Jól küzdött a Szeged, de a Veszprém jobb volt

2012.03.03. 12:41
A Veszprém férfi kézilabdacsapata 33–28-ra legyőzte a Pick-Szegedet a férfi bajnokság 20. fordulójának szombati rangadóján. A hazaiak hét góllal elhúztak az első játékrészben, és ugyan a folytatásban a Szeged faragott a hátrányából, utolérni nem sikerült a listavezetőt. A veszprémiek ezzel gyakorlatilag megnyerték az alapszakaszt.

Marko Vujin a veszprémiek nyerőemberének bizonyult a Szeged ellen (fotó: Czerkl Gábor)

A piros mezben játszó Veszprém kezdte a találkozót, Sulic hetest harcolt ki, amit Vujin értékesített, a túloldalon Pribanic egyenlített. Vujin jól kezdett: előbbi bombája ellen Miklernek nem volt ellenszere, majd már-már szélső pozícióból is kitisztította a jobb felsőt. A hazai kapuban Alilovic kezdett, nem is rosszul, Pribanic után csak Zubai tudott túljárni az eszén, erre Iváncsik Gergő válaszolt indítás után. 4–2

Vujinra első lövései után természetesen már kiléptek a szegediek, aminek egy bejátszás lett az „eredménye”, Sulic értékesítette a passzt. Összeállt a Veszprém védekezése, ráadásul eladott labdákat követően sem tudott visszatámadni a Szeged, így egy időre megmerevedett az 5–2-es állás. Skaliczki László időt is kért tíz perc után. 5–2

Sulc találatára ismét Vujin válaszolt, Laluska kapta az első kiállítást, ám a Veszprém hátrányból is leindított, és Sulic révén betalált, Ancsin átlövése viszont utat talált a hálóba, a folytatásban azonban kihúzták a bakonyiak a hátrányt. 7–4

Tizenöt perc után Császár is belelendült, kétszer is betalált, igaz, közte Prodanovics is beköszönt egyszer. A túloldalon – ismét gyors gól... – Sulic űzött csúfot Miklerből egy cunderrel, miközben Skaliczki László már az addig padon ülő Törőt és Lékait készítette fel a bevetésre. 10–6

Prodanovics tartotta a lelket a szegediekben hetesével, majd indítás után szerzett góljával, Buday kiállítása azonban nem jött jól a Csongrád megyeieknek, hát még Vujin hetesből szerzett gólja, annál inkább Sulc káprázatos átlövése. 11–8

A túloldalon Mocsai Lajos is kikérte idejét, Tatai pedig először érkezett a pályára, de ő sem tudta hárítani Vujin hetesét, nem sokkal később a szerb átlövő újabb kiváló átadással szolgálta ki Sulicot, miközben Császár is betalált. A túloldalon azonban a Szeged bejátszásai is működtek, Prodanovics pedig biztos kézzel lőtt be újabb két büntetőt. 14–10

Vujin addigi talán legnagyobb bombáját eresztette el a 25. percben, ehhez képest két perccel később addigi legnagyobb hibáját láthattuk, amint egy méterrel(!) dobta fölé a hetest. Iváncsik Gergő ennek ellenére indításból hatra növelte az előnyt, majd Császár büntetője után már 17–10 volt az állás, s ez is maradt a szünetre.

Hiába védett a számok alapján az első félidőben több labdát Mikler Alilovicnál, Skaliczki László a szünetben kapust váltott, és jött Tatai. Ancsiné volt az első villanás a második játékrészben, de a Sulicnak szánt bejátszást ismét megette a vendég fal, a beállóst az ezt követő támadásnál azonban piros lappal kiállítottak a játékvezetők, miután megütötte Lékai fejét. 18–12

Négyperces előnybe került a Szeged, ami gyorsan kiegyenlítődött egy érdekes jelenet után: Tatai védett, ám a labda egy veszprémi szurkoló kezei közé került, a kapus pedig kicsit meglökte a fanatikust a labdáért vívott harcban – a kapus a szabályok szellemében két percet kapott ezért.

