VARGA CSABA, BAROK ISTVÁN, ZALAVÁRI LÁSZLÓVARGA CSABA, BAROK ISTVÁN, ZALAVÁRI LÁSZLÓ
(20–14, 13–11, 19–8, 18–16)

Szolnok, 1000 néző. V: Hartyáni, Bognár
SZOLNOK: DJELMIS (14/6), Szélesy (5/3), HIBBERT (15/3), FARMER (16/6), Perovics (9). Cs: Radnóty (4), NÉMETH B. (7/3), Bujdosó (–). Edző: Tapodi Péter
BSE: POP (12), Kosjár (4), Sarik (6), Kalmár-Nagy (15), Dzsuver (–). Cs: Hagara (6), Andó (2), Karoleva (4). Edző: Ujvári Miklós
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–6. 15. p.: 29–20. 26. p.: 43–29. 34. p.: 60–35. 38. p.: 65–43
Kipontozódott: Szélesy (38. p.)

A Szolnok kezdett jobban, játékosai rámenősebben, és főként eredményesebben kosaraztak, mint a vetélytárs BSE csapata. Különösen a Hibbert, Farmer duó villogott: a két tengerentúli amazon több IBM-pontot termelt, mint a BSE pályára lépő nyolc embere összesen. A városmajoriak nem tudták megismételni az elmúlt fordulóban a Szeged ellen mutatott jó teljesítményüket, pedig Ujvári mester mindent elkövetett, hogy felrázza tanítványait, de egyszerűen semmi sem sikerült nekik. Igaz, az első félidő végén a Szolnok teljesítménye is visszaesett, de tízpontos vezetését nem fenyegette veszély. A fordulást követően több mint három percig nem dobott pontot a Tisza-parti hölgykoszorú, ám a BSE is csak Kalmár-Nagy két jó büntetőjével dicsekedhetett ebben az időszakban. Jókor jött a házigazdának Farmer triplája, majd Perovics ziccerei is beestek. A fővárosiak továbbra is képtelenek voltak újítani, viszont ismét erőre kapott a hazai hölgykoszorú, amit Djelmis két triplája is bizonyított. A záró szakasz 19 pontos szolnoki vezetéssel indult. Ekkor már nem lehetett a pályán Hibbert, aki bokasérülést szenvedett a 29. percben, de az ausztrál bedobó nélkül is sokkal jobbnak bizonyult riválisánál a MÁV-Coop SE. Különösen védekezésben remekeltek a kék-sárgák, amit az is bizonyít, hogy ötven pont alá szorították a jó nevekből álló BSE-t.

Mestermérleg
Tapodi Péter: – Szigorú védekezésünkkel magabiztosan nyertünk, ha az utolsó negyedben nem könnyelműsködünk, akkor még nagyobb különbségű győzelmet is arathattunk volna.
Ujvári Miklós: – Gratulálok a Szolnoknak, amely maximálisan kihasználta a hazai pálya előnyét.

Szeviép-Szeged–Diósgyőri KSK 72–75
(29–26, 21–16, 15–13, 7–20)

Szeged, 700 néző. V: dr. Valovics, Király
SZEGED: Bulatova (9/9), MANDACHE (17/3), MÉSZÁROS (23/3), Varda (6/3), Kajdacsi (12). Cs: Fűrész (5/3), Lódi (–), Jex (–), Roczkov (–). Edző: Ujhelyi Gábor
DIÓSGYÔR: Hadzsovics (6), SZEMERÉDI (24/9), Balogh G. (4), GAITHER (20), Burse (14). Cs: SZLIMÁK (5), Csávás (2). Edző: Milen Vukicsevics
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4–4. 6. p.: 22–13. 12. p.: 34–32. 16. p.: 36–36. 18. p.: 46–38. 25. p.: 56–46. 40. p.: 72–72
Kipontozódott: Varda (35. p.), Kajdacsi (40. p.), Mészáros (40. p.), Fűrész (40. p.)
Nagyon jól kezdett a hazai együttes, Mandache és Mészáros folyamatosan tüzelt, így gyorsan elhúzott kilenc ponttal a Szeviép, de a vendégek az első negyed végére három pontra feljöttek. A középszakaszban egészen a negyedik játékrész elejéig rendre a Szeged vezetett, volt, amikor már tíz ponttal is. Aztán a Diósgyőr védekezést váltott, rendkívül erőszakosan próbált labdát szerezni, és mivel ezeket az agresszív közbelépéseket engedték a játékvezetők, az utolsó negyed végére kiegyenlített. A krónikához tartozik, hogy addigra a házigazda kezdő ötöséből már hárman is kipontozódtak. Szemerédi keze nem remegett meg, az ő három büntetőjével vette át az utolsó pillanatban a vezetést a jól hajrázó vendégcsapat, de azért az elgondolkodtató, hogy a személyi hibák aránya 29–17 volt a szegediek "javára”. Aligha örültek Kajdacsiék ennek a diadalnak…

Ujhelyi Gábor: – Kár, hogy a mérkőzés végkimenetelének eldöntését nem a játékosokra bízták…
Milen Vukicsevics: – Sok hibával, de nagy akarattal játszottunk. Örülök, hogy Brosovszky nélkül is nyertünk Szegeden.

Bajai Bácska NKSE–Soproni Postás 52–80
(15–20, 9–22, 16–12, 12–26)

Baja, 400 néző. V: Váradi, Márton
BAJA: Szabó D. (4/3), FARKAS (9), Kühn (3/3), NÉMETH M. (17), Bereczki (9). Cs: Vörös (–), Milovics (–), Kiss (10/9). Edző: Gálos László
POSTÁS: Englert (11/3), Eördögh (15), Csákány (2), AMBRUS (16), PAPP KRISZTINA (23). Cs: Russai (8), Takács (5/3). Edző: Meszlényi Róbert
Kipontozódott: Csákány (39. p.)
Az esélyesebb vendégek kezdték jobban a Pósta Sándor Sportcsarnokban lejátszott találkozót, de a szoros emberfogással védekező Baja elég szorosan tapadt rájuk az első játékrészben. Már ekkor is kitűnt, hogy a listavezetőnél elsősorban a két magas ember, Papp és Ambrus viszi a prímet, míg a Bajában inkább a mezőnyemberek vitézkedtek. A folytatásban egyre inkább elhúzott a Postás, azonban igazán nagy előnyre nem tudott szert tenni, mert a Bácska nagyon összeszedetten és harciasan játszott, pályán lévő kosarasai egyetlen percig nem adták fel a csatát. A mérkőzés végére mindkét csapat meghatározó játékosai elfáradtak, ennek ellenére a már említett soproni centerek továbbra is eredményesek voltak, míg hazai oldalon Németh ponterőssége mellett ezúttal is Farkas csupaszív és igen hasznos játéka érdemel méltatást. Összességében tisztességesen helytállt a Baja a még mindig veretlen vendégek ellenében.

Gálos László: – Sikerült megtalálni azt az öt embert, aki hajlandó volt küzdeni, minden elismerésem az övék. Jó mérkőzést játszottunk.
Meszlényi Róbert: – Nagyon sok hibával kezdtük az első félidőt, túl sok volt az eladott labdánk, a második húsz percre pedig kicsit elfáradt a csapat, de végül a Posta a Póstában is veretlen maradt.