Kimaradt az időn túli Celje-hetes, megmenekült a Veszprém

2013.11.23. 18:40
Sulicéknak nagyot kellett küzdeniük a győzelemért (Fotó: Czerkl Gábor)
Szoros mérkőzésen győzte le az MKB-MVM Veszprém a Celjét (27–26) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában. A szlovén csapat egy időn túli hetessel egyenlíthetett volna, ám ez nem jött össze, így a magyar csapat százszázalékos maradt.

A sérült Nagy László nélkül is parádésan kezdett a magyar csapat, mert bár Zvizej révén a vendégek szerezték meg a vezetést, Sulic és Ilics vezérletével és Fazekas nagyszerű teljesítményének köszönhetően az első negyedóra végére állva hagyta ellenfelét (8–2).

Ruesga gyors duplája után már hét góllal vezetett a 20. percben a Veszprém (11–4), ezt követően azonban hosszú ideig csupán Dzsamali bombájával találtak be a hazaiak, eközben pedig a tarthatatlannak bizonyuló Skube folyamatosan hozta fel övéit (12–10).

A félidő utolsó másodperceiben Iváncsik Gergő megtörte a hosszú gólcsendet, majd Chema Rodríguez gólja után négyre ellépett a Veszprém (14–10), ez a különbség pedig kisebb ingadozásokkal a 42. percig meg is maradt (20–16).

Két minutummal később azonban Petko duplája, Skube betörése és Marguc indulása után már csak eggyel ment a magyar együttes (21–20), az 51. percben pedig a komoly hullámvölgy végén már a Celjénél volt az előny (22–23).

Iváncsik Tamás és Skube gólváltása után (23–24) Poteko súlyos szabálytalanság miatt egyből pirosat kapott, ezzel átmenetileg kettős emberelőnybe kerültek a veszprémiek, akik éltek is a fórral, és Iváncsik Tamás és Ugalde találatával fordítottak (25–24).

Nagy László hiánya nagyon megfogta a Veszprémet

Alilovic hetesvédése és Chema, valamint Ilics gólja után eldőlni látszott a meccs (27–24), a szlovének azonban nem adták fel, Skube és Zelenovics révén pillanatok alatt egyre zárkóztak (27–26). Az utolsó perc alatt Ilics viszont eldönthette volna a meccset, de büntetőjét Skok kirúgta, majd Razgor harcolt ki időn túli hetest.

Utóbbi maga lehetett az ítélet-végrehajtó, ám túlságosan is biztosra akart menni, és pattintása a léc fölött hagyta el a pályát, így a magyar bajnok megnyerte a meccset, megőrizve százszázalékos mutatóját a tabella élén.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ
MKB MVM Veszprém KC–Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 27–26 (13–10)

Veszprém, 5000 néző. V: Kohen, Peresz (izraeliek)
VESZPRÉM: FAZEKAS – Iváncsik T. 6 (4), SULIC 4, Ilics 4 (2), Schuch, Terzic, UGALDE 4. Csere: ALILOVIC (kapus), Chema Rodríguez 2, Gulyás P. 3, Ruesga 2, Pesics, Dzsamali 1, Iváncsik G. 1
CELJE: Lesjak – Marguc 6 (2), ZELENOVIC 6, Lékai 2 , Poteko 2, Sliskovic, L. Zvizej 1. Csere: SKOK (kapus), Zabic, Ranevski, SKUBE 7, Razgor 2
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 14. p.: 8–2. 20. p.: 11–4. 24. p.: 12–6. 35. p.: 16–13. 42. p.: 20–16. 46. p.: 22–20. 51. p.: 22–23. 57. p.: 27–24
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 4/2
További eredmény: CO Zagreb (horvát)–Rhein-Neckar Löwen (német) 24–28
Carlos Ortega: – Szerencsével nyertünk. Tizenöt percig csodálatosan játszottunk, Fazekas szenzációsan védett, aztán sorra következtek a technikai hibáink. Pedig ekkor el kellett volna dönteni a csatát. A szünet után rengeteg gondunk volt a támadások szervezésével és befejezésével, Skubét pedig nem tudtuk megállítani.
Vladan Matics: – Egyszerűen megrettentek fiatal játékosaim a veszprémi csarnok hangulatától. Ez a megilletődöttség a félidő közepéig tartott, aztán viszont alig követtünk el hibát. A félidőben megbeszéltük, hogy még harcosabban, de nyugodtan kell játszanunk. A végén mégis többet rontottunk védekezésben, ezért nem maradt más, mint a tanulság levonása. A jövő héten a Zagreb ellen kell nyernünk.

