Vereség Balingenben: kétgólos előnybe kerültek a németek

2011.06.05. 18:21
Tomori és társai fontos párharcot vívtak a németekkel
A magyar női kézilabda-válogatott a németországi Balingenben kezdte meg a vb-selejtezős párharcot, amelynek nem csak a brazíliai tornán való részvétel szempontjából van döntő jelentősége, a vesztes ugyanis a 2012-es londoni olimpiától is elköszönhet. Az első félidő után még 12–11-re vezetett Mátéfi Eszter együttese, a folytatásban azonban a németek kerültek fölénybe, és végül 26–24-re megnyerték az első felvonást.

A magyar válogatottat körülbelül 200-an kísérték el a Stuttgarttól közel 100 km-re, délre fekvő településre, és nem volt meglepő, hogy inkább az ő hangjukat lehetett hallani az arénában. A hangulatra ugyanakkor nem lehetett panasz, és a német közönség is megtapsolta a pályára érkező vendégeket.

A németek szerezték az első gólt hétméteresből, utána az első félidőben remeklő Tomori Zszuzsanna egalizált. Az ellenfél rendre vezetni tudott, nem igazán találtuk az átlövőik ellenszerét, de két gólnál nagyobb különbség nem alakult ki.

A mieinknél elsősorban a ferencvárosiak vitték a prímet támadásban, Tomori mellett Zácsik Szandra góljai is kellettek ahhoz, hogy 6–6-nál utolérjük az ellenfelet. A játékrész második felére Szucsánszki Zita is belelendült, magabiztosan értékesítette a heteseket, Pálinger Katalin védései révén pedig átvettük a vezetést (8–9). Ezután rendre a magyar csapat vezetett, és Bulath Anita utolsó másodpercekben eleresztett bombája révén a szünetre is megőriztük az előnyt (11–12).

A folytatásban rögtön növelni tudtuk az előnyünket, de a németek egyenlíteni tudtak (13–13). Herr Orsolya több védéssel mutatkozott be, de volt, amikor már ő is tehetetlen volt. A védekezésünk már kevésbé volt hatékony, így pedig az ellenfél beállóból is többször zavarba tudott minket hozni. Egy emberelőnyt kihasználva hárommal elmentek a hazaiak (20–17), de innen újra vissza tudtunk jönni. A szélsőké volt ebben a periódusban a főszerep, Vérten Orsolya több fontos gólt is szerzett.

23–23-nál kezdődött meg a végjáték, amiből a németek jöttek ki jobban, ehhez persze kellett Bulath Anita kiállítása is – a háromgólos előnyért is támadhattak az utolsó percben, de végül maradt a 26–24. Az eredmény azt vetíti előre, hogy a jövő szombati, győri visszavágó szintén pokoli lesz.

PÁRBAJ
Németország Magyarország
26/35 (74,3 %) Gól/lövés 24/39 (61,5 %)
15/39 (38,5 %) Védés/lövés 9/35 (25,7 %)

ELŐZMÉNYEK

A párharc győztese vehet részt a decemberi olimpiai kvalifikációs brazíliai vb-n, míg a vesztes biztosan lemarad a 2012-es londoni ötkarikás játékokról. A két csapat eddig 23-szor találkozott, a magyarok 16-szor győztek, a németek ötször, és volt két döntetlen is. Legutóbb 2010. szeptember 21-én, az aarhusi világkupán mérkőztek meg a felek, a mieink 22–19-re diadalmaskodtak.

A vb-re eddig a rendező Brazília, a címvédő Oroszország, valamint Norvégia, Svédország, Románia, Angola, Kongó, Tunézia, Kazahsztán, Dél-Korea, Kína, Japán és Ausztrália csapata jutott ki. Európából még nyolcan, Pán-Amerikából pedig még hárman kerülhetnek ki a vb-re, amelynek csoportsorsolást július 2-án tartják.

