Súlyos szegedi vereség, lépéselőnyben a Schaffhausen

2013.02.07. 19:47
A Szeged hazai pályán csak kiélezett küzdelemben nyert a Schaffhausen ellen (Fotók: Fuszek Gábor, archív)<br />
Hátrányba került a Bajnokok Ligája-csoportjában a továbbjutásért folytatott harcban a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, amely a svájci Schaffhausen otthonában szenvedett súlyos vereséget. A különbség már volt tíz fölött is, csak az utolsó percekben sikerült kozmetikázni az eredményen. A svájciak 36–29-es győzelmükkel pontszámban beérték, és az egymás elleni eredménynek köszönhetően meg is előzték a Szegedet. A hátra levő két fordulóban több pontot kell gyűjtenie a Picknek, mint a svájciaknak, hogy előttük végezzen.

A MÉRKŐZÉS

1–5. perc: A magyar csapat kapujában Mikler Roland kezdett, mégpedig rögtön egy védéssel, de folytatódott a svájciak akciója és meg is szerezték a vezetést. Nyitott védekezéssel indított a Schaffhausen, de Ancsin Gábor sikeresen lőtt át. A következő szegedi támadások azonban kimaradtak, a hazaiak pedig 3–1-re elmentek. A korábban Schaffhausenben is megfordult Buday Dániel sorozatban két gólt is lőtt, így tartotta a lépést a Pick. 4–3

6–10. perc: A svájciaknak különösen a bal oldala volt aktív az első percekben, szinte az összes góljukat innen szerezték. Amikor rontott a magyar csapat támadásban, egyből gyorsan indultak a svájciak, 6–4 után Zubai Szabolcs és Frantisek Sulc is megszerezte első gólját, egálra alakult az állás. 6–6

11–15. perc: A vezetést nem sikerült átvenni, a hatosfalra visszaálló Schaffhausen két hetes góllal újra elment, ráadásul Czinát kiszórták két percre. Sulc hátrányban dobott kettőt, majd Zubai döntetlennél ziccert hibázott. A hazaiak csak emberelőnyben alkalmazták a hatosfalat, utána újból kijöttek nyitottra. A Szegedben Larholm játszott szűrőt védekezésben, 10–8-nál Skaliczki időt kért. Labdavesztést követően Kukucka vitte végig a lerohanást, és először ment hárommal a svájci csapat. 11–8

16–20. perc: Sulc tartotta meccsben a Szegedet, hosszú idő óta csak az átlövő tudott gólt lőni. Zubai is két percet kapott, ráadásul az elől való rossz támadásbefejezéseket sorra góllal büntette a Schaffhausen. Kukucka találata után négy volt a különbség. Sulc kapott kis pihenőt, Larholm pedig szépített. 14–11

21–25. perc: Kukucka mellett Alekszandr Sztojanovics is megszórta a Szegedet, amely ötgólos hátrányban kezdett el felzárkózni. Két gyors szegedi gól után a hazaiak kértek időt. Dissinger a beállt Tatai Péter eszén is túljárt. Balogh Zsolt állt be jobbátlövőbe, rögtön gólt szerzett, miközben Lasica debütált. 17–14

26–30. perc: A szegedi védekezés továbbra sem állt erős lábakon, persze az igazsághoz tartozik, hogy rengeteg indításgólt tudott lőni a svájci csapat. Kezdett vészessé válni a különbség, a félidei sípszó pillanatában kapott góllal 21–14-nél mehettek pihenőre a csapatok. Különösen a kapott gólok száma volt sok, a Schaffhausen biztos vezetésre tett szert.

A svájciak sikerükkel előzni tudtak

31–35. perc: Larholm egy meg nem adott góllal nyitott, majd először került emberelőnybe a Szeged. Ezt kihasználva két góllal csökkent a különbség, de Jurca hetesből felavatta Tatait a második félidőben. A második játékrész kezdete mindenképpen kedvezőbb képet mutatott, mint a szünet előtti percek. 22–17

36–40. perc: Tatai ziccert védett, majd Sulc hozta fel mínusz négyre a Szegedet. Meglett volna az esély a közte háromra is, de ekkor újra a svájciak pillanatai következtek. Pár kimaradt magyar támadás illetve technikai hiba után visszaállt a félidei különbség. 25–18

41–45. perc: A félidő elején tapasztalt felzárkózásnak már nyoma sem volt, kezdett egyoldalúvá válni a meccs. A 43. percben először (de nem utoljára) vezetett nyolccal a Schaffhausen, Skaliczki időt kért. Sulc hiába lőtte meg hetedik gólját, kettővel válaszolt rá a hazai csapat. 28–19

