Kosárlabda, Uniqa női NB I: biztosan verte a Győr a Vasast

2007.12.09. 23:13
Az Uniqa női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának tizedik fordulójában a Seat-Foton Győr együttese az esélyeknek megfelelően biztosan, 19 ponttal verte a Vasa-Csata gárdáját.
A vendégek már az első negyedet követően tízpontos hátrányba kerültek, a nagyszünetben pedig 18 pont volt a két gárda közötti különbség. A második felvonásban a biztos győzelme tudatában a tempóból visszavevő győrieknek egyenlő partnere tudott lenni a vendégcsapat.A bajnokságban hetedik győzelmét aratta a Győr, míg a Vasas hetedik vereségét szenvedte el.Gyászszünet vezette be a mérkőzést, megemlékeztek a héten elhunyt kiváló játékvezetőre, dr. Tihanyi Lászlóra.

UNIQA NŐI NB I, ÉLVONALBELI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 10. FORDULÓ:

SEAT-FOTON GYŐR - VASAS-CSATA 82–63 (23–13, 29–21, 14–10, 16–19)
Győr, 200 néző. V: Fekete L., Makovski
GYŐR: Borovicková 5/3, Koncz J. 5/3, Szakács I. 12, Margeviciuté 4, HORVÁTH II ZS. 12/3. CS: VARGA R. 16/3, Szalay V. 2, BORECKÁ 12/9, Antalovics 4, Orsó 6, Tóth Zs. 4. Edző: Gálos László
VASAS: Szondy 7/3, Izsák 5, Fejes 9, KONCZ ZS. 18/9, Mansaré 4. CS: FRITZ 15/3, Czank 3/3, Laklóth, Rasheed, Győr, Szécsi 2, Kovalcsik. Edző: Tursics Sándor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 10–2. 8. p.: 20–9. 14. p.: 33–18. 17. p.: 44–26. 27. p.: 66–40. 74. p.: 70–56
Gálos László: A pénteki huszonegy órás utazásunk után ma ennyire voltunk képesek. A lényeg, hogy így is nyertünk.
Tursics Sándor: Tanítgatjuk a gyerekeket az első félidőben kevesebb, a második játékrészben több sikerrel.