Balkezesek pillanatai következtek, Ancsin góljára Vujiné jött, majd Sulc köszönt be kétszer egy újabb Vujin-találat előtt. A szegediek tehát faragtak valamennyit a hátrányon – pláne, hogy Sulc nagyon belejött –,de a tisztes távolság megmaradt. 21–16

Nem lassítottak a csapatok: Császár góljára újabb Sulc-villanás, majd egy Pribanic-szökés következett Vujin-kiállítással fűszerezve. Gulyás és Vadkerti is megszerezte első gólját. A szegedi nyitott fallal szemben a veszprémi kezekben dadogott a labda, ám Zubai túl heves volt Császárral, így járt a kiállítás, az irányító pedig nem sokkal később egy hetesnél is higgadt maradt. Az eladott szegedi labdát Gulyás büntette meg duplán, Ancsinnak viszont sikerült hátrányból is betalálni. 25–20

Kapusok pillanatai következtek Alilovic és Tatai védésével, Lékai pedig már-már látótávolság közelibe hozta a vendégeket, majd némi bírói segédlettel – a labda Tájok Péterről pattant a gólszerző Pribanichoz – mínusz háromra jött fel a Skaliczki-csapat. A veszprémi gólcsendet Pérez törte meg. 26–22

Lékai éles szögből szerzett gólt, majd Vujin került fókuszba, miután leordította Vadkerti fejét, ezért támadásban(!) kapott két percet. Iváncsik Gergő villanása duplán jó volt emberhátrányban: gólt eredményezett és kiállították róla a nem sokkal korábban pályára lépő Nagy Norbertet. Beállóból Pribanic és Vilovszki sem hibázott, míg Ancsin tartotta a mínusz hármat. 28–25

Vujin balátlövőből is betalált, amit Sulc is megmutatott a „rosszkéz-oldalról”. A hajrára érkezve mindkét csapat jobban ügyelt a védekezésre, Tatai és Fazekas is védett egyet, hét perccel a vége előtt pedig Mocsai Lajos hívta magához embereit. Az időkérés után Vilovszki nyugtatta a hazai szurkolókat, majd Fazekas is csökkentette a pulzusszámot egy védéssel, főleg hogy Pérez beállóból is hatékonynak bizonyult. Vujin újabb fantasztikus átlövésgólt eresztett el, ami után Skaliczki László is időt kért: a Szeged edzője joggal jegyezte meg, hogy a szép küzdés ellenére megint elengedték a hazaiakat. 32–26

Zubai gólja után Vadkertit szórták ki, Fazekas pedig egy újabb védésével végleg eldöntötte a találkozót, Vujin pedig 12. alkalommal vette be a szegedi kaput! Lékai szép góllal tett pontot a rangadó végére: a Veszprém 33–28-ra nyert.

A Szeged remekül küzdött, olykor jól is játszott, de a Veszprém – első félidei jobb játékának köszönhetően – megérdemelten nyert.

NEHÉZ DOLGUNK LESZ MINDENHOL! – CSÁSZÁR GÁBOR

FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM–PICK-SZEGED 33–28 (17–10)
Veszprém, 5000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
VESZPRÉM: Alilovic – Gulyás 2, VUJIN 12 (3), CSÁSZÁR 6 (3), SULIC 5, Ilyés 1, Iváncsik G. 3. Csere: Fazekas (kapus), Laluska, Terzic, Vilovszki 2, Pérez 2, Schuch, Urban
SZEGED: Mikler – PRODANOVICS 5 (3), ZUBAI SZ. 2, Ancsin 4, Czina, PRIBANIC 5, Vadkerti 1. Csere: Tatai (kapus), SULC 7, Buday, Bajorhegyi, Törő, LÉKAI 4, Nagy N.
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 15. p.: 10–5. 28. p.: 16–10. 46. p.: 25–22. 50. p.: 28–25. 57.p.: 32–26
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3
Mocsai Lajos, a Veszprém edzője: – Jó tempójú, dinamikus, kiegyenlített küzdelmet láttunk. Megszereztük az elején a négy-öt gólos előnyt, amely megalapozta későbbi játékunkat. Viszont hullámzó volt a kapusok és a védők teljesítménye.
Skaliczki László, a Szeged edzője: – Az első félidőben mutatott játékunk miatt csalódott vagyok, de a másodikban már láttam biztató jeleket, amelyekre lehet építeni, valamint a sérülés után visszatérők is lendítettek a csapaton.

