Garnett, Allen és Pierce remekelt: ez a Boston, már nem az a Boston!

2007.11.03. 09:10
Az elmúlt idényben bajnok San Antonio Spurs mellett a Los Angeles Lakers, a Detroit Pistons, a Toronto Raptors, és a Boston Celtics is fölényes győzelemmel zárta az észak-amerikai profi kosárlabda bajnokság pénteki játéknapját. A New Jersey Nets 37 ponttal maradt alul a Raptorsszal szemben.
Kevin Garnett meséssé varázsolta az estét Bostonban

Kevin Garnett álomdebütálását hatalmas ováció követte Bostonban, huszonkét ponttal, húsz lepattanóval és öt assziszttal a Minenesota korábbi csillaga volt ugyanis egyik letéteményese a Wizards elleni húszpontos hazai sikernek.

Persze Paul Pierce, a csapat vezéregyénisége is kitett magáért, ő huszonnyolc pontot vállat, és a második negyed közepén az ő remeklése után kezdett el szárnyalni a Celtics.

Garnett mellett egy másik új igazolás, Ray Allen is hozzájárulhat ahhoz, hogy az ínséges éveket maga mögött tudó bostoni közönség a fellegekben járjon ebben az idényben.

A San Antonio Spursnek nem okozott gondot lemosni a pályáról a Sacramentót, Tim Duncanék egy lehengerlő második negyeddel adták a kaliforniaiak tudtára, itt nem fognak sok sót megenni. A végén vissza is vettek a tempóból, így is 16 pontos különbséggel szerezték meg harmadik idei győzelmüket.

A Mike Bibby és Ron Artest nélkül felálló Kings még nem nyert mérkőzést, és volt a meccsnek olyan pillanata, amikor egy híján harminc pontos hátrányban voltak.

Tim Duncan és Tony Parker 15-15 pontot szórt, de az új szerzemény Udoka is csillogott (14 pont).

A Lakers saját fegyverével verte meg csúnyán a Sunst Phoenixben, a 24 assziszt meghozta a gyümölcsét 119-98-as győzelem formájában.

ÉSZAK AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG (NBA)