BSE-ESMA: irány a felsőház!

LASZTOMÉRY ANDRÁS, THÉKES ISTVÁNLASZTOMÉRY ANDRÁS, THÉKES ISTVÁN
2005.02.13. 00:06
Az utolsó tíz percben amerikai légiósuk két triplájával a piros-fehérek eldöntötték az összecsapást, az egerszegiek a végén csak kozmetikáztak a különbségen.
BSE-ESMA-ZALA VOLÁN-ZTE 68-57 (13-8, 16-22, 27-10, 12-17)
Városmajor u., 200 néző. V: Hegedűs, Benczur

BSE: HOLLAND-CORN 19/9, Kosjár 4, Hagara 9, PAPP 20, PEROVICS 14. Cs: Andó 2, Varga, Horváth Zsuzsa. Edző: Déri Csaba
ZALAEGERSZEG: Németh B. 12, Szélesy, SZÔKE 14/6, Ruzicková 5/3, Viall 4. Cs: HELLER 20, Rajki-Csontos 2. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3-2. 8. p.: 9-6. 14. p.: 21-12. 17. p.: 21-21. 24. p.: 38-34. 28. p.: 48-38. 32. p.: 58-44. 36. p.: 62-49
Kipontozódott: Viall (35. p.)
Az első negyedet kevés pont és leginkább a rohanás jellemezte. A 12. percben a vendégek centere, Viall összegyűjtötte harmadik hibáját, ezért edzője a padra ültette, és egy ideig nem is igazán találta nélküle a Zala Volán a BSE játékának ellenszerét: főleg Papp pontjainak köszönhetően a hazaiak kilenccel vezettek a második negyed derekán. Majd mintha megtört volna valami váratlanul a városmajoriak játékában, a zalaiak kapaszkodtak felfelé, és Szőke triplájával 21-21-re alakították az állást. Sőt Heller gyors hat pontjával a látogató a nagyszünetre az előnyt is magához ragadta. A fordulás után a BSE javított védekezésén, de a játék színvonala mindkét oldalon sok kívánnivalót hagyott maga után. Papp mellé feljavult Perovics és Holland-Corn is, míg a vendégeket faultproblémák akadályozták, Németh és Viall is begyűjtötte negyedik személyijét. Az utolsó tíz percben amerikai légiósuk két triplájával a piros-fehérek eldöntötték az összecsapást, az egerszegiek a végén csak kozmetikáztak a különbségen.

SZEVIÉP-SZEGED-ATOMERÔMÛ-KSC SZEKSZÁRD 100-72
(25-24, 25-11, 24-15, 26-22)
Szeged, 400 néző. V: Kóthay, Pozsonyi
SZEGED: Török 9/3, Nagyová 8, MÉSZÁROS 14/3, RUSSAI 28/12, AJANOVICS 22/3. Cs: DJELMIS 19/3, Berta, Tordasi. Edző: Ujhelyi Gábor
SZEKSZÁRD: Hofmann 2, Koncz J. 11/9, CZUKOR 19/9, Bereczki, Varda 18. Cs: Bradford 13, Bukovszki 2, Tamás, Szentkirályi 7/3. Edző: Vertetics István
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2-7. 5. p.: 11-11. 8. p.: 19-16. 13. p.: 36-24. 15. p.: 41-26. 18. p.: 45-31. 22. p.: 54-39. 26. p.: 67-46. 32. p.: 78-52. 37. p.: 88-66
A hazaiaknál a válogatott center, Kajdacsi sérülése miatt nem vállalta a játékot. A szegedi közönség előtt ezúttal bemutatkozó Szolnokról igazolt irányító, Djelmis vezérletével 11-0-s rohammal kezdte a második negyedet a Szeged. Az első játékrészben vitézkedő szekszárdiak indiszponáltságára jellemző, hogy hat és fél perc alatt mindössze két pontot "termeltek". A nagyszünet előtti percekben Török bokasérülést szenvedett, és kivált a küzdelemből. A második félidőben a Djelmis, Mészáros, Russai, Ajanovics négyes irányításával szinte állva hagyta ellenfelét a Szeviép: 74-50-es állásnál vágtak neki a csapatok az utolsó felvonásnak. Czukor állt a szekszárdi felzárkózási kísérlet élére, ám a továbbra is magabiztos házigazdák növelték előnyüket, sőt a bűvös száz pontot is elérték.