Hősiesen küzdött a Szeged, de ismét bajnok a Veszprém!

2013.05.21. 18:52
Nagy László először, a Veszprém 21. alkalommal ünnepelhetett magyar bajnoki címét (Fotók: Veres Viktor)
Az MKB Veszprém idegenben is győzött a Pick Szeged ellen a férfi kézilabda NB I döntőjének második mérkőzésén, így fennállása 21. bajnoki aranyát szerezte meg, és rekordot beállítva sorozatban hatodszor ült fel a magyar bajnokság trónjára, míg a szegedi nevelésű Nagy László először ünnepelhet magyar bajnoki címet.

1. FÉLIDŐ

Ahogy várható volt, a hazai pályán a bajnokságban több mint két éve veretlen szegediek elszántan kezdték a találkozót, és Alen Blazevic hamar megszerezte a vezetést.

A BL-INDULÁS IS A VESZPRÉMÉ

A BL-indulás jogáért is küzdöttek a csapatok, ugyanis az EHF rangsora alapján a következő évadra csak egy csapatot nevezhet a magyar szövetség a férfi BL-be. Ez a csapat így az MKB Veszprém lesz.

A Veszprém azonban gyorsan fordított, és Iváncsik Tamás hetesgóljával átvette a vezetést (1–2).

Néhány perccel később Renato Sulic próbált meg szemtelen gólt szerezni, de Mikler Roland hatalmas bravúrral szedte ki maga mögül a horvát játékos ejtését, majd Jonas Erik Larholm hetesből 2–2-re egyenlített.

Az MKB azonban továbbra is uralta a játékot, és Nagy László góljával már két góllal vezetett, majd Iváncsik Tamás ismét eredményes volt hetesből, így 5–2 volt az állás a vendégek javára.

A hazaiak ezután viszont megrázták magukat, és néhány perces gólcsend után magukhoz ragadták az irányítást. Frantisek Sulc találataival egy gólra közelítette meg a Szeged a Veszprémet (4–5), majd Mikler ismét nagyszerűen vadászta le Sulic ejtését, és az ellentámadásból Blazevic bombázott Fazekas Nándor kapujába.

Sőt, Blazevic a vezetést is megszerezte a Picknek, majd a horvát balátlövő még kétszer visszavette az előnyt, bevágva a negyedik (7–6) és az ötödik (8–7) gólját is a meccsen.

SAJÁT REKORDJÁT IS BEÁLLÍTOTTA AZ MKB

Egymást követő hatodik alkalommal lett bajnok a Veszprém, amivel – amellett, hogy 21. bajnoki címét gyűjtötte be – beállította a saját (2001–2006) és a Budapest Honvéd hatvanas évekre (1963–1968) visszanyúló rekordját a címvédések sorozatát tekintve.

Gulyás Péter egyenlítő gólja után hiába került emberelőnybe a Szeged, két gólt is kapott, így ismét a vendégek voltak lépéselőnyben.

A félidő hajrájához érve az Iváncsik testvérek góljaival négygólosra növekedett a veszprémi előny: előbb Tamás, majd Gergő volt eredményes, így 13–9-re vezetett Carlos Ortega együttese.

A szünetre is sikerült megtartania a különbséget a vendégeknek: az első harminc perc Renato Sulic góljával ért véget, így a veszprémiek 15–11-re vezettek.

2. FÉLIDŐ

A második játékrész a Szeged góljával és veszprémi kiállítással indult: Ancsin Gábor lőtt a kapuba, míg Schuch Timuzsinnak le kellett ülnie két percre szabálytalansága után, de a két együttes létszáma gyorsan kiegyenlítődött, miután Czina Józsefet is leküldték.

Keményen küzdött a Szeged, de nem tudta megállítani a Veszprémet

Mindkét kapu előtt adódott helyzet, de csak Mirszad Terzics tudott betalálni, miután hátulról kapott egy hosszú indítást, és egyedül maradt Miklerrel szemben, így 16–12 volt az állás a vendégek javára.