LEDOLGOZHATÓ A HÁTRÁNY!
MÁTÉFI A MÉRKŐZÉSRŐL

NŐI KÉZILABDA VB-SELEJTEZŐ
1. MÉRKŐZÉS
Németország–Magyarország 26–24 (11–12)
Balingen, 1200 néző. V: Mazeika, Gatelis (litvánok)
Németország: ENGLERTKlein 2, MELBECK 3, Müller 1, KRAUSE 4, NADGORNAJA 5 (4), Hering. Csere: Schülke (kapus), Althaus 1, Loerper 2, Mietzner, Jurack, Augsburg 2, Steinbach, Wohlbold 1, RICHTER 5.
Magyarország: PálingerKovacsicz 1, Szamoránsky P. 2, Szabó V., Tomori 3, SZUCSÁNSZKI 5 (3), Juhász G. 1. Csere: Herr O. (kapus), Görbicz 1, Zácsik 2, VÉRTEN 5, Hornyák Á., Bulath 1, Bódi 1, Ferling 2.
Az eredmény alakulása. 2. p.: 1–1. 6. p.: 3–2. 9. p.: 5–3. 19. p.: 6–6. 31. p.: 11–13. 38. p.: 13–13. 40. p.: 14–15. 46. p.: 20–17. 50. p.: 21–20. 56. p.: 24–24
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Mátéfi Eszter, a magyarok szövetségi kapitánya: – Bebizonyosodott, hogy nagyon nehéz ellenfél a német válogatott. Amiatt van hiányérzetem, hogy nem tudtunk mindent megvalósítani, amit szerettünk volna, mert a második félidő elején, amikor előnybe kerültünk, kicsit visszaestünk. Olyan eredményt akartunk elérni, amellyel még nem dőlt el a párharc, ami sikerült is – Győrben is mindent megteszünk majd a sikerért.
Heine Jensen, a németek kapitánya: – Nagyon erős csapattal kerültünk szembe, és az első félidő után elégedettek lehetünk azzal is, hogy egyáltalán nyertünk. A második félidőben bátrabbak voltunk, jobban összeállt a védekezésünk is, és emberelőnyben nagyon hatékonyan játszottunk. De ez a kétgólos előny nem sok a visszavágó előtt.
1. MÉRKŐZÉS

NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 26–24 (11–12)

