Hét perc alatt eldőlt a csata

BOTÁR LÁSZLÓ, WEISZ FERENCBOTÁR LÁSZLÓ, WEISZ FERENC
2003.04.19. 22:44
A térdsérülést szenvedett Csávás nélkül kezdtek a vendégek, és Meszlényi Róbert, a soproniak edzője nem tagadta, csöppet sem bánja, hogy nem játszhat a diósgyőriek kulcsembere.
A Postás-játékosok villámgyorsan járatták a labdát, akcióikat rendre eredményesen fejezték be, miközben kiválóan is védekeztek. Csákány "levette” a pályáról Brosovszkyt, csak a két színes bőrű center jelentett némi veszélyt a Sopron kosarára. Papp Krisztina szinte képtelen volt hibázni: míg a Diósgyőr öt pontig jutott az első menetben, ő egymaga tizennégyet szerzett… A második tíz percre Milen Vukicsevics rendezte csapata sorait, legalábbis ami a Diósgyőr védekezését illeti. Mivel az elhárításban a Postás továbbra is hatékonyan dolgozott, nem nagyon csökkent a különbség, pedig a hazaiak rosszul dobtak, és jó néhány labdát eladtak a második negyed elején. A Diósgyőr két amerikai centere büntetőivel (inkább egyesével, mint kettesével) "araszolgatott” fölfelé. A 15. perc elején Ambrus ügyes betörése után szerezte első pontjait e játékrészben a Postás, a másik oldalon pedig hosszú-hosszú percek után Szemerédi hasonló módon talált be akcióból a vendégeknél, egyben ez volt a DKSK első európai pontja. A játékrész vége a hazaiaké volt, és bár nem úgy indult, a második szakaszt is megnyerte a Postás.
Öt másodperc sem telt el a második játékrészből, amikor Eördögh értékesített egy ziccert, majd Burse hozta ezen a meccsen szokásosnak mondható egy büntetőjét. Szemerédi és Eördögh triplaváltása következett, és mintegy varázsütésre összeállt a vendégek védekezése. Burse találataival 15 pontra
Lincshangulat

Indulatos szurkolók, a Sportcentrum kis üvegfallal ellátott helyiségébe került vezetôk, rendôrök! Ez a csöppet sem idilli kép volt látható bô félórával az elôdöntô lefújása után. Köztudott, hogy a Soproni Postás játékosai csaknem fél éve nem kaptak fizetést. A klub fôvárosi tulajdonosai megtekintették az összecsapást, amelyet követôen el akarták vinni annak jegybevételét. Ezt a feldühödött szurkolók nem engedték, és a vezetôk bekerültek a csarnok egy kis üvegfallal ellátott helyiségébe, és rendôröket hívattak. A feszültséget enyhítendô, bement a terembe a Postás csapatkapitánya, Csákány Emôke is, miközben a „tûzvonaltól” pár lépésre azt lehetett hallani, hogy a játékosok nem utaznak el a diósgyôri visszavágóra. Az incidens után rendôri kísérettel távoztak a tulajdonosok képviselôi, a bent lezajlott beszélgetésrôl a Postás csapatkapitánya a következôket mondta: „A vezetôk azt mondták, ezt a pénzt nem «lenyúlják», hanem a csapat részére visszaforgatják, többek közt ebbôl állják a diósgyôri utunkat.”
Erre mondják: patthelyzet!
jött fel a Diósgyőr, amelynek több lehetősége is volt arra, hogy még közelebb kerüljön a hazai csapathoz. Ekkor viszont kapkodtak, siettették akcióik befejezését a vendégek, a nagy rohanásban többször hibáztak.
Meszlényi Róbert időkérése Eördöghnek jött a legjobban, a válogatott bedobója két duplával jelezte: ráfért a pihenés. Újfent villant Fodor, Ambrus is betalált kétszer egymás után, így visszaállt a húszpontos különbség. Brosovszky büntetőivel indult a negyedik negyed, a Diósgyőr a hazaiak által legveszélyesebbnek tartott kosarasának ezek voltak első, és egyben utolsó pontjai – jórészt Csákánynak köszönhetően. Barnes kipontozódott, majd Burse lepattanókat és kosarakat szerzett, ezzel 15 ponton belülre kerültek a vendégek. Ám ekkor Englert húzta ki a kátyúba ragadt "postakocsit” – egy ügyes betörés, majd egy szép középtávoli tempó után talált be. Ezt követően Csákány dobott egy hármast, majd Ambrus is megvillant, így jó három perccel a lefújás előtt már 22 pontos vezetést mutatott a hazai eredményjelző. A meccs eldőlt, a hajrában mindkét edző már a keddi összecsapásra gondolva pihentette kulcsembereit.

Mestermérleg
Meszlényi Róbert:
– Már az első hét percben döntésre vittük a dolgot, utána már csak kosárlabdázgattunk.
Milen Vukicsevics: – Ma képtelenek lettünk volna nyerni.

Az 5. helyért, első mérkőzés
(pénteken játszották)
Szeviép-Szeged–Szolnoki MÁV-Coop SE 58–85
(22–26, 14–17, 15–18, 7–24)

Szeged, 500 néző. V: Harsányi, Király
SZEGED: Fűrész (9), Mandache (15), MÉSZÁROS (16/6), Varda (2), KAJDACSI (11). Cs: Lódi (5), Rockov (–). Edző: Ujhelyi Gábor
SZOLNOK: DJELMIS (20/15), Szélesy (11/3), HIBBERT (21/9), FARMER (13), PEROVICS (10). Cs: NÉMETH B. (10/6), Radnóty (–), Sashalmi (–). Edző: Tapodi Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–9. 5. p.: 11–10. 12. p.: 24–32. 16. p.: 31–36. 22. p.: 38–47. 27. p.: 41–52. 32. p.: 53–63. 35. p.: 53–73