A Charlotte Bobcats vetett véget a Cleveland győzelmi sorozatának

2007.03.21. 10:55
A Charlotte Bobcats hosszabbítás után 108-100-ra legyőzte a nyolc mérkőzésen át veretlen Cleveland Cavalierst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján. A találkozón a 27 pontos Gerald Wallace volt a legeredményesebb hazai és LeBron James (37) a legjobb vendég játékos.
Wallace és James csatája a Charlotte-Cleveland találkozón
Reuters
Reuters
Pedig sokáig úgy tűnt, hogy a Cleveland Cavaliers folytatja kiváló sorozatát, az első negyedet 24-21-re nyerte meg, majd a második játékrész után, a nagyszünetben 46-37-re vezetett.

A folytatás sem ígért drámai változást, sőt a harmadik negyed elején már 12 pont is volt a különbség a két együttes között. A Charlotte azonban belelendült, 1 pontra is felzárkózott, de utána ismét a vendégek pillanatai következtek.

A Cavs az utolsó játékrész előtt 75-69-re vezetett, majd a negyedik negyedben 79-69-re és 81-71-re el is húzott. Úgy tűnt, megpecsételődött a vendéglátók sorsa, de ekkor újra feltámadt a Bobcats, s 3:33 perccel a befejezés előtt, 87-87-re alakította az állást. A hajrában felváltva vezetett a két gárda, s a fél perccel az alapjátékidő vége előtt Carroll büntetőből alakította az állást.

A hosszabbításban már csak egyszer, 1 ponttal vezetett a Cleveland, ugyanis a sokkal pontosabban célzó Charlotte Bobcats végleg magához ragadta az irányítást.

A hazai siker étékét nagyban növeli, hogy négy alapjátékos, Emeka Okafor, Sean May, Brevin Knight és Derek Anderson nem léphetett pályára. A helyettesítők közül Walter Herrmann élt leginkább az eséllyel, saját szezoncsúcsát jelentő 19 ponttal és 10 lepattanóval zárt.
„Sajnos rengeteg hibát vétettünk a hajrában, ezért meg is fizettünk” – értékelt LeBron James.
A Denver Nuggets 94-90-re gyűrte le a New Jersey Nets gárdáját, ezzel sorozatban ötödik sikerét aratta. Carmelo Anthony 30 ponttal fejezte be a találkozót.

A Dallas Mavericks 92-77-re diadalmaskodott a New York Knicks ellen, így zsinórban a harmadik szezonban ért el legalább 55 győzelmet.