A BAJNOKCSAPAT NÉVSORA

Mirko Alilovic, Borbély Ádám, Császár Gábor, Iman Dzsamali, Fazekas Nándor, Gulyás Péter, Iváncsik Gergő, Iváncsik Tamás, Laluska Balázs, Nagy László, Marco Oneto, Zsivan Pesics, Jose-Chema Rodríguez, Renato Sulic, Schuch Timuzsin, Mirsad Terzic, Cristian Ugalde, edző: Carlos Ortega

Skaliczki László csapatának vezére a szünet után is Blazevic maradt, aki nagy gólt ragasztott Fazekas kapujába, de a négygólos hátrányból ő sem tudott faragni, miután Császár Gábor is eredményes volt (14–18).

A Skaliczki-legénységet azonban sosem lehet leírni az újszegedi sportcsarnokban, és a hazaiak ezt ismét bizonyították: Antonio Pribanic góljával és Mikler bravúrjainak köszönhetően 18–18-ra egyenlítettek.

A Veszprém azonban villámgyorsan lelassította a hazaiak lendületét, és három góllal válaszolt a szegediek „négyesére", Cristian Ugalde duplázott, és Császár is betalált.

NYILATKOZATOK

„Nehéz meccs volt, de számítottunk rá. Fáradt volt mindkét csapat, szerencsénk volt, hogy két meccsen eldöntöttük a bajnoki címet – értékelt az összecsapás után Nagy László. – Most egy kis pihenő jön, majd a válogatottra koncentrálunk. Keményen dolgozunk Veszprémben, a következő szezonban szeretnénk bejutni a Final Fourba a BL-ben." TOVÁBBI NYILATKOZATOK ITT!

Skaliczki László időkérése sem adta vissza a lendületet a hazaiaknak, Nagy Lászlóék nem engedték közelebb a szegedieket, Sulc bombagólja után is 20–23 volt az állás.

A hajrára azonban mozgósította a tartalékait a Pick, és Larholm emberhátrányban volt eredményes, így már csak egy gól volt a vendégek előnye. Nagy László is betalált, de még így sem szálltak el a szegedi remények (23–25).

Kevesebb mint két perccel a vége előtt Larholm aztán hetesből volt eredményes, majd rendkívüli izgalmak következtek. Mikler nagyot védett, a Szeged az egyenlítésért rohant fel, de Fazekas is mentett. A gyors ellentámadásból aztán Ugalde már nem hibázott, így eldőlt az összecsapás, és ezzel a bajnoki cím sorsa is. 26–24-re győzött a Veszprém.

Az MKB Veszprém ezzel története 21. bajnoki címét szerezte meg a nagy rivális otthonában, és sorozatban hatodszor ült fel az NB I trónjára.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

PICK SZEGED–MKB VESZPRÉM
24–26 (11–15)
Szeged, 3500
néző. V: Dobrovits, Tájok
SZEGED: MIKLER, Prodanovics 1, Ancsin 3, Czina, BLAZEVIC 6, Zubai, Kekezovics. Csere: Tatai (kapus), Sulc 4, Larholm 3 (2), Vadkerti, Balogh Zs., Pribanic 2, Buday 4 (3), Leszica 1. Edző: Skaliczki László
VESZPRÉM: FAZEKAS, Gulyás 2, NAGY L. 3, Császár 2, Sulic 1, Terzic 1, UGALDE 5. Csere: Borbély (kapus), Schuch, IVÁNCSIK T. 6 (5), Oneto 2, Laluska 1, Dzsamali 2, Iváncsik G. 1. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 12. p.: 2–5. 17. p.: 6–5. 23. p.: 8–10. 28. p.: 9–13. 37. p.: 14–18. 44. p.: 18–18. 48. p.: 18–22. 59. 24–25
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 7/5
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye:2–0, a Veszprém javára.