60. perc: 26–24-re nyert a német válogatott, a hátrány ledolgozható Győrben, de nem lesz könnyű dolgunk.
60. perc: Kivédekeztük, az időn túli szabaddobás elhalt a sorfalban.
60. perc: Passzívnál Ferling lőtt fölé, támadhatnak a németek, Jensen kért időt ezúttal.
59. perc: Mátéfi kért időt.
58. perc: Nem tudtunk betalálni, Richter viszont, megállíthatatlan jobbszélről. 26–24
57. perc: Bulathot állították ki a hajrára. Richter pedig ki is használta. 25–24
56. perc: Szucsánszki lővését védte Schülke, majd Pálinger védett, végül Vérten volt eredményes befutásból. 24–24
55. perc: Ismét ott az előny: Wohlbold jobbátlövőből. 24–23
54. perc: Szucsánszki szerzett labdát,majd végül ő is fejezte be. 23–23
53. perc: Krausét nem tudtuk megállítani, a túloldalon viszont Ferling volt eredményes. 23–22
52. perc: Pálinger állt vissza, egyenlíthettünk volna, de nem éltünk a lehetőséggel.
51. perc: Vérten átlövésből (!) talált be. 22–21
50. perc: Még előnyben Richter talált be. 22–20
50. perc: Ferling lőtt bombagólt. 21–20
49. perc: Szabót küldték ki, Krause pedig gyorsan betalált. 21–19
48. perc: Szamoránsky P. révén feljöttünk egyre. 20–19
47. perc: Bódi szépített a jobb szélről. 20–18
46. perc: Gödörben vagyunk: Augsburg egy gyors indulás után 20–17
45. perc: Ferling lövését védte Englert, Richter újabb góljával már kettő oda.
44. perc: Richter használta ki az emberelőnyt. 18–17
43. perc: Görbiczet szórták ki két percre.
42. perc: Vérten egalizál a bal szélről. Krause góljára Szamoránsky hamar válaszolt. 17–17
41. perc: Loerper révén már az ellenfélnél az előny (16–15), a túloldalon viszont Althaus megkapta harmadik két percét is.
41. perc: Althaust tudták megjátszani beállóban, ismét egyenlő. 15–15
40. perc: Jól játszottuk meg Vértent, megszerezte első gólját, majd indításból is eredményes volt. 14–15
39. perc: Melbeck tudott betörni, újra a hazaiaknál az előny. 14–13
38. perc: Bulath jött be jobbátlövőbe, és Ferling is a pályán.
37. perc: Támadásban megakadtunk, a németek viszont hetest kaptak, amit Nadgornaja lőtt be. 13–13
36. perc: Szerencséjük volt a németeknek, visszakerült hozzájuk a labda, és Loerper szépített. 12–13
35. perc: Müller kapott 2 percet. Herr eddig biztatóan véd a kapuban.
33. perc: Nagy a kapkodás a pályán, technikai hibák mindkét oldalon.
32. perc: Herr védéssel mutatkozott be, majd a túloldalon Görbicz test melletti lövése szállt mellé.
31. perc: Görbicz Anita szerezte a 13. gólunkat. 11–13
31. perc: Folytatódott a játék. Bódi és Herr Orsolya érkezett a 2. félidőre.
30. perc: Szünet. 12–11-re vezet a magyar válogatott a szünetben.
30. perc: Bulath másodpercekkel a vége előtt hatalmas bombagólt szerzett, Englert tehetetlen volt. 11–12
30. perc: Melbeck tört be a jobb szélről, és ismét egy ejtés. 11–11
29. perc: Juhász a bal szélről átejtette Englertet. 10–11
29. perc: Müller fordult le Hornyákról, és egyenlített. 10–10
29. perc: Német időkérés két perccel a szünet előtt.
28. perc: Egy-egy kimaradt támadás mindkét oldalon, utána Kovacsicz szerezte meg első gólját. 9–10
27. perc: Elveszítettük a labdát (nem a legjobban jöttünk ki az előnyből...), de szerencsére a németek sem tudtak mit kezdeni elől a támadásukkal.
26. perc: Augsburg hátrányból is betalált. 9–9
25. perc: Juhász még kihagyta a ziccert, de Zácsik bombagóljával megvan a vezetés. 8–9
24. perc: Althaus húzta vissza Zácsikot, másodszor is kiküldték.
24. perc: Nem tudtuk megszerezni a vezetést, Szucsánszki lövését védte Englert, majd Jurack találta telibe a felső lécet.
23. perc: Végre kivédekeztünk egy támadást, majd Mátéfi Eszter kért időt.
22. perc: A változatosság kedvéért most a németek lőhettek büntetőt, Nadgornaja kis szerencsével talált be. A túloldalon Tomori volt megállíthatatlan. 8–8
21. perc: Újabb büntetőt harcoltunk ki: Szucsánszki pedig továbbra is magabiztos. 7–7
20. perc: Elszámítottuk magukat védekezésben: Klein volt eredményes jobb szélről. 7–6
19. perc: Tomorít lökték meg a levegőben: Althaust kiállítják, mi pedig hetest kaptunk. Schülke nem tudta védeni Szucsánszki büntetőjét. 6–6
18. perc: Ezúttal Szabót küldték ki, de nem tudtak betalálni az ellenfelek.
17. perc: Szamoránsky harcot ki hetest - Szucsánszki pedig a bal felsőbe lőtt. 6–5
16. perc: Az egyik kiállítottunk visszajött, de nem tudtunk betalálni – a másik oldalon Hering bombázott mellé.
15. perc: Nadgornaja lőtte a bal alsóba a hetest. 6–4
15. perc: Vérten volt szabálytalan, amiért kiküldték, a németek pedig hetest kaptak.
14. perc: Hosszan játszottunk, de nem jutottunk el helyzetig.
13. perc: Juhászt állítják ki, de elrontják a németek, nálunk a labda.
12. perc: Zácsik váltotta Szucsánszkit balátlövőben, és egyből be is talált egy betörés után. 5–4
10. perc: Tomori lövése szállt mellé, majd hiába szereztünk labdát, Pálinger hosszú indítása nem volt jó Juhásznak.
9. perc: Nem úgy a túloldalon: Klein átejti Pálingert a jobb szélről. 5–3
8. perc: Kovacsicz hibázott éles szögből, majd megszereztük a labdát az FTC jobbszélsője megint nem tudott túljárni Englert eszén.
8. perc: Nadgornaja sikeres átlövése. 4–3
7. perc: Szucsánszki lőtt a rövid alsóba. 3–3
6. perc: Melbeck tört be erőszakosan. 3–2
5. perc: N. Krause átlövésére Tomori talpról elengedett bombával válaszolt. 2–2
4. perc: Újabb kimaradt német támadás, majd Szamoránsky ellen szabálytalankodtak. Görbicz hetesét Englert védte.
2. perc: Szabálytalankodtunk beállóban, így indulhattak a németek, de visszaszereztük, és Tomori1–1 betörlésből egyenlített.
1. perc: Melbeck harcolt ki hetest, amit Nadgornaja értékesített. 1–0
1. perc: A németek kezdték a meccset.
A csapatok már a pályán, jelenleg a himnuszokat játsszák, hamarosan kezdünk.