a 9–12. helyért
Soproni Ászok KC–Dombóvári VMSE 82–77

(24–20, 16–18, 17–26, 25–13)
Sopron, 300 néző. V: Forrai, Tóth K.
SOPRON: Bogdán (5/3), Horváth Á. (8), WALKE (21/6), Sajni (9), Glisovics (14). Cs: STAN (13), POSCH (10/3), Körtélyesi (2). Edző: Szalai János
DOMBÓVÁR: SPIVEY (20/3), HALIMICS (26/12), Bódi (5/3), Vavra A. (3), Szmilja-nics (13/6). Cs: Csaplár-Nagy A. (8), Balogh (2). Edző: Dinnyés Attila
Az eredmény alakulása. 6. p.: 16–10. 15. p.: 33–31. 16. p.: 33–36. 26. p.: 44–52. 33. p.: 61–65. 37. p.: 71–69
Kipontozódott: Bódi (34. p.), Csaplár-Nagy A. (37. p.)

A bemutatásnál Forrai Sámuel játékvezetőt barátságtalanul fogadták a soproni nézők, nyilván a Postás–Pécs női bajnoki döntő csütörtökön Sopronban lejátszott második mérkőzésén történtek miatt. Az első tíz percben jól játszott a megfiatalított hazai csapat, és Walke rutinjával, valamint Sajni találataival megérdemelten jutott vezetéshez. A második és a harmadik negyedben aztán két nagyszerű légiósa, Spivey és Halimics révén felnyomult a vendéggárda, a döntő fordulat azonban az utolsó tíz percben következett be. A soproniaknál fantasztikus teljesítményt nyújtott a 40 éves Stan, és némi jóindulattal akár Pannak is nevezhetjük a 20 esztendős Posch Barnabást, aki tíz pontjával ugyancsak jelentős szerepet játszott a hazaiak meglepetésszerű, bár az előző heti eredmények alapján voltaképpen várható sikerében.

Mestermérleg
Szalai János:
– Mindent megtettünk a sikerért, de érdemes is volt.
Dinnyés Attila: – A Sopron sokkal jobban akart nyerni, és rá is szolgált a győzelemre.