Skaliczki László: – Közel álltunk a meglepetéshez, végig tartottuk a lépést az erősebb Veszprémmel, de sokkal esélyesebb volt ellenfelünk, és ebben a lelki helyzetben nehéz volt állni a sarat. A motivációt is inkább éreztem ellenfelünk játékán. Emberelőnyös helyzeteinket bután elrontottuk, és ezekből a hibáinkból leindítottak bennünket. Beigazolódott, hogy rutinosabb, nagyobb tudású az ellenfelünk. Az őszi győzelmünk értéke így még nagyobb. Nagy változás lesz a Szegedben, de ezzel nem szeretnék foglalkozni. Remek három évet töltöttem itt, és nekem is új szakasz kezdődik az életemben.
Carlos Ortega: – El sem tudom mondani, mennyire boldog vagyok. Ez az első magyar bajnoki aranyam, amelyért rettentően megdolgozott a csapat és a munkánkat segítő stáb egyaránt. Az első félidőben vezetett is a Szeged. Tudtam, hogy nagyon nehéz meccs vár ránk, és ez a félelmem be is igazolódott. Óriási volt az iram, és ez mindkét fáradt együttest megviselte. A végén már a szíve vitte előre a fiúkat. Több variációt is ki kellett próbálnunk, vagyis a kispadok külön csatát vívtak. Óriási küzdelemben, de megérdemelten nyertünk. A bajnoki aranyat ünnepelve minden játékosomat csak dicsérhetem. Nem is lenne szerencsés, ha bárkit kiemelnék, de aki látta a meccset, azt is észrevehette, hogy főleg azok húztak, akik az egész évadban kiemelkedően játszottak. Melléjük azonban kellettek a társak, mert így csapat a csapat.

A VESZPRÉM 21 BAJNOKI CÍME
1984–1985, 1985–1986, 1991–1992, 1992–1993, 1993–1994, 1994–1995, 1996–1997, 1997–1998, 1998–1999, 2000–2001, 2001–2002, 2002–2003, 2003–2004, 2004–2005, 2005–2006, 2007–2008, 2008–2009, 2009–2010, 2010–2011, 2011–2012, 2012–2013

2. FÉLIDŐ

60. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 26–24-RE NYERT A VESZPRÉM, EZZEL BAJNOK LETT!

60. perc: Az utolsó támadást elhibázta a Szeged, Ancsin a kapufát találta telibe.

60. perc: Forrtak az indulatok a pályán, Sulicot piros lappal kiküldték.

60. perc: Iváncsik Tamás lövését védte Mikler, a gyors szegedi indítást fogta Fazekas, aki Ugaldéhez játszott, a veszprémi légiós pedig betalált, ezzel alighanem eldőlt a finálé. 24–26

59. perc: Larholm bepattintja a hetest, egy gól a különbség. 24–25

58. perc: Elképesztő izgalmak, a Szeged nem tudott lőni, jól védekezett a Veszprém, törölni kellett, majd Prodanovic harcolt ki hetest.

58. perc: Skaliczki László időt kért, két perce maradt legénységének, hogy ledolgozza hátrányát.

57. perc:Nagy László emelkedett, kilenc méterről tüzelt a jobb alsóba, ellenállhatatlan gól. 23–25

57. perc: Kezdésnek nem rossz, sőt, Larholm góljával egy gólra felzárkózott a hazai csapat emberhátrányban. Micsoda hajrá! 23–24

56. perc: Zubait ráadásul kiállították, így emberhátrányban kell csodát tenni a Szegednek.

56. perc: Laluska Balázs beállóból volt eredményes, Tatai lábai között dobta a hálóba a labdát szorongatott helyzetben. 21–24

55. perc: Prodanovic mehetett szabadon egy hosszú indítással, gólra is váltotta, kettőre feljött a Szeged. 21–23

53. perc: Hosszas szegedi támadás végén Sulc nem találta el a veszprémi kaput, egyre fogyott a hazaiak ideje. A túloldalon Nagy László is mellé lőtt, majd Prodanovic a szélről kapufát lőtt.

52. perc: Sulc harcolt ki hetest, Buday Dániel azonban hibázott, nagy lehetőséget szalasztott el a Szeged.

51. perc: Nagy László bődületes bombáját Tatai a keresztlécre tolta, a kipattanó a hazaiaké lett.

