Tizenegy hárompontos és BSE-győzelem a Sopron ellen a Városmajorban

2007.03.21. 22:55
A listavezető soproni gárda nem bírt az összeszedetten játszó és lelkesen küzdő BSE-vel, így nem tudott elszakadni a Szeged és a Pécs csapatától a női kosárlabda-bajnokságban. A hazaiaik győzelmükkel továbbra is a negyedikek, három ponttal lemaradva az élbolyt alkotó hármastól.
Kemény küzdelem jellemezte a találkozót

NŐI KOSÁRLABDA NB I

A 19. FORDULÓBÓL KÉSŐBBRE HALASZTOTT MÉRKŐZÉSEN:
BSE-ESMA – MKB-Euroleasing Sopron 93-86 (20-20, 24-20, 23-18, 26-28)
Városmajor, 120 néző, V.: Bodnár, Gál J.
BSE: FŰRÉSZ D. 10/6, DJELMIS 23/9, KOSJÁR 20/9, Papp 7/3, VUKOVICS 18, ANDÓ 11/6, Vida 4
SOPRON: Németh B. 4, Horváth Zsu. 2, Károlyi 1, BRANZOVA 15, IV. MATOVICS 24/3, CSERNY 14, Gorbunova 4, Eördögh 9, Kocsis, Honti 13
Az eredmény alakulása: 3. p.: 8-2. 5. p.: 15-6. 9. p: 15-15. 10. p.: 18-20. 12. p.: 20-24. 15. p.: 32-26. 16. p.: 32-32. 22. p.: 49-42. 25. p.: 56-46. 29. p.: 65-50. 31. p.: 67-62. 32. p.: 71-62. 35. p.: 71-71. 38. p.: 77-78. 40. p.: 88-80
Kipontozódott: Andó 38. p., Németh B. 39. p., Iv. Matovics 40. p.

Nem sokat teketóriáztak a csapatok, és a rájuk jellemző gyors és bátor játékkal kezdték a 19. forduló elhalasztott – és most bepótolt – mérkőzését.

A hazai gárda különösen jól indított a hárompontos vonalon túli dobásokkal, amiben elsősorban Djelmis és Kosjár jeleskedett.

A Sopron az első meglepetés után észbe kapott, és az egyre keményebb védekezésnek köszönhetően már a tizedik percre fölzárkóztak, és az első két játékrész csak minimális BSE-fölénnyel zárult.

Nem vették ezt jó néven a hazaiak, nem egyszer reklamáltak a bíróknál, sőt a mérkőzés abbahagyásával is fenyegetőztek.

A harmadik periódusban Farkas Sándor csapata ismét elhúzott, de a feltűnően nagy kedvvel játszó Eördögh Edit (Sopron) vezetésével az utolsó tíz percet gyakorlatilag újra egálról kezdhették a csapatok.

Bér a hazaiak észrevehetően elfáradtak az összecsapás végére, nem hagyták magukat, és a maguk javára döntötték el a találkozót.

A Sopron ezzel az eredménnyel nem tudott elszakadni a Szegedtől és a Pécstől, így ez a három csapat fej-fej mellett vezeti a bajnokságot.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA

1. MiZo Pécs 23 21 2 2101-1245 0,957 44
2. MKB-Euroleasing 23 21 2 2130-1274 0,957 44
3. Szeviép-Szeged 23 21 2 1779-1407 0,957 44
4. BSE-ESMA 23 18 5 1762-1552 0,891 41
5. DKSK Miskolc 23 14 9 1585-1496 0,804 37