136 pontot dobott, és már 2–0-ra vezet a Warriors

Gobodics TamásGobodics Tamás
2017.05.17. 08:08
Stephen Curry és Draymond Green is megtette a magáét (Fotó: nba.com)
Kawhi Leonard nélkül esélye sem volt a San Antonio Spursnek az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) nyugati döntőjében a második meccsen: a hazai pályán játszó Golden State Warriors 36 pontos győzelmet aratott, és 2–0-s előnyre tett szert a párharcban.

GOLDEN STATE WARRIORS–SAN ANTONIO SPURS 136–100

Könnyed győzelem. Messze ellenfele fölé nőtt a Warriors ezen az estén, az első percekben Steph Curry (29 pont, 8/13 mezőnyből, 6/9 tripla, 7-7 pattanó és gólpassz, 31 perc), valamint Draymond Green (13 pont, 9 pattanó, 6 gólpassz, 2-2 labdaszerzés és blokk) vezérletével rögtön megadta az alaphangot, és nagyon hamar jelentős előnyt épített ki. Az első játékrész végén 17, félidőben 28 pont volt közte, később természetesen ment az harminc fölé is – Andre Iguodala térdét a várakozásoknak megfelelően pihentették, de így is villogott gyakorlatilag a teljes kispad. A GSW összességében 56.2 százalékkal dobott mezőnyből, beszórt 18/37 hármast, ellopott 16 (!) labdát és kiosztott 39 gólpasszt – igazi gálameccs lett a nyugati döntő második felvonásából. Hozzá kell tennünk, hogy Zaza Pacsulia hét perc után kidőlt a hazaiak részéről egy saroksérülés miatt, ő nem tért már vissza, és egyelőre nem tudni, hogy mekkora a gond.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

Leonard nélkül nem volt esély. Legjobb játékosa hiányában ezúttal nem tudta tartani a lépést a San Antonio, ráadásul Jonathon Simmonst leszámítva nem is nagyon látszott az akarat a társaságon – ő végül eljutott 22 pontig, melyből 17-et még az első félidőben szerzett. Ennyi idő alatt viszont el is dőlt a mérkőzés, már a második negyedben a harminc pontot közelítette a különbség. Más súlycsoportban voltak a felek, így 2–0-ról folytatódhat majd a párharc némi pihenőt követően, vasárnap hajnalban.

NBA, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT, DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
Golden State Warriors–San Antonio Spurs 136–100
(33–16, 39–28, 34–31, 30–25)
A Warriors legjobb dobói: Curry 29/18, McCaw 18/9, Durant 16/6
A Spurs legjobb dobói: Simmons 22/6, Bertans 13/9, Dedmon 9
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Golden State javára