60. Véget ért a mérkőzés.
60. Razgor harcolta ki, és lőtte el, de a labda a földről a léc fölé pattant!
57. Időt kértek a vendégek.
56. Sulic akadályozta meg a középpályást, két perc.
56. Chema a jobb alsóba lőtt. 26˜–24
56. Alilovicról mellé pattant a labda!
56.
Skube lövését hiába védi Alilovic, hetes.
55. Ugalde lerohan, most már lefelé lő és a kapuba. 25–24
54.
Ugalde ziccere a lécről kifelé pattant.
54.
Skube lövése nem jelentett veszélyt.
53. Iváncsik Tamás hetesét Skok védi, de a kipattanót belövi. 24–24
53. Poteko sportszerűtlen szabálytalansága egyből piros!
53. Skube lövése Alilovic alatt csúszott be. 23–24
52. Iváncsik T. a jobb alsóba bombáz. 23–23
52. Chema a sokadik hetest harcolta ki. És még két perc előny is!
51. Gulyás lövését is a kapufa védte, Razgor pedig a bal szélről a rövidbe lő. 22–23
50. Ruesga a blokkba lő, Marguc lerohan, és kiegyenlít. 22–22
50.
Alilovic ziccert véd!
49.
Skube cselezte magát helyzetbe, de a lövését a kapufa hárította.
48. Sulic átlövését a kapufa védte.
48. Gulyásnak nem fújnak, Lékai pedig az ellentámadásból szépít. 22–21
47.
Alilovic védi Zelenovics átlövését.
46. Iváncsik Tamás lövését Lesjak úgy tűnt, hogy hárítja, de a kapufáról bepattant a labda. 22–20
46. Sulic harcolt ki hetest.
45. Újabb veszprémi időkérés.
45. Skube betörésből szépít, majd a labdaszerzés után Marguc indulásból a jobb szélről is eredményes. 21–20
44. Ugalde a bal szélről eredményes, 21–18.
44. Poteko lefordult le Ilicsről, és egyből a jobb alsóba lőtt. 20–18
43.
Ilics átlövését Skok védte.
43. Poteko elé pattant Lékai lövése után a labda, ő pedig nem hibázott. 20–17
42. Iváncsik Tamás most a bal felsőbe pattint. 20–16
42.
Chema hiába talált be, már lent volt a lába, így viszont hetes.
Jön Alilovic a kapuba.
41. Lékai a bal oldalról a jobb alsóba lőtt. Sok hely nem volt Fazekas és a kapufa között pedig. 19–16
40. Gulyás betörés után a jobb felsőbe lőtt. 19–15
39. Marguc a bal felsőbe lőtt. 18–15
39. Sulicról most hetest kapnak.
38. Gulyás éles szögből nem tudott átlőni Skokon, de a kipattanót Sulic már a kapuba lőtte. 18–14
37. Zelenovics emberrel a nyakán is a bal alsóba lőtt. 17–14
36. Fazekas megfogja Zelenovics lövését, Ugalde pedig átejti Skokot. 17–13
36.
Iváncsik a jobb szélről nem tudott a hálóba lőni.
35. Skube átlövése Fazekas felett pattant a kapuba. 16–13
34. Iváncsik Tamás Skok kapujának a bal oldalába ágyúz. 16–12
34.
Sulic harcolt ki hetest Sliskovicról.
33. Gulyás most a rövid alsóba húzta, de a gyors középkezdésből egyből jön a szépítés. 15–12
32. Skube megverte Terzicet, majd balról a bal alsóba lőtt. 14–11
32. Gulyás lövését védte a kapus, de marad nálunk, Chema pedig már eredményes. 14–10
31.
Ilics passzát lefülelik, de Fazekas védi a kínait, Zelenovics lőtt.

