Férfi kosárlabda NB I: kiváló meccsen vágott vissza a Pécs

2008.01.16. 23:23
Közönségszórakoztató mérkőzésen vágott vissza őszi hatpontos kecskeméti vereségéért a tabella második helyezettje, a Pécsi VSK együttese.
Az elején felváltva estek a kosarak, szinte mindenki betalált, akinek erre lehetősége adódott. Nem feltétlenül azért, mert olyan jó a keze, hanem mert védekezésnek a csíráját sem lehetett felfedezni egyik palánk alatt sem. Nem véletlen, hogy a negyed derekáig abszolút egálra álltak a felek, és minden kezdő játékos neve mellett virított már pont az eredményjelzőn. Az első félidő 66, illetve 67 százalékos dobóteljesítményét a második húsz percben hiba lett volna elvárni a csapatoktól. A ponttermés nem azért csökkent, mert jobban figyeltek a védekezésre az együttesek, hanem azért, mert fáradtak a játékosok, és pontatlanabbá váltak. Ennek ellenére a közönség nem unatkozott. Az Univer a harmadik negyedben csupán megközelíteni tudta már vetélytársát, utolérni nem. A kritikus pillanatokban Dragan Alekszics rutinos megoldásai győzelmet értek a pécsiek számára.
Uniqa férfi kosárlabda NB I
PVSK-Expo Center Pécs - Univer-Kecskemét 91-82 (30-20, 21-28, 26-16, 14-18)
Pécs, 1500 néző. V: Pálla, Farkas G., Tóth K.
A mérkőzés osztályzata: 4
PÉCS
WITTMANN 24/9, WILLIAMS 15, HOSSZÚ 11/9, Tóth N. 8, Lapov 9/3
Csere: ALEKSZICS 17/6, Grebenár 7, Dénes
KECSKEMÉT
Sigurdarson 2, BLAIR 23/6, Horváth Á. 8, JEFFERSON 22/12, Fiegi 7/3
Csere: SZABÓ ZS. 14/6, Csabay 6/6, Halmai, Vida, Tóth P.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11-11. 10. p.: 30-20. 16. p.: 40-42. 24. p.: 60-49. 27. p.: 61-59. 32. p.: 80-64. 37. p.: 86-71. 39. p.: 88-80