(26-19, 30-25, 15-17, 21-14)
Székesfehérvár, 2600 néző. V: Váradi, Ádám
ALBACOMP: NISAVICS 20/3, SPIVEY 15/3, Behr 2, YOUNGER 24/3, GÓBI 14. Cs: Bódi 8/6, Bencze 4, Gáspár 5/3. Edző: Farkas Sándor
SZOLNOK: THOMAS 22/18, Alekszics 18/3, MAJOROS 9/6, Stroud 8, Frana 5. Cs: Cziczás 5/3, Fülöp 6, Szarvas 2. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6-1. 5. p.: 13-4. 8. p.: 18-16. 12. p.: 28-24. 19. p.: 49-40. 20. p.: 56-41. 23. p.: 62-47. 28. p.: 64-56. 30. p.: 68-61. 34. p.: 73-67. 36. p.: 77-70. 39. p.: 90-71

A három nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 3-2 az Albacomp javára

Kőkemény védekezéssel kezdve jelezte az Albacomp, hogy most már nincs mese, tovább akar jutni. És bár az első négy percben öt személyi hibát ítéltek a hazaiak ellen a meglehetősen következetlenül fújó játékvezetők, az agresszivitás meghozta gyümölcsét, mert hamarjában kilencpontos előnyt szerzett Farkas Sándor gárdája, és végig vezetve érte el harmadik győzelmét a párharc során.

Persze azért ez nem volt ennyire egyszerű, főleg, hogy egy hete még 0-2 volt az összesített állás a fehérváriak szempontjából "oda", és vasárnap sem adta olcsón a bőrét az Olaj. Leginkább Thomas hármasainak köszönhetően többször is felzárkózott látótávolságon belülre, és hogy mennyire nem volt reménytelen a helyzete, illetve hogy mennyire nem volt ez sima meccs sem, azt jelzi: hat perccel a lefújás előtt csupán hat pont volt a különbség.

Kenny Younger bizony minden tekintetben embere fölé nôtt…
A hajrában, a legfontosabb három percben azonban képes volt még egyszer megrázni magát a több jó egyéni teljesítményt felvonultató vendéglátó, és egy 11-0-s rohammal eldöntötte az elődöntőt.

Nagy szerepe volt a sikerben Youngernek, a kék-fehérek amerikai erőcsatárának, aki egyrészt megint fölényesen megnyerte a honfitársával, Strouddal vívott különcsatát a négyes poszton, másrészt szinte csak jót csinált csapatának, amíg a pályán volt: 38 játékpercébe 24 pontot, 12 lepattanót és nyolc szerzett labdát sűrített bele, de érdemes megvizsgálni néhány statisztikai mutatóját külön is, mert a hat támadólepattanója, valamint a 10/15-ös mezőnybeli dobóteljesítménye sem nevezhető mindennaposnak. És hogy minek köszönhette a sikerét rajta kívül az Albacomp? Annak, hogy kiválóan megszervezte az ellenfél legjobbjának, a szerb Alekszicsnek az őrzését, akit váltott védők aprítottak, amikor a pályán tartózkodott - hozzá kell tenni, legalábbis furcsa, hogy ezek után még őt kellett lecserélni faultproblémák miatt… -, másrészt az is a fehérváriak malmára hajtotta a vizet, hogy ők sokkal több könnyű kosarat szereztek gyorsabb játékuknak köszönhetően.

Hogyan képzeli a jövőt ezután az embert próbáló párharc után?
Farkas Sándor, a hazaiak edzője: - Egy edző ennél többet nem kívánhat, amikor csapata szinte reménytelen helyzetből, a sírból hozza vissza a diadalt. Remek emberek és remek sportolók a játékosaim, a másik pedig a közönség megnyilvánulása volt, amit nagyon köszönök - ezek a dolgok a későbbiekben nagyon hiányoznának…

Miért nem játszatta a második félidőben a remekül dobó Majorost?
Pór Péter, a vendégek edzője: - Úgy éreztem, hogy a védekezésünket kell erősítenem, így inkább Cziczást vittem be. Akkor ez tűnt a legjobb megoldásnak.