Kosárlabda. EnterNet-Internet Liga, férfibajnokság

Tudósított: THÉKES ISTVÁN, WEISZ FERENC, GAÁL ISTVÁNTudósított: THÉKES ISTVÁN, WEISZ FERENC, GAÁL ISTVÁN
2002.10.12. 22:13
A-csoportSole-Szedeák–Falco KC-Szombathely 90-87(19–21, 14–25, 36–18, 21–23)Szeged, 1200 néző. V: Bodnár, Benczur T.SZEDEÁK: MULICS (30/24), Kiss Zs. (8/3), RAWLINS (16), NYILAS (13/3), Scsekics (5). Cs: Kecskés (4), Pávlicz (2), Deák (5/3), Drahos (–), Molnár A. (7). Edző: Földi SándorFALCO: KÁLMÁN (23/6), ALEXE (12/6), Pankár (12), HEINLE (17), Eaker (10). Cs: Dénes (6), Borszéki (7), Gráczer (–), Sallay (–), Henrik (–). Edző: Zsoldos AndrásAz eredmény alakulása. 2. p.: 6–2. 6. p.: 11–7. 12. p.: 19–28. 17. p.: 28–40. 25. p.: 47–54. 26. p.: 55–54. 28. p.: 56–60. 34. p.: 71–73. 38. p.: 85–81Kipontozódott: Scsekics (33. p.), Dénes (39. p.)Nyilas, Kiss Zsolt és Mulics révén három triplával kezdett a Szedeák. Zsoldos edző időkérése használt a Falco védekezésének, nemkülönben Kálmánnak, aki csapata első negyedbeli pontterméséből kilenc egységet vállalt magára. A szombathelyiek 7–0-ás rohammal kezdték a második felvonást, és szigorú emberfogásos védekezésüknek köszönhetően a Szedeák mindössze három mezőnykosarat jegyzett ebben a játékrészben. A folytatásban újabb hazai hárompontos-parádé következett: 47–54-es állásnál Zsoldos időt kért. Bár ne tette volna, mert izgalmában hat embert küldött pályára, amiért technikaival sújtották a csapatát. Az ebből adódó lehetőségeiket egy triplával is megspékelő hazaiak átvették a vezetést, mi több, ötpontos előnyüknél kezdődött a befejező negyed. Az izgalmas hajrában 87–84-es állásnál, 22 másodperccel a befejezés előtt Kálmán triplával egyenlített. Válaszként Mulics és Kiss Zsolt büntetőkből állította be a végeredményt.MestermérlegFöldi Sándor: – Elégedett vagyok a fiúk teljesítményével. Még egy kicsit félősen játszunk, ez kiváltképp a második negyedben mutatkozott meg. Tanulnunk kell a győzelemből!Zsoldos András: – Az első félidőben fegyelmezetten játszottunk, s ekkor fölényesen vezettünk. A szünet után kemény árat fizettünk a felelőtlenségünkért.Soproni Ászok KC–Marc-Körmend 78–84(13–31, 15–17, 19–11, 31–25)Sopron, 1500 néző. V: dr. Vígh, FöldháziÁSZOK: Csirke (10/6), Parker (11), WALKE (24/3), GLISOVICS (22/6), Kovacsevics (5). Cs: Horváth Á. (2), Bogdán (2), Sajni (2). Edző: Kmézics ZoránKÖRMEND: TOROMAN (18/6), SOLA (24/3), TRUMMER (18/3), MUJANOVICS (11/3), Grebenár (9). Cs: Lóránt P. (2), Keresztes (2), Kutasi (–). Edző: Zsebe FerencAz eredmény alakulása. 2. p.: 0–5. 4. p.: 8–9. 7. p.: 11–21. 12. p.: 13–33. 13. p.: 20–33. 16. p.: 24–37. 22. p.: 32–50. 29. p.: 45–59. 32. p.: 52–64. 34. p.: 55–71. 36. p.: 60–73Kipontozódott: Grebenár (36. p.), Parker (40. p.)Csaknem telt ház előtt fantasztikusan kezdtek a Körmend horvát játékosai: Sola betörésből, Toroman pedig távolról szerzett találatával léptek meg a vendégek. A negyed végén a soproniak letámadással próbálkoztak, mindhiába. A mérkőzést már az első tíz percben lényegében elvesztette a hazai csapat! A kis szünet után a legidősebb soproni játékos, Walke egyszemélyes hajrába kezdett, pillanatok alatt hét pontot dobott. A befejező játékrészben a Sopron minden erejét összeszedve szédületes hajrába kezdett, de mindez késő volt, a vasiak már ragaszkodtak az előnyükhöz.MestermérlegKmézics Zorán: – Ma csak két olyan emberünk volt, aki méltó volt az Ászok név viselésére. Walkére és Glisovicsra gondolok.Zsebe Ferenc: – Mindig öröm Sopronba visszajönni. Így volt ez játékos koromban is, és remélem, így lesz mindig edzőként is. Olyan vagyok, mint a hűtlen férj, aki szívesen tér vissza elhagyott feleségéhez.Dombóvári VMSE–Albacomp 67–75(17–16, 18–17, 18–21, 14–21)Dombóvár, 1000 néző. V: Váradi, TéczelyDOMBÓVÁR: Puskás (7/3), Spivey (14/9), HALIMICS (23/18), Panta (8), Eaton (7). Cs: Krasznai (–), Csaplár-Nagy A. (6), Vavra A. (–), Balogh L. (2), Bódi (–). Edző: Déri CsabaALBACOMP: Theisz (–), Moseley (9), HART (12), BENCZE Z. (8), LAPOV (33/6). Cs: Boros (–), Góbi (6), Halm (6), Matus (1). Edző: Sterbenz LászlóAz eredmény alakulása: 5. p.: 6–10. 8. p.: 17–14. 14. p.: 20–20. 17. p.: 33–28. 25. p.: 43–39. 27. p.: 46–49. 34. p.: 58–66. 37. p.: 61–67Kipontozódott: Spivey (33. p.)A találkozó elején mindkét csapat sok hibával játszott, majd amikor a vendégek négy ponttal megugrottak, jött Halimics, s triplát vágott. A második negyed hajrájában elsősorban Halimics eredményessége révén megugrott a DVMSE, ám az utolsó percben felzárkóztak a vendégek. A nagyszünet után az addig is kitűnően játszó Lapov kosarával egyenlítettek a vendégek, Spivey triplája azonban ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz. Hiába próbálták őrizni a vendégek szigorúan Halimicset, a bosnyák bedobó kétszer is távolról volt pontos. A dombóvári centerek nem tudták tartani Lapovot, és az Albacomp egyre inkább elhúzott.MestermérlegDéri Csaba: – A lepattanózás döntötte el a mérkőzést. Eaton alulmaradt Lapovval szemben, s nem jött jól Spivey korai kipontozódása sem.Sterbenz László: – Javaslom, hogy most fagyasszuk be a tabellát, és vessünk véget az alapszakasznak!