25. Ilics hetesét most védi a kapus.
25. Lépéshiba a szlovéneknél, Iváncsik Tamást ziccerben felborítják. Ranevszki is mehet pihenni. De Iváncsik is.
24. Dzsamali valami brutális nagy gólt vágott a bal felsőbe, a labda a lécről csapódott a kapuba. 12–6
24. Zabic védekezett túl erőszakosan, most ő pihenhet.
23. Skube Fazekas alatt a kapuba lőtt. 11–6
23. Kapus nélkül támad a Veszprém, Dzsamali nagy erővel a bal felső mellé lőtt.
22.
Fazekas újabb ziccert véd, jön is a nándizás.
22. Sulic fordult bele emberébe, Iváncsik Tamást pedig kiszórják két percre. Láb miatt, de kéz volt...
21. Ezt viszont nem tudta, Zelenovics a jobb felsőbe lőtt. 11–5
Fazekas 12 lövésből 8-at védett. Csekély 67 százalékos mutató.
20. Újabb időkérés.
20. Blokkolt lövés, Ruesga ismét indul, és felavatja Skokot. 11–4
19. Ruesga verte meg egy az egyben az emberét, majd a jobb alsóba lőtt. 10–4
19. Zelenovics átlövésből óriási gólt vágott a bal felsőbe. 9–4
18. Ilics a bal felsőbe lőtt. 9–3
17.
Az újabb csatát azonban már Fazekas nyerte meg, Chema pedig újabb hetest harcol ki.
16. Labdaszerzés, indítás Marguc pedig ziccerben a hálóba pattint. 8–3
16.
Ilics elkapkodta, de Skube helyzeténél ismét helyén volt Fazekas.
15. Ranevski vágta fejbe Ruesgát, két percig pihen.
14.
Fazekas óriási formában, ismét hárít.
14. Ilics Lesjak felett a hálóba húzza a labdát. 8–2
13.
Fazekas védi Zvizej ziccerét, Chema pedig hetest harcol ki.
13. Időt kért Vladan Matics.
12. Sulic a bal szélről a bal felsőbe lőtt. 7–2
12.
Rossz passz itt és ott is, ismét a Veszprém jöhet.
11.
Jó a blokk, Fazekas még hozzáér.
10. Rossz bejátszás a szlovénoknál, Ugalde indul, és átejti a kapust. 6–2
10.
Fazekas véd, de Ilics ezúttal nem talált be.
9.
Jól védekezik a veszprémi csapat, a blokk miatt maradhat azonban még a Celjénél.
8. Fazekas véd, Iváncsik Tamás pedig a jobb szélről eredményes. 5–2
7. Gulyás átlövőből a kapu jobb oldalába lőtt. 4–2
5. Marguc a jobb alsóba lőtt. 3–2
5.
Terzic másodjára veszti el a labdát, Fazekas pedig hiába véd, hetes.
5.
Labdaszerzés itt és ott, de Zvizej ziccerét védte Fazekas.
4. Ilics lövését még védte a kapus, de Sulic ismétlésénél már tehetetlen volt. 3–1
3. Chema visszaszerzi a labdát, Ilics beállóból a jobb felsőbe lőtt. 2–1
2. Zvizej második próbálkozása már kimarad, de Gulyás elől tisztáznak.
1. S meg is szerzik a vezetést: Zvizej a bal szélről a bal alsóba lőtt, de Ilics átlövésből kiegyenlít. 1–1
1. A vendégek kezdték el a mérkőzést.
Felhangzott az EHF-himnusz, már csak pillanatok vannak a kezdésig.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A Veszprém múlt héten 31–26-ra nyert Celjében, így továbbra is hibátlan mérleggel áll a BL A-csoportjának élén. A két csapat ma fordított pályaválasztással újra találkozik, és a magyar bajnoknak hazai pályán is illik megvernie a Vladan Matics által irányított szlovén gárdát, még úgy is, hogy a sérült Nagy László nem játszhat.

„Nem vagyunk könnyű helyzetben, mert a térdsérüléssel bajlódó Nagy László nélkül, átalakított együttessel kell felállnunk a Celje, majd a jövő héten a Szentpértervár ellen is. Itthon azonban illik nyerni, és a közönségünket is ki kell szolgálni” – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Carlos Ortega, a Veszprém edzője.