U19-es női kézi Eb: egy gól döntött – 4. lett a magyar csapat

2015.08.02. 12:17
Megint a svédek nyertek
A Svédország elleni meccsek keretbe foglalták a magyar női juniorválogatott szereplését az U19-es kézilabda Európa-bajnokságon. A mieink a csoportkör után a bronzmeccsen is alulmaradtak az északiakkal szemben, igaz ezúttal csak egy góllal (24–25). Ifj. Kiss Szilárd együttese így is dicséretet érdemel, mert bravúrral eljutott a legjobb négyig. A döntőben a dánok legyőzték az oroszokat.

A magyar szövetség beszámolója szerint jól kezdte a mérkőzést a magyar válogatott, az első félidő nagy részében vezetett, majd fordítottak a svédek, de az első félidő döntetlennel zárult. Ezt követően a svédek kétgólos előnyre tettek szert, de a magyar válogatott egyenlített, és rendkívül izgalmasan alakult a végjáték.

Két perccel a vége előtt 24–24 állt az eredményjelzőn, de Johansson a jobb szélről betalált. A magyar válogatott emberhátrányba került, ifj. Kiss Szilárd pedig 58:42-nél időt kért, és a mieink kapus helyett mezőnyjátékost cseréltek támadásban. A játékvezetők támadó szabálytalanságot fújtak a mieinknél, majd Mistina védett, de már csak pár másodperc maradt hátra, a mieink pedig csupán egy időn túli szabaddobásig jutottak. Gerháth lövése lepattant a svéd blokkról, így a skandinávok szerezték meg a bronzérmet, a mieink pedig bravúros szereplést követően az Európa-bajnokság 4. helyén zártak.

NYILATKOZATOK
Ifj. Kiss Szilárd:
„Minimális különbség volt a két csapat között, nem hiszem, hogy jobbak voltak a svédek, érdekes volt az utolsó három perc. Mindamellett gratulálok a csapatnak a negyedik helyhez, fantasztikus eredmény az elődöntőbe jutás a lányoktól.”

Bouti Fruzsina: „Úgy éreztük, hogy nyerhetünk, volt rá esélyünk, de sajnos nem sikerült. Jól dolgoztunk az Európa-bajnokságon, örülünk a negyedik helyezésnek!”

Élő Beatrix: „Hosszú volt a torna, nagyon meleg volt a csarnokban mindegyik meccsen, erre nehéz felkészülni, de sokat dolgoztunk, hogy jó eredményt érjünk el.”

U19-ES NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, VALENCIA
A 3. HELYÉRT
MAGYARORSZÁG–SVÉDORSZÁG 24–25 (11–11)
Vezette:
Christiansen, Hansen (dánok)
MAGYARORSZÁG: Gercsó, Mistina (kapusok), Bouti 5, Csala, Diószegi, Élő 2, Faluvégi 5, Ferenczy 1, Gerháth 3, Hámori, Hársfalvi 1, Horváth 6, Kemény, Monori, Pásztor, Pintér 1. Szövetségi edző: ifj. Kiss Szilárd
SVÉDORSZÁG: Mouratidou, Börjesson (kapusok), Arifi 1, Bardis 2, Blomstrand 5, Fiedorowicz, Hvenfelt 4, Johansson 1, Kjällhage, Krönell 1, Lindqvist, Mellegard 1, Olofsson 8, Olsson 1, Rask 1, Sarenbrant. Szövetségi edző: Ola Mansson
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 8/6, ill. 9/6.
Forrás: keziszovetseg.hu