Otthon is „olajra lépett” a vasi legénység a szolnokiak ellen

2007.05.29. 20:48
A férfi kosárlabda NB I rájátszásának döntőjében a második mérkőzés is a Szolnok sikerét hozta, a Tisza-partiak 65-60-ra diadalmaskodtak a körmendiek otthonában. Kelley, Hollins, és Sabaliauskas tolták leginkább a vendégek szekerét, mindhárom játékos tíz pont fölött zárta a meccset. Ezzel 2-0 a párharc állása a szolnokiak javára, szombaton története során másodszor lehet bajnok a Szolnoki Olaj KK.
Kelley (jobbra) és társai Körmenden is ünnepelhettek

A találkozón az első kosárra majdnem másfél percet kellett várni, ekkor Ferencz Csaba triplájával a hazaiak szereztek vezetést, a túloldalon azonban Donatas Sabaliauskas is a hárompontos vonalon túlról köszönt be (3–3).

Az 5. perc végén Cziczás László hibátlan távolija 8–8-ra alakította az állást, a negyed végén azonban Sabáli Balázs csapata lábra kapott. Fél perccel az első etap vége előtt Vernard Hollins eladta a labdát, a túloldalon pedig a veterán Mujanovics Samir hármasával 9 pontra duzzadt a különbség (22–13).

A második szakaszt egy 10–0-s rohammal indította az Olaj, ezzel pedig a vezetést is átvette. Közel három percig egyetlenegy körmendi dobás sem talált utat a gyűrűbe (22–23). A 15. perc végén Thomas Kelley labdaszerzés utáni ziccerét követően 26–27 állt a táblán, Sabáli Balázs ekkor rögtön időt kért. A nagyszünetig hátralévő időben felváltva estek a kosarak, hol az egyik, hol pedig a másik alakulat járt előrébb. A dudaszó pillanatában Sabaliauskas triplakísérlete lecsorgott a gyűrűről, így húszpercnyi játék után 33–33 állt az eredményjelzőn. Az első félidőben a hazai oldalon Mujanovics tűnt ki, a 40 esztendős magasbedobó már 16 pontnál járt a felénél.

A térfélcsere után kapkodva, pontatlanul játszott a vasi legénység, Pór Péter tanítványai a 26. percben úgy vezettek tíz egységgel (33–43), hogy a rivális még pontot sem szerzett. A negyed hajrájában lendületbe jött a vendéglátó, 10-ről 4 pontra (42–46) csökkentette hátrányát a 29. percben. Az Olaj nem tékozolta el az előnyt, így ötpontos vezetés birtokában várta a záró felvonást.

Elkapták a ritmust a körmendi nehéztüzérek, előbb Kutasi Gergely, majd Trummer Rudolf célzott pontosan távolról, ezzel felzárkózott az MTE (49–51).

A 36. percben Pór Péter le akarta cserélni Pavel Fránát, ám a cseh óriás beszórt egy középtávolit, a szolnoki mester pedig jelezte a bevetésre készen álló Andrius Jurkunasnak, hogy egyelőre nincs változtatás. A hórihorgas center meghálálta a bizalmat, hiszen gyors egymásutánban hat pontot szerzett (54–59). Egy perc 40 másodperccel a vége előtt Hollins újra hétpontos előnyhöz juttatta a Tisza-partiakat, Sabáli mester pedig ismét időt kért.

Az utolsó percben az időszűkében lévő hazaiak távoli dobásokkal kísérleteztek, az ellenfelet pedig büntetőzésre kényszerítették, ez azonban nem hozott eredményt. Szombaton fennállása során másodszor bajnok lehet a Szolnoki Olaj KK.

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI, DÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS

LAMI-VÉD KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJ KK 60–65 (22–13, 11–20, 10–15, 17–17)
A mérkőzés osztályzata: 4
Körmend, 2800 néző
V: Hartyáni, Bodnár, Cziffra
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8–3. 10. p.: 22–13. 16. p.: 26–30. 18. p.: 31–30. 25. p.: 33–43. 35. p.: 54–55. 39. p.: 56–63
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Szolnok javára
KÖRMEND: KUTASI 10/6, Ferencz 5/3, Fodor G. 2, MUJANOVICS 22/9, VAVRA P. 18/3
Csere: Trummer 3/3, Metelski
SZOLNOK: KELLEY 16/9, Cziczás 3/3, HOLLINS 15/6, SABALIAUSKAS 12/12, Jurkunas 7
Csere: Frána 8, Molnár A. 4