MIHÁLYI ANDRÁS, KOVÁCS BÁLINT, THÉKES ISTVÁN, WEISZ FERENCMIHÁLYI ANDRÁS, KOVÁCS BÁLINT, THÉKES ISTVÁN, WEISZ FERENC
A fôvárosi Horváth Adrien (a labdával) átjátszotta magát a diósgyôri védôkön (Fotó: Meggyesi Bálint)
(32–18, 15–15, 18–24, 17–20)

Városmajor u., 400 néző. V: Bodnár, Bognár
BSE: VASZICS (18/3), Kosjár (12/6), HAGARA (12/3), Horváth Adrien (8), KALMÁR NAGY (12). Cs: ANDÓ (20/6), Németh B. (–). Edző: Déri Csaba
DIÓSGYÔR: Hadzsovics (9), Koncz J. (4), EÖRDÖGH (17/3), Abromaité (16), JACKSON (9). Cs: CSÁVÁS (20/6), Bukovszki (–), Bellovai (–), Mallory (2). Edző: Milen Vukicsevics
Az eredmény alakulása. 1. p.: 2–2. 3. p.: 13–3. 7. p.: 27–11. 14. p.: 34–24. 17. p.: 43–27. 21. p.: 51–35. 25. p.: 52–49. 27. p.: 59–51. 34. p.: 67–67. 39. p.: 80–73
Kipontozódott: Kosjár (31. p.), Hagara (35. p.), Abromaité (35. p.)

A múlt heti, Szolnok elleni borzalmas első félidő után ezúttal remekül kezdett a BSE: egészen a 8. percig százszázalékos volt a dobóteljesítménye, mivel az első nyolc mezőnybeli kísérletükből és büntetőjükből egyet sem hibáztak el Hagaráék. Később persze csökkent próbálkozásaik hatékonysága, de a kezdeti szárnyalásnak köszönhetően többször is elhúztak 16 ponttal, ám a Diósgyőr nem adta fel, és óriási tempót diktálva futott ellenfele és az eredmény után. Úgy tűnt, hogy a második félidőben fel is őrli a hazaiakat, akiknek mindössze egyetlen minőségi cseréjük volt, Andó személyében, ő viszont most extrát nyújtott: úgy gyűjtött húsz pontot, hogy csupa lélektanilag fontos pillanatban szerzett kosarat. Ô lendítette át csapatát azon a holtponton is, amikor 67-nél utolérte a DKSK a BSE-t, és innen már nem volt megállás, a Jackson-ügy miatt felettébb dacosnak tűnő fővárosi együttes nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Nagyon rossz hetet zártak a borsodiak, mert előbb az Európa-kupában, aztán a bajnokságban is elvesztették veretlenségüket.

Mestermérleg
Déri Csaba:
– Örülök, hogy a csapat nem foglalkozott a mérkőzés előzményeivel. Azt hiszem, erről szól a sport, hogy az ember a pályán igyekszik bizonyítani. Mi ezzel lezártuk a Jackson-sztorit, amely remélhetőleg nem terheli tovább a két klub kapcsolatát.
Milen Vukicsevics: – Nagyon rosszul kezdtünk, a védekezésünk nem olyan volt, amilyennek látni szerettem volna, és ez rányomta a bélyegét az egész meccsre. Amikor pedig végre kiegyenlítettünk, elkapkodtunk néhány támadást, az ellenfél pedig élve a lehetőséggel, megnyerte az összecsapást.

BEAC-Újbuda–MiZo-Pécsi VSK 63–98
(13–26, 16–23, 17–25, 17–24)

Gabányi-sportcsarnok, 400 néző. V: Szakáll, Török
BEAC: Dömötör (5), Izsák (7), BUJDOSÓ (10), Bartha (4), Nagy V. (17). Cs: Somogyi (4), Kovács K. (4), KONCZ ZS. (7), Kiss G. (2), Selmeci (3/3). Edző: Sterbenz Tamás
PÉCS: IVÁNYI (9/3), Szakács (4/3), KÁROLYI (24/6), Branzova (17), ANDERSON (24). Cs: Boiko (–), Ambrus (6), Tranquilli (2), KELLER (12), Fegyverneky (–). Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–4. 6. p.: 8–17. 14. p.: 21–36. 18. p.: 28–42. 25. p.: 35–60. 36. p.: 55–89
Kipontozódott: Branzova (28. p.), Boiko (32. p.)

