(20–34, 24–18, 22–24, 35–33)

Dombóvár, 600 néző. V: Váradi, Németh
DOMBÓVÁR: Spivey (20/6), HALIMICS (26/12), Bódi (–), VAVRA A. (18), Kojenec (6). Cs: CSAPLÁR-NAGY A. (13), Panta (–), Puskás (11/3), Balogh L. (7/3). Edző: Dinynyés Attila
KECSKEMÉT: McDaniel (9/6), MADISON (33/9), Mérész T. (5/3), Tanács (13/3), GAMBIROZA (25/12). Cs: Horváth Cs. (2), Hajdu (–), TAKÁCS A. (22/6). Edző: Molnár Csaba
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–13. 8. p.: 14–25. 12. p.: 27–40. 17. p.: 40–44. 24. p.: 50–61. 27. p.: 62–67. 32. p.: 75–80. 36. p.: 86–96
Kipontozódott: Madison (34. p.), Spivey (40. p.), Balogh L. (40. p.)
A hazaiak szereztek vezetést, ám nem tudták megtartani az előnyüket, mert 9–0-s rohammal megugrottak a vendégek. Az Univerben a két légiós, Madison és Gambiroza villogott, ketten 25 pontot vállaltak az első negyed 34 egységéből. A második tíz percben magára talált a Dombóvár. Halimicsék védekezése nagyot javult, és támadásban is rendre eredményesek voltak. A nagyszünet után, Csaplár-Nagy zsákolását követően ismét a kecskemétiek vették át az irányítást, a hazaiak csak futottak az eredmény után. A vasutasok nagy erőket mozgósítva visszakapaszkodtak, ám újabb hibák miatt a harmadik negyed végére ismét 10 pontra nőtt a látogatók előnye. Az utolsó periódusban még egyszer megrázta magát a DVMSE, Vavráék újból felzárkóztak öt pontra, de ennél közelebb nem kerültek ellenfelükhöz, mert Takácsot nem tudták tartani.

Mestermérleg
Dinnyés Attila: – A csapatban nem mindenki érezte át a mérkőzés fontosságát. Aki igen, annak gratulálok, aki viszont nem, az gondolkodjon el...
Molnár Csaba: – Magabiztos játékkal, megérdemelten nyertünk. A kritikus pillanatokban mindig akadt valaki, aki átlendítette a csapatot a holtponton.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, férfiak, első mérkőzés
Kaposvári Klíma-Vill KK–ZTE KK 84–86
(20–28, 19–23, 24–13, 21–22)

Kaposvár, 1000 néző. V: Valovics, Vígh
KAPOSVÁR: SIMON B. (13), DZUNICS (27/15), JACKSON (16/6), De Gray (12), Ivkovics (13). Cs: Varga (3/3), Szőke (–), Filipovics (–), Fülöp (–). Edző: Goran Miljkovics
ZALAEGERSZEG: NISAVICS (23/6), Bencze T. (8/6), KÁMÁN (15/12), MCCLENDON (16), CSERANICS (21). Cs: Mészáros R. (3/3), Polster (–). Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8–15. 16. p.: 26–41. 26. p.: 59–59. 35. p.: 65–72.
Kipontozódott: Cseranics (34. p.), Ivkovics (38. p.)
Elkapták a fonalat a vendégek a szellősen védekező hazaiakkal szemben. A második negyedben sem változott a kép, tovább növelte előnyét a ZTE, miközben néhány vitatható, a hazaiakat sújtó játékvezetői ítélet is borzolta a szurkolók kedélyeit. A 17. percben a játékvezetők ellen kórusban tüntető szurkolók bekiabálásait Valovics rossz néven vette, kollégájával elhagyta a termet. Háromperces szünet után ugyan folytatódott a játék, de csak rövid ideig, mert a 19. percben 35–44-es állásnál egy újabb beszólás után Valovics ismét véget vetett a játéknak… Úgy tűnt, most már véglegesen, hiszen a két játékvezető és az ellenfél az öltözőbe vonult, és jó negyedóráig szünetelt a mérkőzés. Ám miután a "bűnös” szektort a rendezők kiürítették, a játékvezetők ismét jobb belátásra tértek, így folytatódhatott a találkozó.

Goran Miljkovics: – Sajnos az első félidőben előnyt adtunk az ellenfelünknek. Még szerencse, hogy lesz még egy visszavágó.
Nikola Lazics: – Kemény, jó iramú mérkőzést vívtunk a hazaiakkal. Volt ugyan egy rossz periódusunk, de úgy érzem, végig kézben tartottuk a találkozót.