A Kecskemét negyedről negyedre őrölte fel a Fehérvár ellenállását

2007.11.18. 21:31
A Kecskemét 85-67-re legyőzte a vendég Albacomp együttesét a férfi kosárlabda NB I 7. fordulójának vasárnapi utolsó mérkőzésén. Az Univer a harmadik és a negyedik negyedben döntötte el a mérkőzést, amikor 15 ponttal dobott többet a székesfehérváriaknál. A Bács-Kiskun megyei együttes negyedszer győzött ebben a szezonban, míg az Albacomp a harmadik vereségét szenvedte el. A 7. forduló utolsó összecsapását, a MAFC–Körmend találkozót hétfőn rendezik meg.
Eric Fiegi (jobbra) 15 pontot dobott, közte egy triplát is az Univer színeiben

Kecskeméten most is a megszokott bombasztikus körítéssel szolgáltak a szervezők, dübörgött a Jump a Van Halentől, minden adva volt a remek hangulathoz, leszámítva az ingyen perecet – ami ezúttal nem várta a szurkolókat.

A rangadót – persze ebben a roppant kiegyensúlyozott bajnokságban szinte minden meccsre ráillik ez a minősítés – lábadozó amerikai centere, Eric Fiegi nélkül kezdte az Univer, de három perc után Csorvási Milán helyére beállt a vörös hajú óriás, és attól kezdve a megszokott ötös játszott a hazaiaknál.

Az első játékrészben kiegyenlített játék folyt, talán csak a kulcsembernek számító brazil Antonio Jefferson visszafogott teljesítménye okozott megütközést a kecskeméti szurkolók körében.

A második negyedet négy magyarral – Halmai Tamás, Horváth Ákos, Szabó Zsolt, Tóth Péter – a pályán kezdte Zsoldos András, a Kecskemét edzője, és a merész húzás bejött: 29–23-ra elhúzott a tavalyi Magyar Kupa-győztes. Igaz, 29–29-nél már éppen Zsoldosnak kellett időt kérnie.

Simon Balázs, a válogatott játékmestere ontotta a kosarakat, odaát a visszaálló amerikai „nikkelbolha”, az örökmozgó Larry Blair varázsolt, és 41–38-as kiskunsági vezetéssel zárult a félidő.

A 22. percben Jefferson megszerezte első kosarát, és szép lassan elhúzott a konzervgyári alakulat. Kenneth Henderson és Bencze Zoltán ziccereket hibázott, illetve Jefferson is ügyesen blokkolta a válogatott center egyik dobását, Goran Miljkovics, a vendégek edzője 59–52-nél időkéréssel próbált rendet rakni a fehérvári fejekben.

Sikertelenül, Szabó és Blair vezérletével 11 pontosra duzzasztotta az előnyt a vendéglátó a harmadik negyed lefújásáig.

Az utolsó etapban már beledöngölte a parkettbe esélyesebb ellenfelét a Kecskemét. Blairt mintha az ördög szállta volna meg – akárcsak névrokonát, Linda Blairt az Ördögűzőben –, hihetetlen dolgokat produkált, és amikor Jakob Sigurdarsson hármasa a gyűrűben landolt, hangrobbanás rázta meg a csarnok légterét (78–61).

Simon teljesen eltűnt a hajrára, Horváth „levette” a pályáról, majd kisvártatva Miljkovics mester is, ezzel mintegy beismerve, hogy ez a meccs már megfellebbezhetetlenül elúszott.

Az utolsó percekben a hazaiak magyarjai sziporkáztak, a fiatal Lekli József például egy olyan horoggal vette be a kosarat, amely még a nagy Kareem Abdul-Jabbarnak is becsületére vált volna.

KOSÁRLABDA, FÉRFI NB I/A CSOPORT

7. FORDULÓ:
UNIVER-KECSKEMÉT–ALBACOMP 85–67 (26–23, 15–15, 24–16, 20–13)
A mérkőzés osztályzata: 3
Kecskemét, 2000 néző. V.: Bodnár, Földházi, Kiss L.
KECSKEMÉT: SIGURDARSSON 12/9, BLAIR 21, HORVÁTH Á. 10/6, Jefferson 8, Csorvási. Csere: FIEGI 15/3, Tóth P., Halmai 4/3, SZABÓ ZS. 11/3, Lekli 2, Vida 2. Vezetőedző: Zsoldos András.
ALBACOMP: SIMON B. 18/3, Brown 7, RADOVICS 18, Henderson 11/3, Bencze 7. Csere: Dávid 2, Nuber 2, Soós, Hanga 2. Vezetőedző: Goran Miljkovics.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–9. 6. p.: 9–14. 9. p.: 20–18. 12. p.: 29–23. 14. p.: 29–29. 22. p.: 43–43. 25. p.: 55–48. 30. p.: 63–52. 33. p.: 69–56. 37. p.: 81–61

Zsoldos András: – A második félidőben hallatlanul akart a csapatom, ami férfias küzdelemmel párosult. Ma végre látszott a játékunkon az a kemény munka, amit eddig elvégeztünk.
Goran Miljkovics: – Sok olyan hibát csináltunk, amelyből a Kecskemét könnyedén szerezte a pontokat.