Becsülettel helytállt a Dombóvár, a túlórában nyertek a paksiak

2007.11.18. 17:20
A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának hetedik fordulójában kétszeri hosszabbítást követően eldőlt összecsapáson nyert a Paks Dombóváron. A találkozó elejét a vendégek kapták el jobban, de a házigazdák a második felvonásban magukhoz ragadták a kezdeményezést és végig kiegyenlített harcot vívtak a paksiakkal. A rendkívül izgalmas összecsapás negyven perc után eldöntetlen volt, miként az első ráadás után sem ünnepelhetett a győztes. A második túlórát aztán 16-12-re nyerte az Atomerőmű, így a paksiaké lett a találkozó.
Kiegyenlített találkozó, sok izgalom, kétszeri hosszabbítás, paksi győzelem Dombóváron
Meggyesi Bálint

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfi kosár-bajnokságot?

4 % (1627)
Fej-fej mellett kezdték a mérkőzést a csapatok, de a második negyedben elhúztak a Gulyás Róbert vezérelte paksiak, akik a nagyszünetre ötpontos (46-41) előnyre tettek szert.

Bár a harmadik negyedet hárompontos kosárral nyitotta az előnyét így még feljebb tornázó Atomerőmű, ez mintegy jeladás volt a hazaiaknak, akik remek szériával gyorsan a vezetést is átvették (54-52).

Ismét nyílt és kiegyenlített volt a végig sok izgalmat, ám emiatt jónéhány technikai hibát hozó összecsapás. A lendületben lévő hazaiak a második félidő nagyobb részében tartották minimális előnyüket, de a Paks nem hagyta magát lerázni és eredményesen kapaszkodott riválisába.

Sőt, a vendégek kerültek helyzeti előnybe a találkozó hajrájában, hiszen két perccel a vége előtt hat ponttal is megléptek (82-76). Ekkor változott a helyzet, a hazaiaknak kellett iparkodniuk, legalább az egyenlítésért.

Egy perccel a vége előtt hihetetlen fordulatokat követően két pontra olvadt a paksi előny (84-82), majd 32 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt már átvették a vezetést a dombóváriak (86-84).

A paksi légiós, Johnny Gray azonban legény volt a talpán és hat(!) másodperccel a vége előtt elvállalt és eredményesen fejezett be egy egyéni betörést (86-86).

A hosszabbítás első felvonása húsz pontot hozott, döntést azonban nem. A második túlórában aztán a vendégek 16 pontot szerezve néggyel nyerték azt a periódust, így a találkozót is.

Negyedszer nyert a bajnokságban a Paks - második alkalommal vendégként -, amely igen hullámzó teljesítményt nyújt eddig a szezonban.

Második vereségét szenvedte el a Dombóvár, amely a nyitányon Szombathelyen kapott ki a Falcótól, de azután három hazai és két idegenbeli találkozóját is megnyerte.

NB I, ÉLVONALBELI FÉRFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 7. FORDULÓ:

PLANET-LEASING DOMBÓVÁR KC - ATOMERŐMŰ SE 108-112 (25-23, 16-23, 22-18, 23-22, 10-10, 12-16)
Dombóvár, 1500 néző. V: Papp P., Cziffra, Török
DOMBÓVÁR: MILLS 37/21, ENGLISH 22, Deák 10/6, Sanders 13/6, Wiley 6. Csere: BÓDI 10/3, Simon N. 3/3, Molnár M. 4/3, Balogh L. 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
ATOMERŐMŰ: MÉSZÁROS 11, Murry 11/9, Kiss Zs. 7/3, PANTA 13/9, GULYÁS 36/9. Csere: Gray 15/3, CSAPLÁR-NAGY E. 17/6, Medve 2. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása: 2. p.: 0-5. 5. p.: 10-10. 8. p.: 22-16. 11. p.: 25-25. 14. p.: 31-35. 22. p.: 43-52. 25. p.: 54-52. 27. p.: 54-57. 30. p.: 63-62. 34. p.: 65-75. 36. p.: 72-75. 40. p.: 86-84. 43. p.: 87-93. 46. p.: 98-96. 48. p.: 99-102. 50. p.: 105-105
Kipontozódott: Wiley 39. p., Murry 40. p., Panta 40. p., Mészáros 40. p.
Dzunics Braniszlav: A döntő pillanatokban a paksiak fölénk kerekedtek. Gulyás Róbert klasszisa ellen ma nem volt orvosságunk.
Sabáli Balázs: Óriási szívünknek köszönhetjük a győzelmet. Felülkerekedtünk mindenféle nyomáson, ami a csapatunkra nehezedett.