Euroleasing-Orsi-Sopron–Diósgyőri KSK 77–66 (26–15, 20–21, 19–16, 12–14)
Sopron, 1300 néző. V: Valovics, Páli
SOPRON: BIELIKOVÁ (10), KOVACSEVICS (18/3), Honti (6), HORVÁTH ZS. (13/3), VESZEL (16/9). Cs: TÖRÖK (10), Seres (2), Szlimák (2). Edző: Natálija Hejková
DIÓSGYÔR: Brosovszky (6), EÖRDÖGH (32/15), Csávás (7/3), Abromaité (10), Nieuwveen (1). Cs: Hadzsovics (–), Fodor (2), VARDA (8), Koncz (–). Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–2. 6. p.: 19–10. 13. p.: 26–22. 16. p.: 35–30. 19. p.: 44–34. 24. p.: 53–38. 28. p.: 57–47. 35. p.: 70–57

Az orosz Zakaluzsnaja és a magyar válogatott Vajda ugyan szerelésben ült a kispadon, ám játékukra nem kerülhetett sor, mert mindketten sérültek. Így aztán a 17. évében járó Honti került a kezdő ötösbe. A soproniak így is kiváló teljesítménnyel rukkoltak ki, melyben élen járt a remekül irányító szlovák klasszis, Bieliková, de nem maradt el tőle Európa egyik legjobb támadója, Kovacsevics sem. A negyed végeredményét Török két pompás betörés után szerzett kosara állította be. A kis szünet után Eördögh bedobta első hármasát, s ha már belejött, folytatta a remeklést a harmadik szakaszban is. A soproni csapatban ezúttal is
Kovacsevics játszott eredményesen, hét pontot íratott a jegyzőkönyvbe a neve mellé. A befejező tíz percben a még akkor is oroszlánként küzdő diósgyőriek erősíteni próbáltak, nem számoltak azonban a szerb erőcsatár, Veszel tripláival, aki ebből a műfajból kettőt is elővezetett egy olyan negyedben, amelyben a játékosok rendkívül fáradtnak bizonyultak már.

Zakaluzsnaja és Vajda távollétében átszervezte csapata játékát? – kérdeztük Natália Hejkovát, a soproniak vezetőedzőjét.
– Igen, természetesen. Ezen a mérkőzésen ez sikerült is, mert mezőnyjátékosaim az orosz válogatott center nélkül is magabiztos játékkal győzték le a Diósgyőrt, amely, úgy tűnik, lassan kikecmereg abból a gödörből, amibe belezuhant.