VARGA CSABA (Szolnok), BODNÁR TIBOR (Nyíregyháza)VARGA CSABA (Szolnok), BODNÁR TIBOR (Nyíregyháza)
Dragan Alekszics (a labdával), a szolnokiak ásza a fontos pillanatokban ezúttal is csapata vezérévé vált
MARC-KÖRMEND 87-84

(24-14, 27-29, 21-17, 15-24)
Szolnok, 2200 néző. V: Bognár, Király
SZOLNOK: Thomas 13/9, Cziczás 6, ALEKSZICS 21, STROUD 15/3, FRANA 19. Cs: Majoros 7/3, Szarvas 6/6, Fülöp, Dávid. Edző: Pór Péter
KÖRMEND: QUADRI 29/9, FERENCZ 17/12, CUBELA 14/6, Érsek 8/6, Vavra. Cs: Grebenár 5, Kutasi 11/3. Edző: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-8. 15. p.: 38-28. 25. p.: 60-50. 35. p.: 77-70. 38. p.: 82-77
Kipontozódott: Érsek (37. p.), Frana (39. p.)

A vasiak halasztani akartak, mondván, mostoha az időjárás Vas megyében. A szolnokiak viszont nem mentek bele, szerintük korántsem volt olyan tragikus a helyzet, mint azt a vendégek állították. Így a körmendiek kénytelenek voltak elindulni. Az más kérdés, hogy két légiósuk, Edmonson és Williams lemondta a szolnoki fellépést, azt állítva, tartozik nekik klubjuk.

A meccs elején Alekszics és Quadri egyéni akcióival fej fej mellett haladtak a felek, majd a negyed végén Thomas két távoli találatával az Olaj jutott tízpontos előnyhöz. A folytatásban a sérüléssel bajlódó Grebenár beállt, ám pillanatokon belül két személyi hibája volt. A Szolnok továbbra sem tudott elhúzni szívósan és fegyelmezetten játszó vetélytársától. A félidő vége előtt Quadri mellé Érsek is felzárkózott a pontgyártásban, majd a körmendi fiatalok is betaláltak, meggátolva ezzel, hogy vendéglátójuk jelentős előnyre tegyen szert.

Hová lett a két amerikai játékosuk, Edmonson és Williams?
Fodor Sándor, a Körmend ügyvezetô igazgatója: - A két amerikai kosaras a péntek reggeli indulás elôtt közölte velünk, hogy tartozunk nekik, így nem hajlandók vállalni a fellépést. Valóban vannak adósságaink, ám annyira minimálisak, hogy ezért kár volt ekkora hûhót csapniuk. Mivel cserbenhagytak bennünket és szurkolótáborunkat is, így minden bizonynyal lesz folytatása az ügynek, nem elképzelhetetlen, hogy szerzôdést bontunk mindkét játékossal.
A szünetet követően sem változott a játék képe, Quadrival az élen továbbra is jól tartották magukat a Rába-partiak, ám egy-egy Alekszics- és Frana-villanással tartotta előnyét a hazai legénység. A záró negyed 72-60-as vezetéssel indult, Ferencz öt pontot szórt zsinórban, 74-67 után Pór edző sem bírta tovább, időt kért, s megpróbálta megnyugtatni tanítványait, akik kapkodtak a vasi zónával szemben. A hajrában még közelebb zárkózott a Körmend, 77-74 után Frana duplái nyugtatták meg a hazai kedélyeket.

MARSO-CARMO SUZUKI NYKK - UNIVER KSE 68-77
(18-23, 19-16, 12-15, 19-23)
Nyíregyháza, 800 néző. V: Földházi, Hegedűs
NYÍREGYHÁZA: Ádám, Kobale 11/3, PAVLOVICS 21/9, LIVAJIC 14/6, SCOTT 17/6. Cs: Walke, Kollár 2, Boczkó 3/3. Edző: Merim Mehmedovics
KECSKEMÉT: Boros 2, Bradford 18/6, Horváth Á. 7/3, MCCLENDON 22, LAPOV 20. Cs: MÉRÉSZ T. 8/3, Horváth Cs. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-8. 8. p.: 16-19. 14. p.: 29-34. 18. p.: 35-34. 23. p.: 40-46. 28. p.: 47-52. 32. p.: 52-57. 35. p.: 52-71. 38. p.: 63-71
Kipontozódott: Kobale (32. p.), Livaijc (40. p.)

A 7. percig kellett várni arra, hogy az esélyesebbnek vélt kecskemétiek átvegyék a vezetést. A triplákat amúgy rosszul dobó Bradford és az elnyűhetetlen Lapov révén el is húztak hét ponttal a látogatók, de Pavlovics és Kobale zsinórban három triplát gyártott, majd a hazai centerek is feljavultak, így csak Mérész utolsó másodpercben bemutatott 2+1-es kombinációja révén vonulhatott előnnyel a szünetre a Meszlényi-csapat. A térfélcsere után is piócaként tapadt ellenfelére az NYKK, igaz, a dobószázalékkal egyik fél sem dicsekedhetett. Az utolsó etapban 14-0-s vendégrohammal, valamint Kobale korai kipontozódásával eldőlni látszott a derbi, de Livajicék 11 ponttal válaszoltak. A végjátékban néhány vitatható játékvezetői ítélet miatt nem férkőzött még közelebb ellenfeléhez a Nyíregyháza.