A Sopron a Vasas, a Pécs a ZTE vendégeként aratott újabb sikert

2007.11.03. 19:36
Az Uniqa, a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának ötödik fordulójában idegenben nyert a két bajnokaspiráns, a címvédő Sopron és a Pécs. Ám amíg az MKB-Euroleasing biztosan, 41 ponttal nyert, addig a MiZo csak a hajrában gyűrte le ellenfelét. Cegléden kapott ki a Nagykanizsa.
Albena Branzova 14 ponttal vette ki a részét a soproni sikerből
Czagány Balázs (archív)

Szavazás

Melyik csapat nyeri a női kosárbajnokságot?

Szavazatok száma: 4895

Sopron
13 % (612)
Pécs
87 % (4283)
Egy negyedig bírta a lépést tartani a lelkes hazai együttes a nálánál jóval fajsúlyosabb címvédő ellen, amely a második negyedben aztán elhúzott vendéglátójától.

A különbség a harmadik negyedben még tovább nőt a két együttes között, így a hajrára az edzőmeccsé alakuló találkozón a vendégek már azt is megengedhették maguknak, hogy a jövőre gondolva tétmeccsen próbáljanak ki néhány taktikai felállásukat és játékukat.

A hazaiak játékát, de sokkal inkább elszántságát dicséri, hogy százon innen tartották ellenfelüket, ugyanis ez több gárdának nem jött össze a közelmúltban.

A Sopron három idegenlégiósa a csapat 91 pontjából 56-ot szerzett.

Zalaegerszegen kiegyenlített első negyedet követően a vendéglátóknál volt az egypontos előny, de aztán az esélyesebb pécsiek összekapták magukat és jó védekezésüknek köszönhetően a nagyszünetre fordítani tudtak.

A ZTE azonban összeszedte magát és miután a harmadik negyedben lendületes, pontos és eredményes támadójátékot produkáltak, visszavették a vezetést.

Mindebből azonban a hajrára nem sok maradt meg, a legeredményesebb pécsi támadójáték a szinte leggyengébb zalaival párosult, így végül csak a vendégek örülhettek újabb sikerüknek.

A hazaiak előnye 55–50-nél volt a legnagyobb, ekkor a Pécs 10–0-s sorozata a négy faulttal visszatérő Podrug szenzációs 12 pontjával szinte párhuzamosan eldöntötte a találkozót.

UNIQA NŐI NB I, ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ:

ZALA VOLÁN-ZTE - MIZO PÉCS 2010 63–67 (15–14, 11–17, 24–17, 13–19)
Zalaegerszeg, 300 néző. V: Király, Farkas
ZALAEGERSZEG: KUBATOVÁ 9/3, CREAMER 12, Hersics, TURÓCZI 10/3, MILKOVA 20. Cs: Horváth Zs. 7, Szélesy 5/3, Czukor, Ambrus. Edző: Bencze Tamás
PÉCS: IVÁNYI 9, Fegyverneky 2, Mészáros 6/6, PODRUG 18, Graziane. Cs: KRIVACSEVICS 12, HELLER 12, Vajda 6, Somogyi 2. Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása: 5. p.: 5–7. 15. p.: 24–25. 25. p.: 39–41. 35. p.: 55–55
MESTERMÉRLEG:
Bencze Tamás: Dícséret illeti a csapatomat, mert tudtunk alkalmazkodni egy euroligás ellenfélhez mind támadásban, mind védekezésben, remélem, ez lesz a Zala Volán arca a jövőben.
Rátgéber László: Nagyon mélyen voltunk, kevés meghatározó teljesítmény volt ma a csapatban, és csak kimondottan küzdőképességüknek és Podrug visszajövetelének köszönhetjük a győzelmet.

VASAS-CSATA - MKB EUROLEASING SOPRON 50–91 (18–24, 6–24, 9–21, 17–22)
Pasaréti út, 300 néző. V: Kapitány, Balog Gy.
VASAS: Laklóth, Rashed 6, FEJES 15, Mansaré F. 3, KONCZ Zs. 12/3. Cs: Szondy 7/3, Izsák 5/3, Szécsi, Kovalcsik, Czank, Győr 2. Edző: Tursics Sándor
SOPRON: NÉMETH B. 7/3, Honti 5/3, Károlyi 8, GORBUNOVA 20/3, BRANZOVA 14/3. Cs: Horti 6, Kocsis 2, MILOVANOVICS 22/12, Semsei 7. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6–9. 8. p.: 13–21. 12. p.: 18–31. 17. p.: 24–40. 23. p.: 27–55. 28. p.: 31–64. 34. p.: 40–77. 38. p.: 44–89
Kipontozódott: Mansaré F. (37. p.)
Tursics Sándor: Tetszett a lányok hozzáállása, nyilván nem erre a meccsre készültünk. Dinamikus és nagyon jó csapat a Sopron, viszont nagyon nem tetszett a tekintélytisztelő játékvezetés.
Székely Norbert: Nagyon lelkes csata ellen két negyeden át jól védekeztünk, ez eldöntötte a meccset. A találkozó jól szolgálta a felkészülést az Euroliga szezonra.

CEGLÉDI EKK - KANIZSAI VADMACSKÁK 72–56 (21–11, 23–8, 12–16, 16–21)
Cegléd 700 néző. V: Szakáll I., Gál J.
CEGLÉD: Pungor 7/6, Boskovics 5/3, TAKÁCS 13, Serbán 5, WILLIAMS 16. Cs: RUTTNER R. 6, Ruttner Zs. 6, Kalmár-Nagy 2, Orbán 3, Vincze A. 2, Őri, Gál 7/3. Edző: Földi Sándor
NAGYKANIZSA: PURICS 19/3, Fekete 8, Fitos 9/6, Horváth B., Varga 16. Cs: Bencze 2, Tálosi, Csáki 2. Edző: Gábor Erzsébet
Az eredmény alakulása: 4. p.: 2–9. 6. p.: 10–9. 13. p.: 30–13. 18. p.: 41–17. 24. p.: 46–30. 35. p.: 65-43
Földi Sándor: Időnként egészen jól játszva, jól használtuk magassági fölényünket.
Gábor Erzsébet: Játékosaimnak sikerült egymást alulmúlniuk, támadásban és védekezésben is.