50. perc:Sulc hozta közelebb a Szegedet, melynek kapujába bejött Tatai Péter. 20–23

49. perc: Ancsin tört be harcosan, és a rövid alsóba pattintott, majd fájdalmas arccal terült el a parketten, majd jött a válasz a túloldalon, maradt a közte négy. 19–23

48. perc: Páros kiállítás, öt az öt ellen a mezőnyben.

48. perc: Négy perce még egál volt, Iváncsik Tamás hetese után ismét néggyel mentek a vendégek. 18–22

47. perc: Buday próbálkozása elhalt, kontrázott a Veszprém, Sulic hetest harcolt ki Sulc mellett.

46. perc: Skaliczki László megelégelte, időt kért, csapata három gólt kapott egy perc alatt, szükség volt a sorok rendezésére.

46. perc: A vendégek ismét átrohantak a házigazdákon, Ugaldével nem zárt vissza senki, a Veszprém légiósa így könnyedén talált a hálóba. 18–21

46. perc: Ancsin hibája után gyorsan indított a Veszprém, Ugalde pedig megdobta harmadik gólját a meccsen. 18–20

45. perc: Közel tízperces veszprémi gólcsendet tört meg Császár, aki újra vezetéshez juttatta a címvédőt. 18–19

44. perc: Nagy László a kapufát trafálta telibe, majd kontrázott a Szeged, Pribanic pedig kiegyenlített. Fantasztikus meccs, a közönség extázisban! 18–18

44. perc: Előbb Császár lövését védte Mikler, majd a nagy rohanás közepette Buday mellé trafált. Ortega időt kért.

43. perc: Nagy László lábára pattant a labda, a gyors indításból Marko Lasica talált be, így feljött egy gólra a Szeged. 17–18

42. perc: Sulic harcolt ki hetest, ezúttal Császár állt a vonal mögé, de Mikler védte a kísérletet.

41. perc: Ezúttal szépen végigjátszotta a fórt a Szeged, Buday beállóból volt eredményes. 16–18

40. perc: Vészkapussal próbálkozott a Veszprém, de nem jött be, Terzic passzívnál fölé bombázott.

39. perc: Ez a pechszéria megtört, Buday dobta be a hetest. 15–18

38. perc: Vadkerti próbált meg egy ejtést, de Fazekas kitolta a labdát, majd Blazevic harcolt ki egy kiállítást, Gulyást küldték ki. Eddig még nem tudott gólt dobni emberelőnyben a Szeged.

37. perc: Császár laposan, ravaszul lőtt, Mikler kötényt kapott, veszprémi gól. 14–18

35. perc: Ugalde állította vissza a különbséget, majd Blazevic bombagóllal válaszolt. 14–17

34. perc: Buday váltotta gólra a szegedi hetest, mindkét csapat kiegészült. 13–16

33. perc: Terzic lövését védte Mikler, majd Ancsin mellé trafált, a nagy rohanás vége egy Terzic-gól lett, aki lövése után elcsúszott és kisebb ápolásra szorult. 12–16

33. perc: Már nem! Czina József fogta meg a nyakánál fogva Császárt, ez is két perc!

32. perc: Schuch Timuzsint küldték ki, ismét emberfórban a Szeged.

32. perc: Ancsin Gábor törte meg a csendet, három gólra felzárkózott a Szeged. 12–15

31. perc: Blazevic hibázott támadásban, majd Iváncsik Tamás először rontott hetest a mérkőzésen.

31. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

1. FÉLIDŐ

30. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 14–11-RE VEZETETT A VESZPRÉM A SZÜNETBEN!

30. perc: Renato Sulic gólja zárta az első félidőt, melynek végén néggyel ment a Veszprém. 11–15

30. perc: Másodpercek voltak hátra az első félidőből, amikor Carlos Ortega időt kért.

