Az ötödik helyért szállhat harcba Rátgéber László együttese

2007.10.26. 11:51
Legyőzte 79-69-re a Vilnius együttesét, így az ötödik helyért játszhat a MiZo Pécs 2010 együttese a női kosárlabda klubvilágbajnokságon. A magyar csapat két legeredményesebb játékosa Iványi Dalma és Mészáros Kornélia volt, mindketten 12 ponttal zártak.
Iványi Dalma vezéregyéniség volt
NS-archív (Czagány Balázs)

Bár Simone Sales triplájával és duplájával az első perc után még 5-0-s litván vezetés állt az eredményjelzőn, a magyar csapat gyorsan válaszolni tudott Iványi Dalma hármasával.

A játékrészben még kétszer is hét pontos előnyt tudott szerezni a Vilnius (10-3, 14-7), egy perccel a negyed vége előtt Emilija Podrug büntetőivel fordítani tudott a pécsi gárda.

A második tíz percben Jelena Leucsanka találatával utoljára vezetett a mérkőzésen a Vilnius (22-21), utána már a pécsieknél volt végig az előny. Nagyon jól játszott a mérkőzés ezen szakaszában Mészáros Kornélia, aki már ekkor elérte a 12 pontot.

Félidőre hatpontos vezetéssel vonult Rátgéber László csapata, és a harmadik játékrészben ezt növelni is tudta. Iványi Dalma is utolérte Mészárost a pontok tekintetében, ő is tizenkettőt dobott, ráadásul öt asszisztot is kiosztott.

Győzelmének köszönhetően a MiZo Pécs 2010 együttese az ötödik helyért játszhat a jekatyerinburgi tornán.