MEZŐKÖVESDI KC–OROSHÁZI FKSE ALEXANDRA 30–26 (12–11)
Mezőkövesd, 800 néző. V: Herczeg, Südi
MEZŐKÖVESD: Tóth K. – Kiss G. 3, Bécsi 1, Morva 2, ROSSONI 3, Fekete, NÉMETH T. 7 (2). Cs: MELUS (kapus), Szabó T. 1, Rosta M., GUBÓ 4, MOLNÁR F. 7 (2), Gamrát 2, Kupi, Zele. Edző: Buday Ferenc
OROSHÁZA: Herjeczki – BALDA 5 (2), Mazic 4, Frey 1, DUKIC 5, Gergely 2, KEKEZOVICS 7. Cs: Szikora (kapus), Ambrus, Raffai, Berta, Gazsó, Bali 2, Maric, Benmiloud, Kovács A. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 14. p.: 3–7. 25. p.: 11–10. 41. p.: 16–16. 51. p.: 21–24. 58. p.: 28–26
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Buday Ferenc: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, és büszke vagyok a fiúkra. Kiválóan harcoltunk, okosan játszottunk, és Melus is fantasztikusan jól védett.
Füzesi Ferenc: – Nagy küzdelmet vívtunk, sokáig pariban voltunk a hazaiakkal, a hajrát azonban elrontottuk.
KECSKEMÉT SE–VARIOAUTO-PÉCS KC 37–26 (17–12)
Kecskemét, 500 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
KECSKEMÉT: KISS O. – Berta 1, BAKOS 8 (1), ANTAL 8, Bajusz 1, SZABÓ P. 10. Temesvári 4. Cs: Nagy L., Árki (kapusok), Kupcsik, Varsandán M. 2, Tóth E., Konkoly 1, Varsandán Á. 1, Huszti 1. Szakmai igazgató: Avar György
PÉCS: Hudák – Papp M. 4, GRÜNFELDER 5, Lévay, Kurbely 2, Szögi 4, SZEPESI 5 (3). Cs: Bősz (kapus), Hajdú G., Hajdú T. 1, Szakcsi, Milovics 1, Bujták 2, Wald 1, Győri 1. Edző: Németh Attila
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–3. 18. p.: 8–5. 24. p.: 16–12. 38. p.: 24–15. 56. p.: 34–23
Kiállítások: 16, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/3
Avar György: – A kezdeti bizonytalankodások után remekül küzdöttünk és értékes győzelmet harcoltunk ki.
Németh Attila: – A mai napon csalódást okozott a csapatom, sokat kell még tanulnunk ebből a játékból.
TATABÁNYA CARBONEX KC–FTC-PLER 37–29 (15–15)
Tatabánya, 800 néző. V: Andorka, Hucker
TATABÁNYA: SZENTE – PÁSZTOR 6, Diaz 3, Szabó Gy., Dénes 1, PORDÁN 5, Iváncsik Á. 1. Cs: Bartucz (kapus), LELE 8 (3), Gál 4, HUDJ 4, Rédei, Takács B., Kanyó 2, Harsányi 3. Edző: Debre Viktor
FTC: Kominek – Rév 3, Marczinkó, Bak 3 (1), KOCSI 5, LENDVAY 9, PÁLOS 5. Cs: Székely (kapus), MAZÁK 3, Auth, Horváth Cs., Mikita, Faluvégi 1. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–3. 7. p.: 4–3. 14. p.: 10–7. 27. p.: 13–12. 37. p.: 21–18. 44. p.: 25–20. 57. p.: 33–28
Kállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1
Debre Viktor: – Ilyen mérkőzést vártam. A Ferencváros ellen mindig nehezen lendülünk játékba, értékes győzelmet arattunk.
Zsiga Gyula: – Azért jöttünk, hogy egy jó meccset játsszunk. Ez sikerült, kár a hajrábeli buta hibákért.
CSURGÓI KK–B. BRAUN GYÖNGYÖS 30–28 (15–12)
Csurgó, Városi sportcsarnok, 800 néző. V: Bacs, Bán
CSURGÓ: Paul – ORSZÁGH 3, Kos 1, SIMON B. 4, Katzirz 1, Nagy M. 1, SZŐLLŐSI 7. Cs: Nikolics, PALLAG (kapusok), HERBERT 4, Császár, Pavlovics 1, Cifra 1, Oláh 4 (2), Vadkerti 3, Trivkovics. Edző: Bakó Botond
GYÖNGYÖS: Tamási – Szalafai 1, BALOGH ZS. 7, Juhász 2, HALÁSZ 6, Gazdag 3, Debreczeni 1. Cs: Kenyeres, Sándor Á. 2, Sándor R. 1, Nigrinyi 1, Gunya 4 (1), Kotormán, Doros. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 10. p.: 6–3. 25. p.: 12–9. 45. p.: 24–19. 55. p.: 29–23
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Bakó Botond: – Végig vezetve hoztuk az elvárt eredményt. Örülünk Cifra visszatérésének.
Nagy Károly: – Meglepett bennünket a Csurgó nyitott védekezése, amelyre aztán a szünet után már volt válaszunk. Kicsit több rutinnal jobb eredményt értünk volna el.