Rájátszás a 3. helyért, második mérkőzés
DIÓSGYÔRI KSK-EUROLEASING-ORSI SOPRON 74–79 (19–30, 19–16, 9–12, 27–21)

Miskolc, 600 néző. V: Bodnár, Kóthay
DIÓSGYÔR: Hadzsovics 8, BROSOVSZKY 22/6, EÖRDÖGH 12/3, ABROMAITÉ 9, Nieuwveen 10. Cs: Bodor 6/6, Csávás, Koncz 7/3, Bellovai, Varda. Edző: Földi Sándor
SOPRON: Bielikova 6, HONTI 15, HORVÁTH ZS. 14/3, VAJDA 11/3, VESEL 23/6. Cs: Seres 2, Török Sz. 8. Edző: Natalia Hejková
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–9. 3. p.: 4–11. 5. p.: 10–15. 8. p.: 12–26. 14. p.: 25–33. 15. p.: 25–37. 18. p.: 38–39. 19. p.: 38–46. 25. p.: 42–54. 29. p.: 47–56. 33. p.: 51–64. 36. p.: 57–69. 38. p.: 61–71. 39. p.: 72–75
A két mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Sopron javára

Kevesen számítottak arra, hogy a bronzcsata csak kétfelvonásos lesz. Az első negyed a vendégek megálmodott forgatókönyve szerint zajlott: úgy gyűjtötték pontjaikat, mintha edzőmeccsen lettek volna a diósgyőri fellegvárban. Aztán a folytatásban – mintegy három perc alatt – hazai kosáresőt láthatott a nagyérdemű, és csaknem egyenlőség alakult ki. Ekkor még úgy tűnt, hogy a DKSK átlendül a holtponton, az Orsi azonban remek tempókkal jelezte: ismét igényt tart a győzelemre. A harmadik negyedben a Sopron annak ellenére tartotta előnyét, hogy sok büntetőt kihagyott. A hajrában a DKSK egy perc alatt feltámadt, de ez kevés volt a sikerhez. Az Orsi megérdemelten diadalmaskodott az olykor széteső, és hit nélkül játszó diósgyőriek ellen. A bronzérmeket Bodrogváry Iván, az MKOSZ főtitkára adta át a vendégjátékosoknak. ---- A ---- &