál, sajnos ehhez párosult a gyenge védekezés is.
Nikola Lazics: – Azt hiszem teljesen megérdemelten nyertünk, az első negyedben nem találtuk meg a ritmust, ezt követően kiválóan védekeztünk.