Már nem veretlen a Dksk

Tudósított: VARGA CSABA (Szolnok), LASZTOMÉRY ANDRÁS (Bogdánfy u.)Tudósított: VARGA CSABA (Szolnok), LASZTOMÉRY ANDRÁS (Bogdánfy u.)
2002.10.20. 22:23
Szolnoki MÁV-Coop SE–Diósgyőri KSK60–48(15–12, 22–9, 13–15, 10–12)Szolnok, 700 néző. V: Váradi, TéczelySZOLNOK: DJELMIS (11/3), Szélesy (2), HIBBERT (12/6), RADNÓTY (2), PEROVICS (19). Cs: Farmer (6), Nyírő (2), Németh B. (4), Bujdosó (2). Edző: Tapodi PéterDIÓSGYÔR: HADZSOVICS (12), Brosovszky (4), Balogh G. (2), GAITHER (20), Chapman (4). Cs: Bukovszki (–), Szlimák (–), Horváth A. (–), Csávás (6). Edző: Milen VukicsevicsAz eredmény alakulása. 5. p.: 6–10. 12. p.: 19–14. 16. p.: 27–16. 25. p.: 41–29. 28. p.: 50–33. 34. p.: 56–38. 38. p.: 58–46A veretlen Diósgyőr és a nyeretlen MÁV-Coop SE találkozóját lehetett akár rangadónak is titulálni, hiszen a szolnokiak csak hatalmas csatában kaptak ki a két bajnokesélyestől, a GYSEV-től és a Pécstől az első két fordulóban. Kemény védekezéssel kezdtek a felek, és inkább a "kisemberek” jeleskedtek, hiszen jobbára Djelmis és Hadzsovics jóvoltából potyogtak a pontok. A lepattanózásban a szolnokiak jártak az élen, mindhiába, mert a helyzeteiket rendre elhibázták az elején. Hatpercnyi játék után változott a mérkőzés képe: Hibbert triplája, majd Farmer beállása vitt lendületet a hazaiak játékéba. A folytatásban is a kék-sárgák akarata érvényesült, Djelmis jól mozgatta az övéit, akik közül Perovics tarthatatlannak bizonyult, a center 16 pontot szórt a nagyszünetig, míg a másik oldalon egyetlen egy kosaras sem akadt, aki lendített volna csapatán. A fordulást követően Gaither pontjaival szűkített a különbségen a DKSK, de igazán közel nem tudtak kerülni vetélytársukhoz a vendégek. Közben Tapodi edző folyamatosan cserélgetett, pihentette ászait. A záró negyedet 50–36-os állásról kezdték a küzdők. A MÁV-Coop SE igyekezett kijátszani a támadóidőt, míg a piros-fehérek szinte minden helyzetből támadták a hazai gyűrűt, meglehetősen kevés sikerrel. A hajrában nem történtek különösebb izgalmak, a szolnokiak magabiztos győzelmet arattak és bizonyították, hogy nem a véletlen műve volt a bajnokesélyesek elleni példás helytállásuk. MestermérlegTapodi Péter: – Az első félidőbeli kiváló védekezésünk eldöntötte a mérkőzés sorsát. A nagyszünet után az erőltetett menet miatt sokat cseréltünk, ami olykor megtörte játékunkat, de győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben.Milen Vukicsevics: – Mint az eredmény is mutatja, a mezőnyből rosszul dobtunk, és főként ez okozta vereségünket.BEAC-Siemens–GYSEV-Orsi44–85(14–27, 9–21, 15–20, 6–17)Bogdánfy u., 400 néző. V: dr. Vígh, GorkaBEAC: Halmos (5/3), Izsák (2), Kovács K. (6), Bartha (9), NAGY V. (12). Cs: Klucsik (2), Dömötör (4), Muszbek (2), Kinter (2), Tiba (–). Edző: Sterbenz TamásGYSEV: Bevilaqua (3), Balogh J. (5), NEMCOVÁ (22/6), Zakaluzsnaja (10), ALESSANDRA (21). Cs: Szőke (7), Török (6/6), Seres (4), Dénes (5/3), Ürmös (2). Edző: Farkas SándorAz eredmény alakulása. 3. p.: 0–8. 5. p.: 0–18. 8. p.: 6–24. 13. p.: 17–29. 19. p.: 23–43. 23. p.: 27–53. 27. p.: 36–59. 34. p.: 40–77. 38. p.: 42–83A hazaiaknak nélkülözniük kellett a bokasérülést szenvedett Pénzest, akit a napokban megműtöttek. A vendég soproniak legerősebb ötösükkel vették fel a küzdelmet a fiatal egyetemistákkal szemben, jelezve, nem becsülik le őket. Az ötödik percben 0–18-as vendégvezetés állt a táblán, ami a GYSEV-es centerek és a pontatlanul játszó hazaiak közös "munkájának” eredménye volt. A hatodik perc hozta az első BEAC-pontokat, Halmos szép középtávoli tempója révén. Ez a kosár varázsütésre megváltoztatta a fővárosiak játékát, akik egyre bátrabbá váltak támadásban, főleg Bartha Csilla volt elemében. A látogatók oldalán Nemcová és Alessandra ontotta a kosarakat, előbbi 14, míg utóbbi 15 pontig jutott az első húsz percben. A második félidő szenzációja a hazaiak fiatal centere, Bartha Zakaluzsna-jának kiosztott sapkája volt. A BEAC lelkesen és időnként szellemesen játszva tisztes vereséget szenvedett euroligás riválisától. A krónikához tartozik, hogy Balogh Judit a mérkőzés elején kézsérülést szenvedett egy palánk alatti harcban, és nem is tért vissza a pályára a későbbiek során. MestermérlegSterbenz Tamás: – Fejlődünk, de a görögök óta tudjuk, hogy Akhilleusz nem érheti utol a teknősbékát.Farkas Sándor: – Nagyon messze vagyunk attól, hogy sztárcsapat legyünk.