Allen Iverson hiába dobott 30 pontot

2007.01.03. 10:31
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszában mindössze egy pont döntött a Chicago-Phoenix összecsapáson, méghozzá a vendégek javára. A vége előtt egy másodperccel még a hazaiak vezettek két ponttal, ám akkor Barbosa elengedett kintről egy hárompontost, amellyel a vendégek fordítani és győzni tudtak. A mérkőzésen 20 pontot szerző csereembernek ez volt az ötödik kinti kísérlete, de csak a második sikeres.
Allen Iverson (Denver Nuggets, jobbra) és Andre Miller (Philadelphia 76ers, balra), ezúttal ellenféként
Reuters
Reuters

A harmadik negyed előtt még tíz pont volt a Bikák előnye, de a győzelemhez ez sem volt elegendő, az utolsó felvonásban gyengén védekezve 34 pontot kaptak.

A Denver színeiben Allen Iverson 30 pontot szerzett, de hiába, hiszen volt csapata, a Philadelphia idegenben is győzni tudott 11 ponttal. Rosszul kezdett, de aztán jól folytatta a mérkőzést a Nuggets. A vendégek viszont végig egyenletesen jó teljesítményt nyújtottak, ellentétben a hullámzó hazaiakkal, amely végül a győzelemhez segítette a 76erst.

Szerény, hétpontos előnyre tett szert a nagyszünetre Clippers Orlandóban a Magic vendégeként, amely a harmadik negyedet követően már semmissé lett, köszönhetően a hazaiak 26-15-ös remeklésének. A találkozót végül a vendéglátók öt ponttal hozták. A Magic nyerőembere a 29 pontos Nelson volt, akinek 14 mezőnykísérletéből tíz volt eredményes.

A Spurs három negyedig jól tartotta magát Clevelandben, ám a Lovagok meghúzták a hajrát és 38 pontot dobva tízzel nyerték a zárórészt – azt megelőzően a három negyedben összesen 44 pontot szereztek -, néggyel pedig a mérkőzést. A hazaiak nyolc perccel a vége előtt 57-57 után vették át a vezetést és a vendégek már hiába kapaszkodtak. A Spurs sztárcenterére, Duncanra aligha lehet panaszkodni, 18 pontja mellé lekapott 15 lepattanót.

Lepattanóra várva (Chicago-Phoenix)
Reuters

A második és a harmadik negyedben összesen 19 pontos hátrányt szedett össze a Hornets hazai pályán, ennyi elég is volt a Warriors idegenbeli sikeréhez, akiknél Davis és Barnes 29-29 ponttal vette ki a részét a sikerből.

A nagyszünetben még döntetlenre állt a Dallas-Seattle találkozó, aztán robbantottak a vendéglátók, akik 57-33-ra nyerték meg a második felvonást. A Dallas német légiósa, Nowitzki ezúttal sem fogta vissza magát: 31 pontjával a mezőny legeredményesebbje volt.

A játéknapon parkettre lépő 14 csapat közül mindössze négy dobta meg a 100 pontot, belőlük kettő éppen egymás ellen küzdött. A Sacramento-New York Knicks összecsapást a házigazdák 12 ponttal nyerték. A játéknap legeredményesebb kosarasa, Artest 39 ponttal oroszlánrészt vállalt a sikerből.