WEISZ FERENC, THÉKES ISTVÁN, (LASZTOMÉRY ANDRÁS, MOLNÁR ALEXAWEISZ FERENC, THÉKES ISTVÁN, (LASZTOMÉRY ANDRÁS, MOLNÁR ALEXA
(25–21, 14–14, 12–25, 20–10)

Sopron, 1200 néző. V: Földházi, Benczur T.
ORSI: Bieliková 2, KOVACSEVICS 25/6, Honti 3, Seres, Veszel 7/3. Cs: VAJDA 13/9, HORVÁTH ZS. 15/3, Szlimák 2, Török 4. Edző: Natália Hejková
PÉCS: Iványi 7/3, Tranquilli 6, BOIKO 17, Ambrus 4, BRANZOVA 19/3. Cs: Keller 5, Szakács 3/3, BÉRES 9, Fegyverneky. Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–7. 8. p.: 21–17. 12. p.: 29–23. 16. p.: 29–29. 22. p.: 41–40. 27. p.: 45–54. 34. p.: 60–64. 38. p.: 65–65. 40. p.: 67–70
Kipontozódott: Szakács (38. p.), Branzova (40. p.)

Kovacsevics (a labdával) ezúttal is nagyon megszórta a pécsieket (Fotó: Pluzsik Tamás)
Egy sportszerű gesztus a régi riválisok rangadóján: a mérkőzés előtt a soproniak virággal köszöntötték az Euroliga négyes döntőjében bronzérmet szerző pécsieket. A nagy érdeklődéssel várt találkozó elsősorban az Euroleasing-Orsinak volt fontos, mivel Seresék a siker esetén közelebb kerülhettek a középszakasz hőn áhított második helyéhez. Iványi és Kovacsevics triplájával indult mérkőzés, a hazaiakat elsősorban a női élvonal egyik legjobb játékosa, a már említett ponterős bedobó vitte a hátán, míg a vendégeknél a sokat kritizált ukrán Boiko tett ki magáért. A 16. percben Béres kosarával, majd Branzova bal horgával átvette a vezetést Rátgéber csapata, ám a pécsiek nem figyeltek eléggé a válogatott Vajdára, aki két triplával igazolta, hogy formája javulóban van. A nagyszünet után hét percig remekül kosárlabdázott a listavezető, ekkor különösen a Branzova, Boiko, Béres trió jeleskedett, minek köszönhetően 30 percnyi játék után kilenc ponttal léptek meg a baranyaiak. A befejező játékrészt 6–0-s rohammal indította az Orsi, ám négy perccel a vége előtt ezzel együtt is győzteseknek látszottak a pécsi kosarashölgyek. Azonban megint jött Gordana Kovacsevics: előbb egy triplával egyenlített, majd Boiko újabb találata után biztos kézzel értékesített két büntetőt, és ezzel el is dőlt a bajnoki pontok sorsa. A zöld-sárgák ebben az idényben már harmadszor verték meg a MiZo-Pécsi VSK-t!

Szavazás

Ki nyeri a női bajnokságot?

---- SZEVIÉP-SZEGED
SZOLNOKI MÁV-COOP SE 64–67
(19–15, 12–19, 20–13, 13–20)

Szeged, 500 néző. V: Vígh, Király
SZEGED: Fűrész, Mandache 11, MÉSZÁROS 19/6, KAJDACSI 10, UJHELYI 16. Cs: Russai 6, Roczkov 2, Pungor. Edző: Ujhelyi Gábor
SZOLNOK: Djelmis 8/3, Csákány 10/6, Hibbert, Farmer 5, PAPP 19. Cs: ENGLERT 14/12, BJELICA 11/3. Edző: Tapodi Péter
Kipontozódott: Farmer (34. p.), Kajdacsi (36. p.), Mandache (38. p.)

Kedves ünnepségnek lehettünk szemtanúi a mérkőzés előtt: a szegedi klub vezetői és játékosai hét szál vörös rózsával és egy Szeviép-mezzel búcsúztatták Ujhelyi Petrát, aki hétfő hajnalban visszatér korábbi sikerei színhelyére, az Egyesült Államokba. A kitűnő center a WNBA-s Minnesota Lynx edzőtáborában próbál minél előnyösebb szerződéshez jutni. Jó hazai kezdést követően a második negyed hajrájában Englert három triplájával fordított az esélyesebb Szolnok (31–32), majd a nagyszünetig hárompontosra növelte előnyét. A térfélcsere után a jól védekező és hatékonyan támadó Szeged ismét átvette a vezetést: 51–47-es állásnál kezdődött a záró felvonás, melyet kétperces kosárcsend vezetett be. Aztán 73 másodperccel a vége előtt 63–63-as állásnál Mészáros csak az egyik büntetőjét értékesítette, majd a hajrában Papp két pontos közeli dobásával alakult ki a végeredmény. ---- BSE-ESMA–DIÓSGYÔRI KSK 66–90
(17–23, 19–23, 11–24, 19–20)

Városmajor u., 200 néző. V: Szabó Gy., Bognár
BSE: Vaszics 4, Kosjár 5, Andó 3, PALMER 27/9, Kalmár Nagy 15. Cs: Hagara 7, Németh B. 2, Horváth Adrien 3/3. Edző: Déri Csaba
DIÓSGYÔR: BROSOVSZKY 21/6, EÖRDÖGH 20, CSÁVÁS 16/6, Varda 2, NIEUWVEEN 13. Cs: Bellovai 9, Hadzsovics 4, Fodor, Koncz J. 5/3, Bukovszki. Edző: Földi Sándor
Kipontozódott: Hagara (28. p.), Nieuwveen (33. p.), Hadzsovics
(39. p.)
Kosáriszonnyal kezdett a BSE: a hatodik perc közepén született meg az első hazai mezőnygól Hagara révén. A vendégek ezzel szemben pontosan játszottak, és igen jó százalékkal értékesítették kísérleteiket Eördögh vezetésével a mérkőzés ezen periódusában. A diósgyőriek végig megtartották előnyüket az összecsapás során, amelyen rengeteg személyi hibát ítéltek a bírók (az első félidőben 32, a mérkőzés végére 52 lett a faultok száma). A BSE rettentően pontatlanul dobta büntetőit, a nagyszünetig tizenkettőt hibázott el a házigazda. A fordulást követően a DKSK tekintélyessé tette a különbséget, Brosovszky két triplát dobott, valamint Eördögh is betalált egy kettő plusz egyes kombinációval. A statisztikát böngészve szembetűnő: a lepattanók aránya 30:15 a hazaiak javára, viszont a szerzett-eladott labdák aránya hazai oldalon 7:23, a vendégeknél pedig 25:12. A BSE csapatában egyedül Palmer próbálta tartani a lelket kisebb-nagyobb sikerrel. ---- BEAC-ÚJBUDA–RÖHNISCH-FOTON SOPRON 55–59
(19–14, 16–16, 4–19, 16–10)

Gabányi-sportcsarnok, 100 néző. V: Balogh, Kis B.
BEAC: Kiss G. 4, Muszbek 5/3, Kovács K. 2, KONCZ ZS. 14, LISINA 14. Cs: Dömötör 8, Izsák 2, Kinter 6/6, Selmeci, Göbölös. Edző: Sterbenz Tamás
FOTON: Kocsis 2, Halmos 3/3, SZÔKE 14, DÉNES 13/9, RADNÓTY 19/3. Cs: Hadarics 2, Burgmann 2, Takács 2, Veres, Horváth Adrienn 2. Edző: Válé Flórián