46–50. perc: A meccs utolsó negyedére már csak az volt a kérdéses, hogy mennyi lesz a különbség. A szegediektől támadásban igazán csak Sulc (és talán Ancsin) volt dicsérhető, ez pedig nem volt elég. Az 50. perchez érve megvolt a közte tíz. 31–21

51–55. perc: Sulc hetest rontott, a különbség tíz fölé kúszott. A Szegedet nagyon megszórta a Schaffhausen, a hazaiak már a közönséget is igyekeztek kiszolgálni. Lasica megszerezte első BL-gólját (csekély vigasz), de közben emberelőnyben is gólt kapott a Pick. 35–23

56–60. perc: Tatai még úgy ahogy hozta magát, de sok esetben ő is tehetetlen volt a már kínai figurát is bevető svájciak ellen. Az utolsó percekben sikerült kozmetikázni az eredményen, és bejönni tízen belülre, de ekkor már nem összpontosított annyira a Schaffhausen.

A svájci csapat sikerével pontszámban beérte, és az egymás elleni eredménynek köszönhetően megelőzte a Szegedet. A hátra levő két fordulóban több pontot kell gyűjtenie a Picknek, mint a svájciaknak, hogy előttük végezzen.

Nem volt ellenszer a lerohanásra – Buday Dániel és Vadkerti Attila értékelése

FÉRFI KÉZILABDA BL
D-CSOPORT, 8. FORDULÓ

KADETTEN SCHAFFHAUSEN (SVÁJCI)–PICK-SZEGED 36–29 (21–14)
Schaffahusen, 2000 néző. V: Pavicsevics, Razsnatovics (montenegróiak)
SCHAFFHAUSEN: QUADRELLI – Tominec 3, Jurca 4 (1), EMRICH 5, KUKUCKA 7, Dissinger 3, PENDIC 8 (6). Csere: Meier (kapus), SZTOJANOVICS 6, Prieto, Mamic
SZEGED: Mikler – Prodanovics, Ancsin 6, Zubai 2, Buday 2, Blazevic, Vadkerti. Csere: TATAI (kapus), SULC 10, Czina, Larholm 3 (1), Balogh 2, Pribanic 1, Laszica 1, Kekezovics 2.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–1. 8. p.: 6–4. 14. p.: 8–8. 23. p.: 16–11. 37. p.: 22–18. 51. p.: 32–21
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresből: 7/7, ill. 3/1
Urs Schärer, a Schaffhausen edzője:
Alaposan felkészültünk a Szegedből, és végig a saját iramunkban játszottunk. Akkor is meg tudtunk újulni, amikor a második félidő elején feljött a Pick. Remek győzelmet arattunk a patinás magyar csapat ellen.
Skaliczki László, a Szeged edzője: Ellenfelünk csapatként együtt volt, mi pedig rengeteg technikai hibát követtünk el. Sok problémával küszködtünk, gyengén védekeztünk. Erre nincs magyarázat. Kimaradtak azok a helyzetek, amelyeket nem szabadna elrontani.

ELŐZMÉNYEK

A két gárda október 6-i összecsapásán a magyar együttes – rengeteg ziccert és büntetőt kihagyva – 30–29-re diadalmaskodott. Ebben a csoportban a spanyol Barcelona, a német Füchse Berlin és a fehérorosz Dinamo Minszk meglépett a többiek elől, a fennmaradó egy helyért a Pick, a horvát Croatia Zagreb és a Schaffhausen küzd. Ha a Tisza-parti gárda nyerni tudott volna, leszakíthatta volna riválisát a nyolcaddöntőért folyó küzdelemben.

Az utolsó három forduló előtt Skaliczki László vezetőedző együttesének 4, a Zagrebnek 3, a Schaffhausennek 2 pontja volt. A Szeged fogadja még a Minszket, és ellátogat Berlinbe. A svájciakra a csütörtöki derbi után otthon vár még a Berlinnel vívandó meccs, továbbá egy zágrábi túra. A horvát alakulat fogadja a Minszket, majd Barcelonába látogat, végül vendégül látja a Schaffhausent.

Skaliczki László együttesében mindenki egészséges volt, így a legerősebb összeállításban léphetett pályára a magyar csapat. Újoncot is avathattak a meccsen, Marko Lasica élete első BL-meccsét vívta a svájciak ellen, amely jelenleg csak a harmadik a bajnokságban.

A svájci bajnokcsapat edzője, Urs Schärer annak ellenére nagyon derűlátó volt, hogy együttese első számú kapusa, a volt dunaújvárosi Arunas Vaskevicius bal karjában elszakadt az egyik izom, ezért a litván válogatott 39 éves játékosára néhány hét kényszerpihenő vár. A csapat a Svájci Kupa negyeddöntőjében és a bajnokságban a Luzern, illetve a Bern Muri ellen aratott győzelemmel hangolt a BL-csatára.