A pécsieken egyáltalán nem látszott a szerdai Euroliga-meccs fáradtsága. Fegyelmezetten, hullámvölgyek nélkül játszottak a vendégek, így pedig nem lehetett kétséges a végeredmény. Különösen centerposzton dominált Rátgéber együttese, a négy magas ember összesen 59 pontot dobott.

Sterbenz Tamás:
– Szépen támadtunk, egy klasszis védelem ellen. Hátul a nagy futást nem bírtuk, és a magassági fölényt sem tudtuk ellensúlyozni.
Rátgéber László: – Gyors iramú mérkőzés volt, szépen futottak a lányok, nagyokat ugrottak és pontosakat dobtak.

Szeviép-Szeged–Euroleasing-Orsi Sopron 59–83
(12–24, 18–22, 12–17, 17–20)

Szeged, 400 néző. V: Kóthay, Pozsonyi
SZEGED: Donkó (–), MANDACHE (18), Mészáros (11/6), Russai (8/3), KAJDACSI (10). Cs: Secserbegovics (6), Roczkov (4), Fűrész (2), Pungor (–). Edző: Ujhelyi Gábor
SOPRON: BIELIKOVÁ (10), KOVACSEVICS (26/3), Vajda (1), Veszel (6), ZAKALUZSNAJA (10). Cs: HORVÁTH ZS. (13/9), Seres (7/3), Török (10/3), Varga R. (–). Edző: Natália Hejková
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–8. 4. p.: 5–11. 8. p.: 10–19. 16. p.: 20–35. 18. p.: 24–40. 25. p.: 38–52. 28. p.: 40–61. 34. p.: 42–71. 37. p.: 47–79

Bieliková remekül mozgatta társait, Kovacsevics középtávoli dobásai rendre célba értek, Horváth pedig két triplát is elhelyezett a hazaiak gyűrűjében. Nem csoda hát, ha nagyszünetig tizenhat pontosra hízott a soproniak előnye. A Szegedben az ujjficammal bajlódó Kajdacsi, továbbá a hétközben betegeskedő Secserbegovics is pályára lépett. A társak kritikája, hogy a válogatott center csapata legjobbjának bizonyult. A fásultan kosárlabdázó hazaiak a harmadik negyedben sem produkáltak emlékezeteset, így Kovacsevicsék különösebb megerőltetés nélkül növelték előnyüket. 10–0-as soproni rohammal kezdődött a záró játékrész, a szegediek négy perc harminc másodperc elteltével Russai révén találtak a gyűrűbe. A hajrában Mandache villogott, neki köszönhetően faragott valamit hátrányából a Szeviép.

Ujhelyi Gábor:
– Betegeskedő és félig gyógyult játékosokkal nehezen viseljük az elmúlt hetek sorozatterhelését.
Natália Hejková: – Harmincöt percen át kiválóan védekeztünk, és ma nekünk ez volt a legfontosabb.

Röhnisch-Foton Sopron–Atomerőmű-KSC Szekszárd 59–53
(18–9, 7–14, 23–20, 11–10)

Sopron, 300 néző. V: Forrai, Kovács Z.
SOPRON: Kocsis (5/3), BURGMANN (11), Szőke (3), DÉNES (8/6), RADNÓTY (18/3). Cs: Halmos (7/3), Hadarics (–), Horváth A. (–), Lódi (7). Edző: Válé Flórián
SZEKSZÁRD: Hofmann (9/3), Hersics (2), TÓTH ZS. (18), Farkas A. (13), Antolovics (4). Cs: Tamás (–), Németh M. (6/3), Nyírő (–), Hegyi (1). Edző: Vertetics István
Kipontozódott: Tóth Zs. (40. p.)

Hat soproni és hét szekszárdi szurkoló "viharos” buzdítása közepette a Sopron kezdett jobban, többek között azért is, mert Vertetics csapatában csupán egyetlen olyan játékos (Tóth) akadt, aki az első tíz percben megütötte az osztály színvonalát. A második negyedben zónára álltak át a vendégek, s ezzel a soproniak nem tudtak mit kezdeni. Olyannyira, hogy 23 percnyi játék után két ponttal már a vendégek vezettek. Ekkor jött a rutinos Dénes, és két triplával, valamint egy fontos duplával fordított, így aztán ötpontos hazai vezetéssel indult a záró felvonás. Melyben a mezőny legjobbja, Radnóti vezetésével megszerezte első győzelmét a házigazda.

Válé Flórián:
– Azt hiszem, hogy a győzelmünket a kiváló csapatszellemnek, no meg rutinos játékosaink remek teljesítményének köszönhetjük.
Vertetics István: – Küzdöttünk, az akarással sem volt baj, annál több viszont a támadójátékunkkal.