30. perc: Antonio Pribanic volt eredményes beállóból. 11–14

29. perc: Császár ismét az előkészítő szerepében jeleskedett, Oneto volt a gólszerző. 10–14

29. perc: Heteshez jutott a Szeged, Buday Dániel értékesítette is, közelebb zárkózott a hazai csapat. 10–13

27. perc: Sulc lövése ismét elhalt Fazekas kezében, majd Császár Gábor fantasztikus passzát Iváncsik Tamás dobta be beállóból, majd testvére, Iváncsik Gergő is betalált egy hosszú indítást követően. 9–13

26. perc: Dzsamali ment fel a másodikra, és a jobb alsóba zúdította a labdát, Mikler érezte az irányt, de tehetetlen volt. 9–11

25. perc:Sulc talpról, nyolc méterről nagy gólt ragasztott a veszprémi hálóba. 9–10

25. perc: Császár Gábor hibázott, mellé lőtt, így az eredmény nem változott.

24. perc: Sulc kísérletét védte Fazekas.

23. perc: Pribanic épphogy összeszedte a labdát, de Fazekas védte a lövését. A veszprémiek vészkapussal játszottak, aminek meg is lett az eredménye, két góllal megléptek. A szegediek nem tudtak gólt dobni emberelőnyben, viszont kettőt kaptak. 8–10

22. perc: Marco Oneto harcolt ki hetest, Tatai ismét bejött, de Iváncsik Tamás ezúttal sem hibázott, fordítottak a vendégek. 8–9

22. perc: Larholm kihagyta a hetest. Sulicot nyugtatni kellett, a zsűriasztalnál is reklamált, ám a bírók nem vették ezt észre.

21. perc: Vadkerti kapott jó labdát a szélen, Sulic pedig lerántotta, hétméteres a Szegednek és két perc a veszprémi játékosnak.

21. perc: Dzsamali lövését blokkolták, majd Vadkerti veszítette el a labdát, Gulyás Péter pedig köszönte szépen, bevágta, egyenlített a Veszprém. 8–8

20. perc: Ki más, ha nem Blazsevics, a horvát légiós egy cunderrel vette be Fazekas kapuját. 8–7

19. perc: Tatai Péter jött be a hetesre, de Iváncsik Tamás az ő eszén is túljárt. 7–7

18. perc: Blazevic tarthatatlannak tűnik, ismét betalált, visszavette a vezetést a Szeged. 7–6

17. perc: Blazevic is beindult, újabb gólt szerzett, ám Dzsamali gyorsan egyenlített a túloldalon. 6–6

16. perc: Sulic ejtését leszedte Mikler, majd a kontrából Blazevic egyenlített. 5–5

15. perc: Sulc megrázta magát, második góljával felhozta egyre a Szegedet. 4–5

14. perc: Frantisek Sulc lőtt elemi erővel a veszprémi hálóba. 3–5

12. perc: Iváncsik Tamás újabb hetest vágott be, hárommal lépett meg a Veszprém. 2–5

11. perc: Skaliczki László időt kért.

10. perc: Emberhátrányban is ellépett a Veszprém, előbb Gulyás Péter, majd Nagy László volt eredményes. 2–4

9. perc: Sulicot állították ki két percre.

8. perc: A Szeged egy hetessel egyenlített, Larholm volt eredményes. 2–2

6. perc: Fazekas újabb védése után szegedi kollégája, Mikler mutatott be egy bravúrt, Renato Sulic emelését kaparta ki a gólvonalról. A kapusok lehúzták a rolót, Fazekas védte Prodanovics kísérletét, majd Mikler is fogott egy ziccert.

4. perc: Ancsin Gábor távoli lövését blokkolták a vendégek, majd a Veszprém heteshez jutott, amit Iváncsik Tamás magabiztosan vágott be. A vendégek kijöttek zavarni a hatosfalból, Larholm átlövését védte Fazekas Nándor. 1–2

3. perc: Egy rossz passz után gyorsan kontrázott a Veszprém, Cristian Ugalde egyenlített. 1–1

2. perc: A fehérben játszó Veszprém kezdte a találkozót, Nagy László játszott be Ugaldének, aki mellé lőtt. Alen Blazevic ellenben nem hibázott a túloldalon, a kékben kézilabdázó Szeged megszerezte a vezetést. 0–1

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!