A Sopron 17 pont különbséggel kapott ki a törökországi Isztambulban

2007.12.19. 21:23
Az MKB-Euroleasing Sopron 78-61-es vereséget szenvedett Isztambulban a török Fenerbahce vendégeként a női kosárlabda Euroliga A csoportjának 7. fordulójában. A magyar csapatnak ez volt a negyedik veresége, ezzel a mérlege ismét a negatív tartományba szállt le.
Jelena Milovanovics (fehér mezben) a soproni mérkőzésen 16, most viszont csak öt pontot szerzett
Meggyesi Bálint – archív
Az első negyedet 20-16-ra, a másodikat 16-14-re nyerte a hazai gárda, amelyet hazai pályán 89-79-re legyőzött a soproni együttes. Ezúttal nem úgy alakult a meccs, hogy ez megismétlődhet, de mit lehetett tudni.

A harmadik tíz percet 8-1-es „futással” kezdte kezdte a Fenerbahce (44-31), ám Branzova, Gorbunova és Károlyi dupláival sorozatban hat pontot dobott a Sopron, és visszajött a meccsbe (44-37).

Azonnal török időkérés következett, mielőtt hazai szempontból nagyobb baj lehetett volna a magyar előrenyomulásból.

Meg is lett az eredménye a timeoutnak, előbb a „török” Branzova, Branzova-Erdeney, Yilmaz és a kanadai Sutton-Brown nagyon rövid idő alatt visszaállította a különbséget, sőt még növelte is a hazaiak előnyét (52-37).

Félő volt, hogy így megy tovább, eldől a találkozó már a harmadik negyedben.

Főként Károlyi pontjaival tartotta magát ekkor a Sopron, de nem nagyon tudta kivédekezni az ellenfél támadásait.

Amikor Pondexter a játékrész végén 59-43-ra alakította az állást, Székely Norbert tudta, hogy ha a rövid szünetben nem rendezi a sorokat, csapata keresztet vethet a győzelemre.

A negyed negyed első másfél percében nem esett pont, aztán egy jó Bakircioglui-büntető után sportszerűtlen hibát ítéltek a törökök ellen, és az MKB két Horti szabaddobással, majd Milovanovics kettő-plusz-egyes játékával 12 pontra csökkentette a hátrányát.

Újra felcsillant a remény, de ez még így kevés volt, további felzárkózásra lett volna szükség.

6. Napoli 7 1 6 495-555 8
Jól is alakultak a dolgok, hiszen egy 5-0-s vendégroham következett – Horváth triplából, Sliskovics ziccerből talált be.

Tíz pont maradt a két együttes között, a török edző pedig időkéréssel reagált.

Ez megint bejött a Fenernek, Pondexter és Tuncluer ugyanis gyors egymásutánban bevágott egy-egy hárompontost (69-53). Ezt a felzárkózási kísérletet is visszaverték a törökök.

Az MKB 37 perc után a kétpontosokat 39, a hármasokat 26 százalékkal dobta, így igazán nem lehetett csodálkozni a jelentős különbségen.

A találkozó eldőlt, 74-56-nál Székely Norbert már hiába kért ismét időt.

A Fenerbahce végül 78-61-re nyerte a meccset, így megerősítette második helyét a CSZKA Moszkva mögött az A csoportban.